JAV raketos Patriot Lenkijoje

Su savižudišku malonumu: Lenkija virsta tikėtinu mūšio lauku

157
(atnaujinta 15:13 2019.03.31)
Ir aviacijos bazė, ir "Fort Trump", ir sandėlis JAV karinei technikai. Atrodo, kad Varšuva yra pasirengusi viskam, kad tik eiliniame Lenkijos regione plevėsuotų amerikiečių vėliava. Galbūt, taip ir atrodo suvereniteto stoka

Iki gyvo kaulo įgrisusi vadinamoji "Rusijos agresija" — puikus pretekstas daugybei problemų spręsti. Ilgalaikėje perspektyvoje. Įskaitant finansines ir politines. Pinigai, skirti kovai su šia tariamai baisia grėsme, pakibusia ties "laisvu pasauliu", liejasi kaip upė. Skirtinguose ​​planetos taškuose. Be jokios abejonės, daugelis žmonių tuo pasinaudodami "šildosi rankas", rašo Radijo Sputnik autorius Sergejus Iljinas.

Į spaudą prasiskverbė NATO planai statyti Lenkijoje dar kelis karinius sandėlius. Šiam tikslui įgyvendinti bus skirta 260 milijonų dolerių. Angaruose bus saugoma JAV karinė technika. Žinoma, artimiausiu metu pasirodys ir projekto informacinė ir propagandinė dedamoji. Esą, į Rusijos invaziją reikia reaguoti greitai ir efektyviai, štai mes ir pradėjome statybą. Todėl netoli Povidzo kaimo esanti aviacijos bazė pavirs didžiausiu JAV ginkluotųjų pajėgų logistikos centru.

Kalbėti apie Rusijos invazijos į Lenkiją tikimybę yra beprasmiška, nes ji yra nulinė ir reikalinga tik politiniais tikslais. Be to, banaliausiu būdu. Tačiau tai neprieštarauja Vašingtono strategijai, kuria siekiama sustiprinti JAV karinį buvimą Europoje ir kuri buvo priimta dar iki Donaldo Trampo prezidentavimo. Kartu reikia atkreipti dėmesį į Briuselio ir už jo stovinčio Vašingtono dosnumą, kurie pasirengę skirti projektui pinigų iš savo biudžeto. Galų gale, Varšuva ir pati pasirengusi keliaklupsčiauti prieš amerikiečius dėl jų ypatingo požiūrio į ją. Dėl iliuzijos būti "mylimiausia žmona" sultono hareme. Šiuo tikslu Lenkijos vadovybė už didžiulius pinigus perka JAV raketines-zenitines sistemas "Patriot" bei metų metus propaguoja idėją sukurti savo šalyje visavertę JAV bazę su dislokuojama joje tankų ir šarvuočių divizija už NATO ribų.

Be to, Varšuva yra pasirengusi investuoti du milijardus dolerių iš biudžeto, kad pastatytų šį labai brangiai kainuojantį ir jai pačiai pavojingą objektą. Jis pavojingas jau vien dėl to, kad kilus konfliktui būtent į jį bus smogiama, ir tokiu atveju gali nukentėti ne tik JAV kariai. Prezidentas Andžejus Duda net pasiūlė jį pavadinti "Fort Trump", matyt, tikėdamasis įsiteikti dabartiniam Baltųjų rūmų šeimininkui. Bet ir tai dar ne viskas.

JAV inžinerinis korpusas ketina sunaikinti dešimtis hektarų unikalaus miško masyvo netoli Povidzo. Dėl šių sandėlių. Jau ir pinigai paskirti. Į ekologiją neatsižvelgiama. Retų rūšių paukščių išnykimas ir kiti susiję veiksniai jiems taip pat nerūpi. Ignoruojami net Europos reikalavimai. Kad tik eiliniame Lenkijos taške plevėsuotų JAV vėliava. Štai taip ir atrodo suvereniteto stoka. Jo hibridiniame išmatavime, kadangi formaliai Lenkijos Respublika yra nepriklausoma valstybė.

