ETPA, arcvhyvinė nuotrauka

Rada paskelbė apie Vokietijos ir Ukrainos deputatų konfliktą ETPA dėl Rusijos

102
(atnaujinta 09:48 2019.04.09)
Pasak Ukrainos deputato, incidentas įvyko galimų organizacijos taisyklių pakeitimų, leisiančių Rusijos delegacijai grįžti į Tarybą, svarstymo metu

VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Rados deputatas Borislavas Bereza pareiškė, kad Vokietijos delegacija Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje įžeidė Ukrainos atstovus, praneša naujienų agentūra "Ukrinform".

"Vokietijos atstovai keikėsi ant Ukrainos delegacijos. Be to, buvo ir nenorminės leksikos", — sakė jis.

Incidentas įvyko neoficialiame Europos liaudies partijos frakcijos susitikime, kur buvo svarstomi galimi ETPA reglamento pakeitimai, kurie leistų Rusijos delegacijai grįžti į Asamblėją.

"Vokiečiai buvo susierzinę ir įsižeidę, kad būtent ukrainiečiai vadovavo konfrontacijos judėjimui su jais (Rusija — Sputnik)", — pareiškė Ukrainos deputatas.

Bereza pareiškė, kad Vokietijos delegacijos elgesys buvo įžeidžiamas.

Rusijos ir ETPA santykiai

Iš Rusijos delegacijos buvo atimta balsavimo teisė ir daugybė įgaliojimų PACE 2014 metais dėl padėties Ukrainoje ir Krymo prisijungimo prie Rusijos. Grąžinti Maskvai įgaliojimus buvo svarstoma du kartus, tačiau galutinis sprendimas nebuvo priimtas, o sankcijos buvo sugriežtintos.

2017 metais Rusija atsisakė mokėti įmokas tol, kol visiškai bus atkurtos Rusijos teisės. Kartu Maskva nenustojo vykdyti savo įsipareigojimų.

ETPA pripažino, kad be Rusijos įnašo organizacija patyrė finansinių sunkumų. Organizacijos generalinis sekretorius Torbjornas Jaglandas pareiškė, kad galimas Rusijos pasitraukimas iš Europos Tarybos galėtų tapti tikru sukrėtimu Europai.

Interviu Sputnik radijui Strateginio planavimo instituto direktorius, politikos mokslų daktaras, profesorius Aleksandras Gusevas pareiškė, kad Rusijai svarbu išlaikyti savo poziciją Europos Taryboje, bet jei jos nenorima klausytis svarstant įvairius klausimus, tai, žinoma, "nėra ką ten veikti".

102
Tegai:
Vokietija, Rusija, Ukraina, Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja (ETPA)
Temos:
Rusijos sugrįžimas į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją (62)
Dar šia tema
ET sekretorius pareiškė apie krizę dėl to, kad Rusija prarado balsavimo teisę ETPA
Krymas atmetė ETPA reikalavimus dėl Kerčės sąsiaurio
NATO ir Ukrainos vėliavos

Erdoganas pasisakė Ukrainos įstojimą į NATO

(atnaujinta 11:09 2021.04.11)
Vadovai taip pat atkreipė dėmesį į pastangų svarbą siekiant užtikrinti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų suderinamumą su NATO narių ginkluotosiomis pajėgomis

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas palaikė Ukrainos įstojimą į NATO. Tai teigiama bendroje deklaracijoje po jo derybų su Ukrainos vadovu Vladimiru Zelenskiu, praneša RIA Novosti.

Šeštadienį Ukrainos prezidentas atvyko į Stambulą darbo vizito.

Šalys pasisakė už Ukrainos prisijungimo prie Šiaurės Atlanto aljanso perspektyvą, ypač apie jos ketinimus "artimiausiu metu gauti veiksmų planą dėl narystės". Vadovai taip pat atkreipė dėmesį į pastangų svarbą siekiant užtikrinti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų suderinamumą su NATO narių ginkluotosiomis pajėgomis.

