Čarlis Roulis susitiko su Rusijos ambasadoriumi Londone

Eimsberyje apnuodytas britas nori susitikti su Putinu

57
(atnaujinta 13:50 2019.04.07)
Eimsberyje apnuodytas Čarlis Roulis susitiko su Rusijos ambasadoriumi Londone ir aptarė situaciją, susijusią su tyrimais Eimsberyje ir Solsberyje

VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Didžiosios Britanijos pilietis Čarlis Roulis, pernai apnuodytas nervus paralyžiuojančia medžiaga Eimsberyje, pareiškė norįs susitikti su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, praneša Sunday Mirror.

Šeštadienį Roulis ir jo brolis Metju susitiko su Rusijos ambasadoriumi Londone Aleksandru Jakovenko jo rezidencijoje ir aptarė situaciją, susijusią su tyrimais Eimsberyje ir Solsberyje.

Kaip rašo leidinys, pokalbyje su ambasadoriumi Roulis paklausė, ar jis galėtų asmeniškai susitikti su Putinu. Jakovenko atsakė, kad perduos prašymą, ir taip pat paklausė, kur Roulis norėtų susitikti su Rusijos vadovu.

Interviu leidiniui Roulis pažymėjo, kad jam patiko ambasadorius. "Džiaugiuosi, kad su juo sutikau, sužinojau dalykus, apie kuriuos anksčiau nežinojau. Bet aš vis dar manau, kad šį išpuolį surengė Rusija", — sakė Roulis.

Anksčiau pats Jakovenko žurnalistams sakė, kad susitikimo metu broliai paklausė, ar Rusija susijusi su Sergejaus ir Julijos Skripalių apnuodijimu ir ar ji yra vienintelė šalis, galinti gaminti toksišką medžiagą, kurią Londonas vadina "novičiok".

Встреча посла РФ в Великобритании Александра Яковенко с Чарльзом Роули, арихвное фото
ТАСС/POOL
Čarlis Roulis susitiko su Rusijos ambasadoriumi Londone

Ambasadorius jiems paaiškino, kad bet kuri laboratorija Europoje galėtų pagaminti šią medžiagą, kaip ir įvyko Čekijoje bei kitose šalyse.

Jakovenko taip pat pažymėjo, kad broliai negavo informacijos apie tai, kas įvyko, iš britų pusės, ir jie tiesiog nori sužinoti tiesą.

Pernai liepos pradžioje britų policija pranešė apie "rimtą incidentą" Eimsberio mieste: "nežinoma medžiaga" buvo apnuodyti vyras ir moteris, jie buvo paguldyti į ligoninę sunkios būklės. Vėliau Skotland Jardas pareiškė, kad nukentėjusieji apsinuodijo tokia pačia medžiaga kaip ir buvęs GRU pulkininkas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija.

Ponia Sturgess mirė, praėjus keturioms dienoms po apsinuodijimo. Jos pažįstamas Čarlis Roulis atgavo sąmonę.

Skripaliai buvo apnuodyti kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga kovą Solsberio mieste, kuris yra netoli Eimsberio.

Londonas apkaltino Rusiją prisidėjimu prie incidento, nepateikęs jokių įrodymų. Maskva kategoriškai atmeta visus kaltinimus ir pabrėžia, kad britai atsisako bendradarbiauti bylos tyrime.

57
Tegai:
Vladimiras Putinas, Eimsberis
Temos:
Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (110)
Dar šia tema
Liudininkams parodyta įtariamojo Skripalių apnuodijimu nuotrauka
Paaiškėjo žmonių apsinuodijimo Eimsberyje aplinkybės
Rusijos ambasada paragino Didžiąją Britaniją sustabdyti antirusišką kampaniją