NATO kariai

"Business Insider" įvardijo geriausią NATO ginklą karui su Rusija

197
(atnaujinta 13:52 2019.03.31)
Šiuos ginklus Aljansas gali panaudoti hipotetinio konflikto su Rusija metu

VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. JAV portalas "Business Insider" įvardijo "galingiausius" NATO šalių ginklus, kuriuos Aljansas gali panaudoti hipotetinio konflikto su Rusija metu.

Taigi, šiame sąraše atsidūrė JAV penktos kartos naikintuvas F-35 "Lightning II". Konkuruojančios valstybės kol kas nesugebėjo sukurti analogo, panašaus į šį orlaivį pagal galimybes likti neaptiktiems radarų ir įrangos pažangumą, teigia straipsnio autorius.

Kartu su F-35 "Business Insider" atkreipia dėmesį į naikintuvą "Eurofighter Typhoon", sukurtą bendradarbiaujant kelioms Europos šalims. Pasak autoriaus, ši mašina pagal kovinius pajėgumus yra lyginama su naujausiomis lėktuvo Su-35 modifikacijomis, todėl ji gali atlaikyti "mirtį nešantį Rusijos naikintuvą".   

Toliau JAV strateginiai bombonešiai: B-52, B-2 "Spirit" ir B-1B "Lancer". Dėl reguliarios bombonešių orlaivių rotacijos Europoje Jungtinės Amerikos Valstijos užtikrina priešo sutramdymą, teigiama straipsnyje. 

Taip pat sąraše atsidūrė JAV priešlaivinis lėktuvas P-8A "Poseidon". Nepaisant analogų egzistavimo, P-8A yra vienas geriausių povandeninių laivų "medžiotojų", pažymėjo autorius.

Kaip kovos su povandeniniais laivais priemonė "Business Insider" taip pat išskyrė fregatas, kuriomis aprūpintos Italija, Prancūzija, Ispanija, Norvegija ir Danija.

Be to, leidinyje paminėtas JAV smogiamasis sraigtasparnis AH-64 "Apache". Šios mašinos gali nešioti iki 16 "Hellfire" klasės raketų "oras-paviršius", kurios gali "sunaikinti" priešo techniką, pažymi autorius.

Tarp Aljanso šarvuotosios technikos "Business Insider" išskyrė Vokietijos pagrindinį kovinį tanką "Leopard 2". Vokietijos mašinos įgijo "nesunaikinamų" reputaciją ir vis dar laikomi vienais iš geriausių NATO kartu su JAV tankais M1 "Abrams" ir Britanijos "Challenger 2", mano autorius.

Be aukščiau paminėtų ginklų, sąraše taip pat atsidūrė JAV "Nimitz" klasės lėktuvnešiai, priešlėktuvinės gynybos sistemos "Patriot" ir "Virginia" klasės povandeniniai laivai.

197
Tegai:
ginklai, Rusija, NATO
Dar šia tema
SBU atsargos pulkininkas pasiūlė sukurti "atpildo ginklą" prieš Rusiją
Porošenko grasina "priešams" mirtinais ginklais
Paskelbtas Kalašnikovo automato ekstremalaus patikrinimo vaizdo įrašas
Šilkaverpiai, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai sukūrė vakciną nuo koronaviruso, naudodami šilkaverpius

(atnaujinta 13:52 2020.08.05)
Mokslininkas mano, kad šiuo metodu bus pagaminta "labai efektyvi vakcina didesniais kiekiais nei įprastos vakcinos"

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Vakcina nuo COVID-19, kurios pagrindą sudaro šilkaverpių lervose esantys baltymai, turėtų tapti labai efektyvi ir nebrangi, RIA Novosti pasakojo projekto vadovas, Japonijos Kiusiu universiteto profesorius Takahiro Kusakabe.

Koronaviruso paviršiuje yra vadinamasis smaigalys baltymas S, jis yra sugrupuotas po tris ir būtent jis suformuoja pačius "smaigalius" viruso paviršiuje, su kurio pagalba ir plinta infekcija.

"Padedant šilkaverpiui, mes sukuriame dirbtinį smaigalio baltymą, kuris yra nepaprastai panašus į naujo tipo koronaviruso baltymą, tačiau jo viduje nėra viruso, todėl jis yra nekenksmingas", — teigė profesorius.