"Dar kartą patvirtinti paramą regioniniam bendradarbiavimui Juodosios jūros regione, siekiant užtikrinti stabilumą ir saugumą pagal dvišalius ir daugiašalius mechanizmus, įskaitant NATO", — sakoma deklaracijos tekste.

Kijevas ne kartą pareiškė, kad įstojimas į NATO yra Ukrainos prioritetas. 2014 metais Aukščiausioji Rada pakeitė du įstatymus, atsisakydama neprisijungusio valstybės statuso. 2016 metų birželio mėnesį Ukraina narystę aljanse nurodė kaip savo užsienio politikos tikslą.

Tuo pat metu, kaip pabrėžė NATO, organizacija iš šalies tikisi vidinių reformų ir savo gynybos plėtojimo pagal karinio bloko standartus. Anot buvusio NATO generalinio sekretoriaus Anderso Fogo Rasmusseno, norint įstoti į aljansą, Ukrainai reikės įgyvendinti daugybę kriterijų, kuriuos įgyvendinti reikės daug laiko. Ekspertai mano, kad Kijevas per artimiausius 20 metų negalės kreiptis dėl narystės NATO.

Tegai:
Ukraina, NATO, Turkija
Johnson&Johnson vakcina

JAV uždarė trečiąjį skiepijimo centrą dėl nepageidaujamų J&J reakcijų

(atnaujinta 10:54 2021.04.11)
Kaip matyti iš Jungtinių Valstijų ligų kontrolės ir sklaidos centrų (CDC) duomenų, balandžio 9 dieną šalyje buvo visiškai paskiepyti daugiau nei 68 milijonai žmonių, tai yra 20,5% gyventojų

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. JAV Džordžijos valstijos valdžia laikinai uždarė masinės vakcinacijos nuo koronaviruso centrą su vaistų kompanija "Johnson&Johnson" dėl nepageidaujamos reakcijos atvejų, anksčiau panašios Šiaurės Karolinos ir Kolorado institucijos sustabdė savo veiklą, skelbia CBS televizija kanalą.

Aštuoni žmonės Džordžijoje turėjo nepageidaujamų reakcijų po "Johnson&Johnson" vakcinos vartojimo, pranešė valdžia. Anksčiau buvo pranešta, kad Šiaurės Karolinos valstijoje vakcinacijos centras sustabdė operaciją po 18 šalutinių reiškinių atvejų. Kolorado vakcinų centras sustabdė operaciją, kai daugiau nei 10 žmonių skundėsi šalutiniu poveikiu. Pasak televizijos kanalo, jų simptomai svyravo nuo galvos svaigimo iki pykinimo.

"Johnson&Johnson" atstovas teigė, kad bendrovė atidžiai stebi visus pranešimus apie vakcinos sukeltą šalutinį poveikį.

Kaip matyti iš Jungtinių Valstijų ligų kontrolės ir sklaidos centrų (CDC) duomenų, balandžio 9 dieną šalyje buvo visiškai paskiepyti daugiau nei 68 milijonai žmonių, tai yra 20,5% gyventojų.

Tegai:
vakcinacija, vakcina, JAV
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Greitosios pagalbos automobilis

Lietuvoje vienerių metų vaikas buvo paguldytas į ligoninę dėl galvos traumos

(atnaujinta 11:16 2021.04.11)
Motinos teigimu, mergytė susižalojo atsitrenkusi į stalo kampą. Policijos duomenimis, ji buvo paguldyta į Kauno ligoninę

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Lietuvoje vienerių metų mergaitė su galvos trauma buvo išvežta į ligoninę. Apie tai pranešė Policijos departamento spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko Kaune šeštadienį apie 16:50. 2020 metais gimusi mergina paguldyta į ligoninę ir išvežta į Kauno ligoninę.

Motinos teigimu, vaikas susižalojo atsitrenkęs į stalo kampą.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
mergaitės, ligoninė, Kaunas