Petras Porošenko

Ukrainos prezidentas pasivadino rusakalbiu žmogumi

89
(atnaujinta 11:17 2019.04.09)
Tuo tarpu 2017 metais Porošenko pasirašė įstatymą dėl rimtų rusų kalbos apribojimų švietime

VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petras Porošenko pareiškė, kad laiko save rusakalbiu žmogumi. Tai valstybės vadovas pasakė laidos "Žodžio laisvė" eteryje televizijos kanale "ICTV".

Kad įrodytų savo žodžius, Porošenko pareiškė, kad yra pasirengęs parašyti diktantą arba esė rusų kalba.

Toks pareiškimas buvo skirtas pirmiausia šalies rytinės dalies gyventojams, kur jau penkerius metus vyksta ginkluotas konfliktas. Porošenko pareiškė, kad "niekas nepasikėsins į teisę kalbėti rusų kalba".

"Aš pats esu rusakalbis, ir aš daug kartų sakiau, kad man visiškai natūralu kalbėti rusų kalba", — pasakė Ukrainos prezidentas.

Tuo tarpu 2017 metais būtent Porošenko pasirašė švietimo įstatymą, kuris rimtai apribojo rusų ir visų kitų kalbų, išskyrus ukrainiečių, vartojimą švietimo srityje. Taigi, mokymasis tautinių mažumų kalbomis Ukrainos mokyklose leidžiamas tik iki penktosios klasės. Toks dokumentas sukėlė didelį skandalą. Šiai naujovei prieštaravo ne tik Rusija, bet ir Vengrija, Rumunija, Bulgarija ir Graikija.

Kovo pabaigoje Ukrainoje įvyko pirmasis prezidento rinkimų turas, kurio metu nepavyko nustatyti laimėtojo. Antrasis turas, kuriame dalyvaus dabartinis valstybės vadovas ir kandidatas į prezidentus Vladimiras Zelenskis, vyks balandžio 21 dieną.

89
Tegai:
rusų kalba, Ukraina
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Rados vicepirmininkė prisipažino paskelbusi "netikras naujienas" apie Zelenskį ir Rusiją
Baltiška ukrainiečių integracija. Netikėti rinkimų rezultatai
Porošenko pakvietė Zelenskį padiskutuoti stadione balandžio 14 dieną
Protestai Minske, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos VRM įvardijo, kada protestų metu gali būti panaudotas karinis ginklas

(atnaujinta 15:22 2020.10.28)
Ministras pabrėžė, jog niekas nesako, kad kariniai ginklai bus naudojami prieš taikiai mitinguojančius protestuotojus

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Baltarusijos vidaus reikalų ministras Jurijus Karajevas, komentuodamas galimybę teisėsaugos pareigūnams panaudoti karinius ginklus prieš neteisėtų veiksmų dalyvius, teigė, kad sabotažą, teroro aktus ir išpuolius prieš saugumo pajėgas reikia nutraukti visomis priemonėmis, rašo RIA Novosti.

Opozicijos protestuotojai Minske, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Евгений Одиноков

"Kariniai ginklai pirmiausia taikomi slopinant nusikaltėlių veiksmus, kai visi kiti metodai jau išbandyti. Ir šiame pareiškime nėra nieko blogo", — sakė Karajevas interviu su politologu Aleksandru Sosnovskiu, kurį jo "Telegram" kanale paskelbė Baltarusijos žurnalistų sąjunga.

Ministras pabrėžė, kad niekas nesako, jog kariniai ginklai bus naudojami prieš taikiai mitinguojančius protestuotojus.

"Žmogus sukelia sabotažą ar teroro aktą. Jis užpuola policijos pareigūną. Jis ne tik priešinasi, bet ir naudoja smurtą. Natūralu, kad jis turi būti sustabdytas pasitelkus visą turimą pareigūno arsenalą: nuo fizinės jėgos iki karinės ginkluotės", — sakė Karajevas.

Sekmadienį opozicija surengė protesto veiksmus įvairiose Baltarusijos vietovėse. Didžiausia akcija įvyko Minske, kur protestuotojai surengė eitynes. Saugumo pajėgos, naudodamos specialią įrangą, sustabdė šią akciją Orlovskajos gatvės rajone ir sulaikė jos dalyvius.

Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 % balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja. Malšindamos protestuotojų, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, veiksmus saugumo pajėgos naudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas.

Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai.

Tegai:
protestai, Baltarusija
Rusijos jūrų laivynas

Rusijoje išbandyta nauja priešpovandeninė raketa

(atnaujinta 15:18 2020.10.28)
Bandymas buvo atliktas atliekant kvalifikacinius serijinius raketos bandymus ir buvo pripažintas sėkmingu

VILNIUS, spalio 28 — Sputnik. Rusijos jūreiviai iš fregatos "Admiral Kasatonov" Barenco jūroje išbandė naują priešpovandeninę raketą, trečiadienį pranešė Šiaurės laivyno spaudos tarnyba, praneša RIA Novosti.

Kokia raketa buvo išbandyta, nenurodyta.

Rusijos vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / РФПИ и Центр имени Гамалеи

"Naujausios Šiaurės laivyno fregatos "Admiral Kasatonov" paleido priešpovandeninę raketą Barenco jūroje esančio laivyno poligone. Bandymas buvo atliktas atliekant kvalifikacinius serijinius produkto bandymus ir buvo pripažintas sėkmingu", — sakoma pranešime.

Vienas iš Šiaurės laivyno atominių povandeninių laivų stebėjo torpedą, kuri nuo raketos atsiskyrė jau po vandeniu. Taip pat šaudyti padėjo priešpovandeninis orlaivis Il-38, sraigtasparnis Ka-27 ir "Kola" flotilės torpedos valtis.

"Atlikdami raketų paleidimą, fregatos koviniai ekipažai užtikrintai parodė karinės technikos kokybę, didelį profesionalumą ir pasirengimą jūrinėms operacijoms", — pridūrė spaudos tarnyba.

Tegai:
Rusijos karinis jūrų laivynas, laivynas, Rusija
Dar šia tema
Rusija JT iškels klausimą dėl JAV pretenzijų į Mėnulio išteklius
Rusijos URM Vakarų reakciją į Putino pasiūlymą dėl INF sutarties pavadino neatsakinga