Į šilkaverpio kūną įnešamas bakulovirusas, kuris užkrečia tik vabzdžius, bet yra nekenksmingas žmonėms, turėdamas jame įterptą genetinę koronaviruso informaciją. Po kelių dienų šilkaverpių kūne "užauga" baltymas, labai panašus į koronaviruso S-baltymą.

"Šiuo metu mes kuriame dvi vakcinų rūšis — injekcines ir geriamąsias. Injekcinei vakcinai reikia išvalymo ir saugos tyrimų. Bet kokiu atveju manau, kad ji bus tokia pat saugi kaip šiuo metu naudojama vakcina. Kalbant apie geriamąjį vartojimą, Azijos šalyse istoriškai šilkaverpių lervas jie vartoja maistui, todėl problemų neturėtų kilti", — pabrėžė profesorius.

Mokslininkas mano, kad šiuo metodu bus pagaminta "labai efektyvi vakcina didesniais kiekiais nei įprastos vakcinos". Be to, jo kaina neviršys vakcinos nuo gripo ribų — keli tūkstančiai jenų (kelios dešimtys dolerių). Šiais mokestiniais metais, tai yra iki 2021 metų kovo 31 dieną, bus atliekami vakcinos bandymai su gyvūnais.

Vakcinų kūrimo ir testavimo etapai
© Sputnik /
Vakcinų kūrimo ir testavimo etapai
Tegai:
mokslininkai, vakcina, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusijoje papasakojo apie skiepų nuo COVID-19 vaikams bandymus
Lietuviams priminė, kad viešose uždarose patalpose dėvėti kaukes privaloma
Mokslininkai neatmetė galingesnės antros COVID-19 bangos JK
Nord Stream-2 statybos

Ekspertas: Danijos sprendimas padidina galimybę laiku užbaigti "Nord Stream-2"

(atnaujinta 20:36 2020.08.05)
Sutikimas nutiesti vamzdžius Danijos vandenyse yra labai geras signalas, mano ekspertas Valerijus Vaisbergas

VILNIUS, rugpjūčio 5 — Sputnik. Tokio Danijos sprendimo ir buvo tikimasi, o jų vyriausybė ir reguliavimo institucija neturėjo pagrindo atidėti leidimo išdavimo, interviu Sputnik Lietuva sakė investicijų bendrovės "Regionas" Analitikos skyriaus direktorius Valerijus Vaisbergas.

"Kitas dalykas tai, kad per praėjusią savaitę iš Amerikos pusės negirdėjome jokių naujų prieštaravimų dėl "Nord Stream-2". Akivaizdu, kad padėtis buvo kažkokiame užkulisiniame derybų etape, kurio baigtį gana sunku numatyti. Nepaisant to, sutikimas dėl vamzdžio klojimo Danijos vandenyse — tai labai geras signalas, iš esmės tai padidina galimybę užbaigti projektą per anksčiau nurodytą terminą, tai yra šių metų pabaigoje-kitų pradžioje. Manau, kad svarbiausia — pabaigti statybas ir paleisti dujas per šias dvi naujas atšakas", — sakė jis.

Danijos energetikos apeliacinė taryba negavo apeliacijų dėl Danijos energetikos agentūros (DEA) sprendimo, kuriuo buvo leista "Nord Stream 2 AG" naudoti inkaruotus laivus tiesiant "Nord Stream-2".

Nord Stream-2
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Nuo antradienio "Nord Stream 2 AG" gali atnaujinti statybas.

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės iki Baltijos jūros ir Vokietijos.

Jam aktyviai priešinasi JAV, kurios ketina parduoti savo suskystintas gamtines dujas Europos Sąjungoje. Vašingtonas gruodį paskelbė taikysiąs sankcijas projektui, reikalaudamas, kad įmonės, susijusios su projektu, nedelsdamos nutrauktų statybą. Šveicarijos "Allseas" beveik iš karto paskelbė apie darbo sustabdymą.

Rusija ne kartą pareiškė, kad projektas yra tik komercinio pobūdžio ir naudingas Europos partneriams.

Tegai:
Nord Stream-2, Danija
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Laivo "Fortūna" nuomininkas atsisakė dalyvauti užbaigiant "Nord Stream-2"
Ekspertas: Lenkijos teisinės pretenzijos neturės įtakos "Nord Stream-2"
Ekspertas numatė derybų tarp "Gazprom" ir laivo "Fortūna" savininko rezultatus