Rinkimai Ukrainoje, archyvinė nuotrauka

Zelenskis ir Porošenko pateko į antrąjį prezidento rinkimų turą

72
(atnaujinta 11:13 2019.04.02)
Šiuo metu Vladimiras Zelenskis surinko 30,26% balsų, Petro Porošenko — 15,92%, o partijos "Batkyvščina" lyderė Julija Tymošenko — 13,38%

VILNIUS, balandžio 2 — Sputnik. Vladimiras Zelenskis ir dabartinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenko tikrai pateks į antrąjį prezidento rinkimų turą. Tai rodo daugiau nei 97% apdorotų protokolų rezultatai, praneša RIA Novosti.

Šiuo metu Zelenskis surinko 30,26% balsų, Porošenko — 15,92%, o partijos "Batkyvščina" lyderė Julija Tymošenko — 13,38%. Tai reiškia, kad apdorojus 100% protokolų, situacija nepasikeis.

Tai, kad pirmauja Zelenskis, paaiškėjo iš karto po apylinkių uždarymo. Pagrindinė intriga buvo tai, kas užims antrąją vietą.

Pirmasis Ukrainos prezidento rinkimų turas vyko sekmadienį, kovo 31 dieną. Antrasis vyks balandžio 21 dieną.

72
Tegai:
Julija Tymošenko, Petro Porošenka, Vladimiras Zelenskis
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Kijevo rinkimų apylinkėje pakabintas Ukrainos žemėlapis be Krymo
Europos Parlamentas: ES priims bet kokį rinkimų Ukrainoje rezultatą
Koronaviruso vakcinos gamyba

Paskelbtas pirmosios vakcinos nuo koronaviruso Rusijoje registracijos terminas

(atnaujinta 18:49 2020.08.03)
Pažymima, kad jei tyrimas bus atliktas, kaip tikėtasi, pirmoji pasaulyje užregistruota vakcina bus rusiška

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Pirmoji vakcina nuo koronaviruso Rusijoje bus užregistruota per dešimt dienų, praneša RIA Novosti, cituodama tiesioginių investicijų fondo vadovo Kirilo Dmitrijevo interviu "Rossija 24" televizijos kanale.

"Žinoma, visas procedūras vykdys Sveikatos apsaugos ministerija. Jie jau yra gavę pirmuosius tiek pirmojo, tiek ir antrojo tyrimo etapų rezultatus. Jie mato, kad rezultatai yra labai geri", — sakė jis.

Jei tyrimas bus atliktas, kaip tikėtasi, pirmoji pasaulyje užregistruota vakcina bus rusų kalba. Vaistą planuoja gaminti "Alium" ir "R-Pharm".

Anksčiau Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška paskelbė, kad bus baigti vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras, klinikiniai tyrimai. Jis pabrėžė, kad valdžios institucijos ketina spalio mėnesį pradėti masinę vakcinaciją. Pirmiausia skiepijami specialiųjų grupių atstovai, ypač gydytojai ir mokytojai.

Ekspertai vaistus sukūrė kartu su Gynybos ministerija. Liepos pabaigoje iš karo ligoninės buvo išleista antroji 20 savanorių grupė. Kiekvienam iš jų išsivystė imuninis atsakas, nebuvo rasta jokių šalutinių reiškinių ar komplikacijų.

Taip pat klinikinius vakcinos tyrimus pradėjo vykdyti "Vektor" centras, lapkritį jis planuoja pradėti gaminti.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paaiškėjo, kiek vakcinų nuo COVID-19 pasieks Lietuvą
Rusijoje baigti klinikiniai koronaviruso vakcinos tyrimai
JAV kariai Lenkijoje, archyvinė nuotrauka

JAV padidins karinį kontingentą Lenkijoje

(atnaujinta 17:05 2020.08.03)
Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pažadėjo sumažinti amerikiečių kariuomenės skaičių Vokietijoje, nes Berlynas pavėlavo atlikti mokėjimus NATO

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. JAV ir Lenkija baigė derybas, po kurių papildomas 1000 JAV karių bus išsiųstas į Lenkiją, sakė Pentagono vadovas Markas Esperis, praneša RIA Novosti.

"JAV ir Lenkija baigė derybas dėl sustiprinto gynybos bendradarbiavimo susitarimo (EDCA)... Susitarimas leis padidinti nuolatinį maždaug 1000 karių buvimą", — rašoma Esperio rašte.

Lenkijoje rotacijos pagrindu jau yra 4500 amerikiečių karių, priminė jis.

Be to, sutartis leis "sustiprinti Rusijos izoliaciją ir sustiprinti NATO", — sakoma Esperio pranešime.

Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pažadėjo sumažinti amerikiečių kariuomenės skaičių Vokietijoje, nes Berlynas pavėlavo atlikti mokėjimus NATO.

Savo ruožtu Lenkija pasiūlė Vašingtonui nuolatiniu pagrindu pas save dislokuoti tankų ir šarvuočių diviziją. Be to, Varšuva yra pasirengusi prisiimti išlaidas — nuo pusantro iki dviejų milijardų dolerių.

Tegai:
kariai, Lenkija, JAV
Dar šia tema
Ekonomistas paragino lietuvius paskubėti aplankyti Lenkiją dėl COVID-19
KAM: JAV rudenį Lietuvoje dislokuos bataliono lygio padalinį