Kandidatas į Ukrainos prezidentus Vladimiras Zelenskis

Zelenskio rinkimų štabas neatmeta tiesioginių derybų su Rusija galimybės

48
(atnaujinta 14:27 2019.04.10)
Pergalės Ukrainos prezidento rinkimuose atveju Vladimiras Zelenskis imsis Donbaso problemos sprendimo ir pradės tiesiogines derybas su Rusija

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Vladimiro Zelenskio rinkimų štabo vadovai papasakojo apie jo planus pergalės antrajame Ukrainos prezidento rinkimų ture atveju, pranešė leidinys "LIGA.net". Svarbiausiu uždaviniu jis laiko tiesiogines derybas su Rusijos valdžia.

Prezidento rinkimai Ukrainoje vyko kovo 31 dieną. Nė vienas iš kandidatų negavo reikiamo balsų skaičiaus, kad laimėtų pirmajame ture. Antrasis turas vyks balandžio 21 dieną. Jame dalyvaus dabartinis valstybės vadovas Petro Porošenko ir aktorius Vladimiras Zelenskis.

Zelenskio rinkimų kampanijos ideologas Ruslanas Stefančukas ir štabo ekspertas ekonominiais klausimais Danilas Getmancevas papasakojo "LIGA.net" apie Zelenskio pirmuosius planuojamus žingsnius, jei jis taptų valstybės vadovu.

Pirmiausia jis ketina įtraukti Didžiąją Britaniją ir JAV į Donbaso problemos sprendimo "Normandijos formatą", pradėti tiesiogines derybas su Rusija dalyvaujant tarptautiniams partneriams ir atsisakyti dialogo su Luhansko ir Donecko Liaudies Respublikų vadovais.

Be to, Zelenskis ketina pašalinti konkurenciją tarp Gynybos ministerijos ir Generalinio štabo, paskirti sąžiningus Aukščiausiojo antikorupcinio teismo teisėjus.

Petras Porošenko
Пресс-служба президента Украины

Taip pat planuojama pasiūlyti Aukščiausiajai Radai priimti įstatymą dėl taikinamojo tarpininkavimo, pateikti Parlamentui keletą ekonominio bloko įstatymų projektų, Gynybos ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, Saugumo tarnybos ir Generalinės prokuratūros vadovų kandidatūras, paprašyti Rados priimti įstatymų dėl liaudies valdžios paketą.

Toliau Zelenskis ketina sukurti ekspertų (tame tarpe ir tarptautinių) organą, kad suprastų, kas "vyksta šalyje, kas buvo padaryta ir taip toliau". Be to, planuojama užmegzti bendradarbiavimą su deputatais ir įvesti "slaptą planą" Radai, reformuoti prezidento administraciją.

48
Tegai:
Rusija, Ukraina, Vladimiras Zelenskis
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (101)
Dar šia tema
Rados vicepirmininkė prisipažino paskelbusi "netikras naujienas" apie Zelenskį ir Rusiją
Prieš debatus Porošenko ir Zelenskis atliko narkotikų testą
Šou Ukrainos politikoje ir Lietuvos pavyzdys
Ukrainos prezidentas pasivadino rusakalbiu žmogumi
Rusijos URM pranešė, kodėl Kijevas uždarė rinkimų apylinkes Rusijoje
Ukrainos VRK oficialiai paskelbė pirmojo prezidento rinkimų turo rezultatus