Kandidatas į Ukrainos prezidentus Vladimiras Zelenskis

Suskaičiavus 40 proc. balsų, Ukrainos prezidento rinkimuose pirmauja Zelenskis

96
(atnaujinta 08:39 2019.04.01)
CRK duomenimis, nė vienas iš kandidatų nesurinko reikiamo balsų skaičiaus per pirmąjį turą, o pirmauja kandidatas į prezidentus Vladimiras Zelenskis

VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Pramogų pasaulio atstovas Vladimiras Zelenskis pagal pirmojo Ukrainos prezidento rinkimų turo rezultatus pirmauja surinkęs 30,22% balsų, dabartinį prezidentą Petro Porošenko palaiko 16,65% piliečių, partijos "Batkyvščina" lyderę Juliją Tymošenko — 13,13% rinkėjų, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos CRK.

"Opozicijos platformos — už gyvybę" lyderis Jurijus Boiko užima ketvirtą vietą, jį palaiko 11,48% rinkėjų.

Prezidento rinkimai Ukrainoje vyko sekmadienį, kovo 31 dieną. CRK duomenimis, nė vienas iš kandidatų nesurinko reikiamo balsų skaičiaus per pirmąjį turą, o pirmauja kandidatas į prezidentus Vladimiras Zelenskis.

Dėl šanso patekti į antrąjį turą varžosi dabartinis prezidentas Petro Porošenko ir partijos "Batkyvščina" lyderė Julija Tymošenko. Kol kas Porošenko pirmauja daugiau nei 3% balsų.

Porošenko sakė, kad rinkimai vyko pagal ESBO standartus. Pati organizacija nepateikė savo įvertinimų. Savo ruožtu Julijos Tymošenko būstinė apkaltino Ukrainos saugumo tarnybą dėl falsifikacijų ir provokacijų rinkimuose, o pati politikė neatmeta galimybės užginčyti balsavimo rezultatus.

Kandidatas į Ukrainos prezidentus Jurijus Boiko taip pat pranešė apie pažeidimus rinkimų kampanijoje. Ukrainos CRK teigė, kad balsavimo metu rimtų pažeidimų nenustatyta. Tačiau, anot Vidaus reikalų ministerijos, nuo 22:00 valandos policija užregistravo daugiau kaip 2,1 tūkst. pranešimų apie pažeidimus balsuojant prezidento rinkimuose, pradėtos 39 baudžiamosios bylos.

Pirmą kartą rinkimuose nedalyvavo stebėtojai iš Rusijos. Maskva mano, kad Kijevo atsisakymas leisti Rusijos Federacijos atstovams stebėti rinkimus kelia abejonių dėl viso rinkimų proceso teisėtumo ir galimybės pripažinti balsavimo rezultatus. Be to, dėl rinkimų apylinkių uždarymo Rusijoje, taip pat dėl ​​atsisakymo surengti rinkimus Kijevo nekontroliuojamoje Donbaso teritorijoje, 7-10 milijonų Ukrainos piliečių negalėjo balsuoti.

96
Tegai:
Vladimiras Zelenskis, kandidatai į prezidentus
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
JAV tikisi skaidrių Ukrainos prezidento rinkimų
Šeši Seimo nariai dalyvaus Ukrainos prezidento rinkimų stebėjimo misijoje
Ukrainos prezidentas pavadino Putiną savo "pagrindiniu oponentu" rinkimuose
Ukrainos policija saugos rinkimų apylinkes visą parą
Koronaviruso testai

Mokslininkas įvertino duomenis apie koronavirusą neutralizuojančią priemonę

(atnaujinta 15:40 2020.09.19)
Anksčiau Pitsburgo universiteto mokslininkai atrado mažą antikūnų komponentą, kuris labai efektyviai apsaugojo eksperimentinius gyvūnus nuo SARS-CoV-2

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Tikimybė, kad antikūnų komponentas, įrodęs veiksmingumą tiriant peles ir žiurkėnus, užkrėstus SARS-CoV-2, taps vaistu, yra labai maža, RIA Novosti sakė Marcinovskio medicininės parazitologijos, tropinių ir užkrečiamųjų ligų instituto direktorius Aleksandras Lukaševas.

"Natūralu, kad būtina atlikti tyrimus, tačiau tikimybė, jog šis komponentas parodęs poveikį, taps vaistu, yra maždaug vienas iš tūkstančio, remiantis visos farmakologijos patirtimi", — sakė jis.