NATO: plėtros istorija
© Sputnik /
NATO: plėtros istorija
157
Tegai:
karinė bazė, Lenkija, JAV
Dar šia tema
Ekspertas: rusofobinė Baltijos šalių retorika garantuoja joms JAV paramą
Ekspertas: JAV Latvijoje dislokuos ir vidutinio nuotolio raketas
Girti ir nebaudžiami: kodėl Baltijos šalių gyventojai toleruoja NATO karių išsišokimus
Baltijos šalys reikalingos NATO, nes Aljansas nori priartėti prie Rusijos
"Business Insider" įvardijo geriausią NATO ginklą karui su Rusija
Rusijos URM, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM pareiškė, kad JAV žvalgyba užsiima narkotikų prekyba

(atnaujinta 18:12 2020.07.04)
Rusijos URM atstovas užsiminė apie JAV žvalgybos ryšius su narkotikų kontrabanda

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. JAV žvalgyba, kuri kaltina Rusiją sąmokslu su Talibanu, yra susijusi su prekyba narkotikais, sakė televizijos kanalo "Rossija 1" eteryje Rusijos prezidento specialusis įgaliotinis Afganistane, Azijos Antrojo departamento užsienio reikalų ministerijos direktorius Zamiras Kabulovas.

"Tai yra daugybė atpildų iš ten buvusių projektų, tų pačių nuostabių amerikiečių žvalgybos agentų, kurie kaltina mūsiškius, dalyvavimas narkotikų kontrabandoje. Jie turi lėktuvus iš Kandaharo, iš Bagramo, skraido bet kur be leidimo — į Vokietiją, į Rumuniją. Juk toks verslas. Kiekvienas afganas Kabule jums pasakys, net tingus žmogus yra pasirengęs kalbėti šia tema. Tai paslaptis, kuri visiems jau atsibodo. Visi mostelėjo ranka", — sakė diplomatas.

Anksčiau laikraštis "The New York Times" su nuoroda į anoniminius Amerikos žvalgybos atstovus rašė, kad Rusijos karinė žvalgyba pasiūlė atlygį su Talibanu susijusiems kovotojams už išpuolius prieš amerikiečių kareivius Afganistane. Nebuvo pateikta jokių įrodymų.

Rusijos užsienio reikalų ministerija straipsnį pavadino netikru.

JAV prezidentas Donaldas Trampas laiko straipsnį "užsakymu".

Baltieji rūmai, Pentagono ir JAV žvalgyba teigė, kad nėra jokių paskelbtų duomenų įrodymų, ir kad Trampas nebuvo apie tai informuotas.

Rusijos ambasada JAV pareikalavo, kad Vašingtonas tinkamai reaguotų į grėsmes, kurias sulaukia diplomatai.

Tegai:
Rusija, JAV
Dar šia tema
Žiniasklaida: Trampui rečiau pranešama apie ryšius, "susijusius su Rusijos grėsme"
"Tiesioginis smūgis". Politologas apie naujus raginimus įvesti sankcijas Rusijai
"Tai turi būti padaryta nedelsiant": už ką JAV iš tikrųjų nubaus Rusiją
Aktoriaus Michailo Jefremovo automobilis avarijos vietoje Maskvos Smolenskos aikštėje vietoje

Jefremovas nelaiko savęs atsakingu mirtiną avariją, pareiškė aktoriaus advokatas

(atnaujinta 17:04 2020.07.04)
Tuo pačiu metu gynybinė pusė atsisakė atsakyti į klausimą, ar jo klientas vairavo mašiną mirtinos avarijos Maskvos centre metu

VILNIUS, liepos 4 — Sputnik. Aktorius Michailas Jefremovas nelaiko savęs garsios avarijos Maskvos centre, kurioje žuvo kitas vairuotojas, kaltininku, penktadienį televizijos kanalu "Maskva 24" pasakojo aktoriaus advokatas Elmanas Pašajevas.

"Šiandien Jefremovas paskelbė, kad nelaiko savęs nekaltu dėl avarijos. Aš daugiau nieko nepaaiškinsiu — dar per anksti, tai yra, jis nepadarė šio nusikaltimo. Michailas Olegovičius, kai anksčiau sakė: "Aš noriu kompensuoti",  — ne kompensuoti, bet "esu pasirengęs sumokėti", nes jo automobilis dalyvavo avarijoje", — RIA Novosti cituoja advokato pranešimą.

Pašajevas taip pat atsisakė atsakyti į klausimą, ar jo klientas sėdėjo prie vairo, kai įvyko mirtina avarija.

