Europos Komisijos pirmininkas Žanas Klodas Junkeris

Junkeris: Europos Sąjungos kantrybė situacijoje su "Brexit" senka

67
(atnaujinta 09:29 2019.04.01)
Europos Komisija neatmeta galimybės, kad balandžio 12 dieną gali įvykti "kietasis Brexit", tačiau Britanija turi pati nuspręsti, kokiu keliu jai eiti toliau

VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Europos Sąjunga situacijoje su "Brexit" parodė daug kantrybės, tačiau ji senka, pareiškė Europos Komisijos vadovas Žanas Klodas Junkeris, praneša RIA Novosti.

"Mes parodėme daug kantrybės mūsų britų draugų atžvilgiu, bet kantrybė jau senka. Norėčiau, kad po kelių valandų, po kelių dienų Didžioji Britanija prieitų prie susitarimo, kokiu keliu eiti toliau", — pasakė Junkeris.

Pasak EK vadovo, "iki šiol mes žinojome, kam Britanijos Parlamentas sako "ne", bet mes nežinome, kam jis sako "taip"".

Kalbėdamas apie pakartotinio referendumo dėl "Brexit" surengimą, Europos Komisijos vadovas teigia, kad tai yra klausimas, kuris "liečia išskirtinai britus".

"Jie turi patys nuspręsti, kokias priemones naudos šiam procesui užbaigti", — pasakė Junkeris.

Kovo 29 dieną Parlamentas trečią kartą atmetė premjerės Terezos Mei pasiūlytą susitarimą su ES dėl "Brexit". Dabar Britanija turi arba pateikti Europos Sąjungai naują veiksmų planą, arba palikti ES balandžio 12 dieną. Jei Britanijos vyriausybė paprašys pratęsti narystę bloke, šalis turės dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose. Europos Komisija pareiškė, kad balandžio 12 dieną įmanomas "kietasis Brexit".

67
Tegai:
Didžioji Britanija, ES, Europos Komisija (EK), Žanas Klodas Junkeris, Brexit
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (179)
Dar šia tema
Makronas: Europa ėmėsi apsaugos priemonių "kietojo Brexit" atveju
Ekspertas: ES baudžia Britaniją už "pabėgimą iš rojaus", diktuodama "Brexit" sąlygas
Britanijos vyriausybė atmetė peticiją dėl "Brexit" panaikinimo
Britų Parlamentas atmetė visus alternatyvius "Brexit" susitarimo variantus
EK iš Britanijos Parlamento laukia teigiamo balsavimo dėl "Brexit"
Londone kursuoja autobusas su ES piliečius konsultuojančiais teisininkais
Uogos

Mitybos specialistė atskleidė kompotų žalą  

(atnaujinta 16:02 2020.10.24)
Vietoje kompotų ji pasiūlė paruošti virinto arba verdančio vandens gėrimą su vaisiais ar uogomis, bet be cukraus

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Endokrinologė-mitybos specialistė Elvyra Fedorova atskleidė kompotų žalą ir pasiūlė sveiką gėrimo alternatyvą. Jos komentarą cituoja "Rosbalt".

Gydytoja, turinti 15 metų patirtį, teigė, kad, nors kompotai yra saldaus skonio, juose yra per daug cukraus, ir tai yra nesveika.

Vietoje kompotų Fedorova pasiūlė paruošti virinto arba verdančio vandens gėrimą su vaisiais ar uogomis, bet be cukraus. Anot ekspertės, nuoviras yra labai naudingas, nes jame yra mineralų ir vitaminų, atsparių kaitrai. Kadangi jame nėra cukraus, jis numalšina troškulį ir kurį laiką po vartojimo žmogus nesijaučia alkanas.

Ji rekomendavo ruošiant nuovirą naudoti šviežius arba džiovintus, nerūgščius vaisius, kad gėrimas būtų skanus.

Anksčiau mitybos specialistė Tatjana Zaletova paaiškino, kodėl greitai paruošiami vištienos kepsneliai laikomi žalingu greitu maistu. Dėl kepimo produktas praranda naudingas savybes, o jei restoranas nepakeičia aliejaus pagal standartus, tada gaminimo metu gali susidaryti laisvieji radikalai ir transriebalų rūgštys. Šios medžiagos yra laikomos veiksniais, galinčiais paskatinti onkologinių ir širdies bei kraujagyslių ligų vystymąsi.

Tegai:
gėrimai, sveika mityba, mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai
Dar šia tema
Dieta iš 1985 metų padėjo 53 metų moteriai numesti 68 kilogramus
Kaip valgyti picą ir numesti svorio. Sveikos mitybos paslaptys iš įvairių šalių
Maskva

Londonas ir Maskva pateko į labiausiai pėstiesiems pritaikytų pasaulio miestų penketuką

(atnaujinta 15:59 2020.10.24)
Tuo tarpu, tyrimo duomenimis, pėsčiųjų infrastruktūra beveik neišvystyta JAV miestuose, be automobilio ten judėti be galo sunku

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Londonas, Paryžius, Bogota (Kolumbija), Honkongas ir Maskva pripažinti labiausiai pėstiesiems pritaikytais didmiesčiais pasaulyje, praneša "EuroPuls" su nuoroda į Amerikos transporto ir plėtros politikos instituto tyrimą.

Žemiausias pozicijas užėmė JAV miestai: ten praktiškai neišvystyta pėsčiųjų infrastruktūra, be automobilio judėti be galo sunku.

Pagal rodiklį "Piliečių, gyvenančių 100 metrų atstumu nuo vietų, kuriose nėra automobilių eismo — skverų, parkų, pėsčiųjų gatvių — dalis" pirmauja Honkongas, antrojoje vietoje yra Maskva, po to — Paryžius, Bogota ir Londonas.

Paryžius užėmė pirmąją vietą kategorijoje "Piliečių, gyvenančių vieno kilometro atstumu nuo ligoninių ir mokyklų, dalis". Toliau Lima (Peru), Londonas, Santjagas (Čilė) ir Bogota.

Be to, svarbiu parametru tapo vidutinis gyvenamojo kvartalo plotas: kuo jis mažesnis, tuo greičiau ir lengviau pėsčiasis pateks į paskirties vietą, nes jam nereikės apeiti pastatų masyvų. Pagal šį rodiklį pirmąją vietą užėmė Sudano miestas Chartumas, po jo — Bogota, Lima, Karačis (Pakistanas) ir Tokijas.

Tegai:
Londonas, Maskva, Rusija, turizmas
Dar šia tema
"Vaikščiojantys numirėliai": Latvijos turizmui prognozuojama precedento neturinti krizė
Ekskursija po Černobylį: ekstremalaus turizmo mėgėjai vyksta į Pripetę
Ekspertas: pasaulinis turizmas dar kelerius metus kentės nuo COVID-19