Pasak Lukaševo, reikia atlikti daug tyrimų. Pagrindinė problema yra ta, kad komponentas gali efektyviai neutralizuoti virusą in vitro — mėgintuvėlyje. Bet tai nereiškia, kad jis bus veiksmingas koronavirusą turinčiam asmeniui.

"Nėra visiškai aišku, kaip jį naudoti, nes koronavirusas dauginasi gleivinės ląstelėse — kvėpavimo epitelio ląstelėse, o molekulė cirkuliuoja kraujyje, ir ar ji prasiskverbs ten, kur dauginasi koronavirusas, ir turės įtakos jo dauginimuisi, neleis virusui pereiti iš vienos ląstelės į kitą, yra didelis klausimas", — pažymėjo jis.

Pasak eksperto, atradus tokį antikūną bus galima geriau suprasti, kaip neutralizuoti virusą ir nustatyti jo pažeidžiamumą, tačiau apie vaistą kalbėti dar per anksti.

Anksčiau Pitsburgo universiteto mokslininkai atrado mažą antikūnų komponentą, kuris labai efektyviai apsaugojo eksperimentinius gyvūnus nuo SARS-CoV-2.

Tegai:
koronavirusas, mokslininkas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Kaunas suteiks paramą dėl COVID-19 pandemijos nukentėjusiam viešbučių verslui
Kai kurios mokyklos dirba derindamos įprastą ir nuotolinį mokymo būdus
Koronaviruso testai

PSO paragino atsižvelgti į tai, kad COVID-19 nepriklauso nuo sezono

(atnaujinta 15:42 2020.09.19)
Pranešime teigiama, kad svarbu, jog per šiuos mėnesius įgyta patirtis būtų modeliuojama taip, kad grandininius infekcijos židinius būtų galima nedelsiant sustabdyti

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Nauja koronavirusinė infekcija parodė, kad ji nepriklauso nuo metų laiko ir sąlygų, COVID-19 niekur nedingo, sakė Melita Vujnovič, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Rusijos Federacijoje, praneša RIA Novosti.

"COVID-19 parodė, kad nepriklauso nuo laiko ir sąlygų. Visi tikėjosi, kad vasarą tai pasibaigs, bet dar nesibaigė, net kažkur plynaukštėje. Mes matome nedidelį, bet pakilimą", — virtualioje spaudos konferencijoje sakė ji.

Pasak Vujnovič, dabar svarbu, kad per šiuos mėnesius įgyta patirtis būtų modeliuojama taip, kad grandininius infekcijos židinius būtų galima nedelsiant sustabdyti.

"Tai svarbu, šis darbas atliekamas, ir mes tikimės, kad šis požiūris padės išvengti rimtų karantino priemonių bet kurioje šalyje", — sakė PSO atstovė.

Vujnovič pabrėžė, kad tolesnis infekcijos plitimas priklausys nuo to, kaip bus nustatytos atvejų grandinės. Jos teigimu, viruso plitimas gali būti sustabdytas tik tuo atveju, jei šios žmonių grupės bus laiku izoliuotos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 29,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 930 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
COVID-19 plitimas: auga židiniai Raseinių policijoje bei "Klaipėdos energijoje"
Įsigaliojo 10 dienų izoliacija grįžusiesiems iš užsienio
Vestuvės, archyvinė nuotrauka

Koronavirusu užsikrėtusi moteris sudalyvavo anūko vestuvėse ir mirė

(atnaujinta 23:16 2020.09.19)
Moters giminaičiai tiksliai nenurodė, kokia buvo tiksli senolės mirties priežastis

VILNIUS, rugsėjo 20 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtusi moteris mirė praėjus kelioms dienoms po to, kai sudalyvavo anūko vestuvėse, pranešė "The Sun".

Jaunavedžiai internete paskelbė bendrą nuotrauką su močiute ir vartotojai juos sukritikavo dėl neatsakingo požiūrio į kitų sveikatą.

Gindamasi vyro nuotaka parašė, kad "močiutė stovėjo toli nuo svečių, o paskelbta nuotrauka buvo vienintelė, kurioje jie buvo kartu".

Ji sakė, kad tai buvo paskutinė jų bendra nuotrauka.

Nuotaka nenurodė pagyvenusios moters mirties priežasties, tačiau visi, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, turi izoliuotis, kad būtų išvengta jo plitimo, pažymima straipsnyje.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Izraelis pirmasis pasaulyje dar kartą įvedė karantiną
NVSC reikalauja skubiai spręsti COVID-19 tyrimų Radviliškyje klausimą