"Jefremovas avarijos metu nieko neprisimena. Mes žinome, kokia buvo jo būklė. Būdamas kriminalinių reikalų specialistu, jei ką nors pasakiau, reiškia, kad turėjau ką nors konkretaus. Visi sako, kad atvyko policijos pareigūnai. Kada jie atvyko? Po avarijos. Visos istorijos susijusios su tuo, kas įvyko po to. Jefremovas teigė, kad jis pripažįsta kaltę. Jo automobilis pateko į avariją ir dėl šio automobilio kaltės žmogus žuvo. Tačiau yra tam tikrų punktų, jie nėra siejami nei su automobilio technine būkle, nei su kompetencija. Yra tam tikrų faktų", — sakė Elmanas Pašajevas televizijos kanalui "Rossija1" , komentuodamas savo pareiškimą, kad Jefremovas nepripažino kaltės.

Anot jo, "Jefremovas buvo automobilyje prieš ir po, ir avarijos metu".

"Aš neatsakysiu į klausimą, ar jis vairavo. Tyrimas ir teismas nustato, kas padarė konkrečią veiką. Gal ten buvo 10 žmonių, galbūt vienas. Už konkrečią veiką atsakingas konkretus asmuo", — sakė jis.

Jefremovas birželio 8 dienos vakare Maskvos Sodo žiede, vairuodamas "Jeep Grand Cherokee", įvažiavo į priešpriešinio eismo juostą važiuojančią "Lada", kurios vairuotojas, internetinės parduotuvės kurjeris Sergejus Zacharovas, po patirtų sužalojimų ligoninėje mirė. Prokuratūros duomenimis, įvykio metu menininkas tuo buvo apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotikų.

Michailas Jefremovas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Пресс-служба Таганского суда

Dabar Jefremovui paskirtas namų areštas. Jam gresia laisvės atėmimas nuo 5 iki 12 metų.

Praėjus kelioms dienoms po avarijos, Jefremovas įrašė vaizdo žinutę ir Zacharovų šeimos paprašė atleidimo, taip pat pažadėjo pagalbos, jei "ji bus priimta". Menininkas teigė, kad bus pasirengęs atlikti sąžiningą bausmę, ir pavadino savo poelgį "neatleistina".

Nukentėjusiųjų advokatas Aleksandras Dobrovinskis RIA Novosti sakė, kad Zacharovų šeima nepriėmė Jefremovo atsiprašymo ir nepriims iš jo materialinės pagalbos.

Praėjusią savaitę Pašajevas pareiškė, kad Jefremovo atstovai daugiau nesiūlys mirusiojo Sergejaus Zacharovo šeimai piniginės kompensacijos, kurią dabar turi nustyti teismas. Tačiau "Echo Maskvy" eteryje advokatas teigė, kad aktorius yra pasirengęs net įvaikinti Zacharovo vaikus, kad užtikrintų jiems deramą gyvenimą.

Tegai:
Maskva, avarija
Dar šia tema
"Išdaviau visus": Jefremovas po avarijos įrašė kreipimąsi
Žuvusiojo avarijoje šeima atsisakė priimti Jefremovo atsiprašymą
Jefremovas "pasirengęs įvaikinti" dėl jo kaltės žuvusio vyro nepilnamečius giminaičius
Advokatas papasakojo, kuo Voločkovai gresia skandalas su policija
Bikinis, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 5-osios šventės

(atnaujinta 19:15 2020.07.03)
Liepos pirmasis sekmadienis Lietuvoje paskelbtas Globėjų diena, šiemet taip liepos 5-oji, ir būtent šią dieną prieš daug metu pasaulyje pasirodė pirmaisi bikinis

Liepos 5 yra 186-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (šiemet, keliamaisiais metais — 187-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 179 dienos.

2017 metais Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatyme liepos pirmasis sekmadienis paskelbtas Globėjų diena. Šiemet globėjams skirta visa savaitė — nuo birželio 29 dienos iki liepos 5 dienos.

Šiuo metu Lietuvoje vaikus globoja 3 839 šeimos, ir jose auga 4 936 vaikai.  

Katalikai šią dieną mini Šv. Antaną Mariją Zakarijų (1502–1539). Kunigas, rūpestingos ir turtingos motinos našlės pastangomis mokėsi, studijavo mediciną Paduvoje. Grįžęs ėmė laisvalaikiu mokyti vargšus paauglius tikėjimo. Dirbo negailėdamas savęs ir išsekęs anksti mirė.

Istorijoje ši diena pasižymėjo bikinio atsiradimu. Šią dieną 1946 metais Paryžiuje buvo pristatytas pirmas bikinis.

Liepos 5 dieną vardadienius mini Antanas, Butginas, Mantmilė, Karolina, Filomena.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai