Rusijos ledlaužis Jamal

"The National Interest" pasakoja apie JAV bejėgiškumą Arktyje

65
(atnaujinta 17:21 2019.04.12)
JAV kariai Arktyje neturi nė vienos didelės karinės bazės, taip pat nei lėktuvų, nei didelių karinių laivų, galinčių veikti žemų temperatūrų sąlygomis, tuo tarpu Rusija aktyviai ruošiasi ginti ten savo interesus

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Arktis tapo padidinto galingų vastybių dėmesio zona, tačiau JAV visai nėra pasirengusios ginti ten savo interesus, rašo "National Interest".

Leidinys pabrėžia, kad į šiaurę nuo Arkties rato JAV kariai neturi nė vienos didelės karinės bazės, taip pat neturi nei lėktuvų, nei didelių karinių laivų, galinčių veikti žemų temperatūrų sąlygomis.

Be to, pažymi leidinys, JAV Karinių jūrų pajėgų laivynas turi tik vieną sunkųjį ledlaužį "Polar Star", kurio amžius siekia 42 metus. Pernai jis vos sugebėjo išvengti katastrofos, kai vanduo pradėjo užlieti laivą. Be to, prieš trejus metus ledlaužis taip pat vos nenuskendo po generatoriaus sprogimo, tačiau inžinieriams pavyko jį išgelbėti, panaudojus banglentės remonto komplektą.

Be to, pabrėžia "The National Interest", JAV vyriausybė ir toliau užmerkia akis į apgailėtiną savo ledlaužių būklę. Pavyzdžiui, 2018 metais Senatas skyrė 750 milijonų dolerių Arkties laivynui tobulinti, tačiau vėliau šios lėšos buvo nukreiptos į sienos statybą pasienyje su Meksika.

Ledlaužis Jamal
© Sputnik / Валерий Мельников

Kartu leidinys pažymi, kad Rusija jau aktyviai ruošiasi ginti savo interesus Arktyje. Rusijos ginkluotosios pajėgos turi naujausius povandeninius laivus, lėktuvus ir tankus, pritaikytus prie Arkties sąlygų. Be to, Rusija turi galingą laivyną, kuriame yra 40 ledlaužių, ir netrukus planuojama sukurti ledo klasės karinius laivus, galinčius gabenti sparnuotąsias raketas.

Visa tai prisideda prie Rusijos padėties Arkties regione stiprinimo, taip pat leidžia suteikti paramą atsirandančiai komercinei veiklai regione ir ginti Rusijos išskirtinę ekonominę zoną, o JAV tuo metu tik gaišina laiką, nesuprasdamos šių teritorijų, kuriose yra daug įvairių išteklių, svarbos, pažymi "The National Interest".

65
Dar šia tema
Rusijos motošauliai išbandė naują visureigį automobilį Arkties regione
Nyderlandai apkaltino Rusiją provokacijomis dėl NATO pratybų Arkties regione
JAV lėktuvnešis pirmą kartą po 1991-ųjų įplaukė į Arkties vandenis
JAV atsisakė pratybų Arkties regione dėl baimės prašyti Rusijos pagalbos
JAV ketina susilpninti Rusijos įtaką Arktyje