NAikintuvas MiG-29, archyvinė nuotrauka

"The National Interest" vadina Rusijos MiG-29 monstru

133
(atnaujinta 08:49 2019.04.02)
Pasak leidinio, naikintuvas buvo sukurtas kaip atsakas į Amerikos F-16

VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Amerikos leidinys "The National Interest" aukštai įvertino Rusijos MiG-29 po to, kai buvo paskelbtas pratybų Astrachanės regione vaizdo įrašas.

Pratybos Vostok-2018, archyvinė nuotrauka
© Photo : Министерство обороны РФ

Pasak leidinio, naikintuvas buvo sukurtas kaip atsakas į Amerikos F-16, tačiau per daugelį metų buvo sukurta daug modelio modifikacijų, ir jis tapo daugiafunkciu orlaiviu, kuriame įrengta "oras-paviršius" klasės ginkluotė.

Straipsnio autoriai vadina orlaivį monstru ir pabrėžia jo svarbą Rusijos Federacijos aviacijos ir kosmoso pajėgoms, nepaisant to, kad jis jau nebegali atlikti savo pradinio vaidmens.

Leidinyje pažymima, kad orlaivis geba atlikti įvairias užduotis — nuo patruliavimo iki žemės kariuomenės padalinių palaikymo funkcijas mažo intensyvumo mūšiuose. Naikintuvas gali būti atnaujintas ar parduotas, ir būtent tai yra daugelio pastarųjų keturių dešimtmečių pakeitimų esmė.

MiG-29 yra ketvirtosios kartos sovietinis daugiafunkcis naikintuvas. Pirmasis jo skrydis įvyko 1977 metais. Lėktuvas buvo pradėtas eksploatuoti 1983 metais ir vis dar naudojamas daugelio pasaulio šalių kariuomenėse.

Galingiausios pasaulio kariuomenės
© Sputnik /
Galingiausios pasaulio kariuomenės
133
Tegai:
ginkluotė, Rusija
Dar šia tema
"Stern": Vakarų ekspertai nepakankamai įvertino Rusijos raketą "Cirkon"
Kūrėjai atskleidė, kaip veikia Rusijos apakinimo sistema "Filin"
Rusijos gynybos ministerija parodė raketinio povandeninio laivo bandymus
JAV žvalgyba sužinojo, kada Rusija apsiginkluos nepilotuojama sistema "Poseidon"