JK ir ES vėliavos, archyvinė nuotrauka

Didžiojoje Britanijoje jau išduodami pasai be užrašo "Europos Sąjunga"

79
(atnaujinta 17:06 2019.04.06)
Vidaus reikalų ministerija paaiškino, kad nauji dokumentai išduodami nuo kovo 30 dienos, nes valdžios institucijos tikėjosi, kad JK jau bus išėjusi iš ES

VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Jungtinėje Karalystėje jau išduodami pasai, kuriuose nėra užrašo "Europos Sąjunga", nepaisant to, kad buvo atidėta

"Brexit" data, pranešė laikraštis "Independent"

Leidinyje pažymima, kad nauji dokumentai buvo išleisti į apyvartą kovo 30 dieną, nes valdžia tikėjosi, kad Didžioji Britanija kovo 29-ąją išeis iš Europos Sąjungos.

Vidaus reikalų ministerija paaiškino, kad šalies piliečiai gaus abiejų pavyzdžių pasus — ir su užrašu "Europos Sąjunga", ir be jo. Tačiau jie negalės pasirinkti dokumento tipo. Kita vertus, nėra didelės reikšmės, kokį pasą jie turi — abu vienodai galios kelionių metu.

"Norint panaudoti likusius rezervus ir suteikti didžiausią naudą mokesčių mokėtojams, pasai su užrašu "Europos Sąjunga" ir toliau bus išduodami trumpą laikotarpį po šios datos", — sakė Vidaus reikalų ministerijos atstovas.

Gavusius naujus dokumentus britus nustebino naujas "dizainas". Britanijos pilietė Susan Hindle Baron paskelbė Twitter dokumento nuotrauką, pažymėdama, kad ji buvo "tikrai šokiruota". Paso savininkė priminė, kad Didžioji Britanija vis dar yra ES narė.

​Šių metų pabaigoje Jungtinės Karalystės valdžios institucijos planuoja pradėti išduoti nacionalinius pasus su mėlynu viršeliu.

Didžioji Britanija turėjo išeiti iš Europos Sąjungos 2019 metų kovo 29 dieną, tačiau šalies ministrė pirmininkė Tereza Mei paprašė ES atidėti "Brexit" datą iki 2019 metų balandžio 10 dienos. Dabar JK turi pasiūlyti alternatyvų veiksmų planą arba išeiti iš Europos Sąjungos balandžio 12 dieną.

79
Tegai:
dokumentas, ES
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (199)
Dar šia tema
Britanijos deputatai vėl nesugebėjo susitarti dėl "Brexit" scenarijų
Junkeris: Europos Sąjungos kantrybė situacijoje su "Brexit" senka
Mėnulis

Turkija savo raketų pagalba nori į mėnulį pristatyti kosminį aparatą

(atnaujinta 13:35 2021.02.28)
Turkijos prezidentas anksčiau pasiūlė išsiųsti pirmąjį šalies pilietį į kosmosą, pastatyti savo kosminį uostą ir nusileisti desantininką į mėnulį 2023 metų pabaigoje

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Turkija ketina pristatyti nepilotuojamą erdvėlaivį į mėnulį 2023 metais naudodama šalyje kuriamą hibridinę raketą, sakė respublikos pramonės ir technologijų ministras Mustafa Varankas, praneša RIA Novosti.

S-400
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Turkijos lyderis Tajipas Erdoganas vasario 9 dieną pristatė nacionalinę kosmoso programą. Jis pasiūlė išsiųsti pirmąjį šalies pilietį į kosmosą, pastatyti savo kosminį uostą ir nusileisti desantininką į mėnulį 2023 metų pabaigoje. Vėliau Varankas teigė, kad Ankara vedė derybas su daugeliu šalių, įskaitant Rusiją, dėl bendradarbiavimo kosmose.

"Misiją į mėnulį planuojama įgyvendinti dviem etapais — 2023 ir 2028 metais. 2023 metais ketiname pasiekti mėnulį naudojant savo technologijas. Pirmajame projekto etape sunkiai nusileisime mėnulyje. Pirmasis paleidimas bus vykdomas bendradarbiaujant su tarptautinėmis kompanijomis. Tačiau mūsų erdvėlaiviai bus pristatyti į Mėnulį, paleidžiant mūsų unikalią nacionalinę raketą į žemos žemės orbitą", — apsilankydamas kosminių projektų bendrovėje "Delta V" sakė jis.

Anot jo, Turkijos kosmoso programa siekiama, kad šalis patektų į "aukščiausią kosmoso sektoriaus lygą". Varankas pridūrė, kad "Delta V" sukūrė unikalią hibridinių variklių technologiją, kuri yra svarbi misijos į mėnulį dalis.

Tegai:
kosmosas, Mėnulis, Turkija
Džo Baidenas

Patvirtinęs trečiąją COVID-19 vakciną, Baidenas mato "šviesą tunelio gale"

(atnaujinta 12:08 2021.02.28)
Baidenas pažymėjo, kad, nepaisant sėkmingos kovos su koronaviruso plitimu, "šis mūšis dar toli gražu nebaigtas", todėl JAV piliečiai turi išlikti budrūs

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. JAV prezidentas Džo Baidenas pamatė koronaviruso pandemijos "šviesą tunelio gale", kai Maisto ir vaistų administracija (FDA) leido skubiai naudoti "Johnson&Johnson" vakciną COVID-19. Jo žodžiai cituojami Baltųjų rūmų svetainėje, praneša "Lenta.ru".

Amerikos lyderio teigimu, "Johnson&Johnson" vakcinos naudojimas Jungtinėse Valstijose padės įveikti pandemiją, nes kuo daugiau žmonių paskiepys, tuo greičiau šalis įveiks virusą. "Tai yra įdomi žinia visiems amerikiečiams ir džiuginantis mūsų pastangų įveikti krizę raida", — pabrėžė politikas.

Baidenas pažymėjo, kad, nepaisant sėkmingos kovos su koronaviruso plitimu, "šis mūšis dar toli gražu nebaigtas", todėl JAV piliečiai turi išlikti budrūs. Jis patikino, kad administracija nepadarys klaidos ir į šią grėsmę neatsižvelgs lengvabūdiškai. Pavyzdžiui, padėtis gali pablogėti, kai plinta nauji viruso variantai, o dabartinis patobulinimas gali būti pakeistas.

"Tunelio gale yra šviesa, tačiau mes negalime (...) manyti, kad pergalė yra neišvengiama. Turime (...) elgtis greitai ir agresyviai, stebėti vienas kitą. Tik taip galime kartu pasiekti šį pasaulį", — užbaigė prezidentas.

"Johnson&Johnson" yra trečioji patvirtinta vakcina JAV po "Pfizer"/"BioNTech" ir "Moderna".

Vakciną gamina "Janssen Pharmaceutica", "Johnson&Johnson" padalinys. Skirtingai nuo JAV jau patvirtintų vakcinų, ši vakcina yra vektorinė vakcina, panaši į Rusijos "Sputnik V" ir anglų — švedų"AstraZeneca". Skirtingai nuo kitų JAV patvirtintų vakcinų, šiai vakcinai reikia tik vienos injekcijos, o ne dviejų.

Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Džo Baidenas, JAV
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje