Vladimiras Zelenskis priduoda kraujo, archyvinė nuotrauka

Zelenskis paaiškino, kodėl atsisakė atlikti tyrimus kartu su Porošenko

84
(atnaujinta 12:08 2019.04.14)
Anksčiau politikai atliko kraujo tyrimus dėl narkotikų ir alkoholio įvairiuose centruose

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. Kandidatas į Ukrainos prezidentus Vladimiras Zelenskis paaiškino, kodėl nusprendė neatlikti tyrimų kartu su dabartiniu valstybės vadovu Petro Porošenko Kijevo stadione "Olimpijskij". Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į agentūrą "Ukrainos naujienos".

"Kažkada, po visų šių rinkimų, bus atskleista informacija, kaip kažkas stadione "Olimpijskij" rengė provokaciją prieš mane. Aš ten nenuvažiavau, nes gavau tokią slaptą informaciją", — pasakė Zelenskis.

Zelenskis pridūrė, kad jis nėra pasirengęs išsamiau komentuoti šią situaciją.

Tarptautinio humanitarinių ir politinių tyrimų instituto ekspertas Vladimiras Bruteris interviu "RT" pažymėjo, kad ši situacija neturi didelės reikšmės, nes rinkimų rezultatas jau nuspręstas.

"Manau, kad ši situacija nėra labai svarbi, nes, atsižvelgiant į apklausas, rinkimų likimas jau nuspręstas. Žinodamas tai Zelenskis nenori dar kartą suteikti rinkėjams ar kam nors kitam progą kažkaip pakoreguoti situaciją", — pasakė ekspertas.

Balandžio pradžioje prieš debatus antrojo rinkimų turo išvakarėse Zelenskis ir Porošenko atliko medicininę apžiūrą dėl alkoholio ir narkotikų kiekio kraujyje. Politikai atliko testus įvairiuose centruose. Porošenko — sporto komplekse "Olimpijskij" , o jo oponentas — klinikoje "Eurolab".

Prieš debatus Porošenko ir Zelenskis atliko narkotikų testą >>

Į Zelenskio tikrinimo procedūrą buvo įleisti žurnalistai. Medicininės apžiūros metu stadiono "Olimpijskij" antidopingo centre taip pat dalyvavo žiniasklaidos atstovai, tačiau vėliau paaiškėjo, kad kai kuriems nepavyko patekti į kabinetą. Buvo pranešta, kad nebuvo leista filmuoti laikraščio "Vesti", interneto leidinio "Strana.ua", televizijos kanalų "Naš", "1 + 1" ir "Kijevas" žurnalistams bei tinklaraštininkui Anatolijui Šarijai.

Arūnas Valinskas
© AP Photo / MINDAUGAS KULBIS

Anksčiau Porošenko pareiškė, kad laukia savo oponento stadione "Olimpijskij" balandžio 14 dieną, kad rengtų debatus. Tuo pačiu metu Zelenskis primygtinai reikalauja atidėti debatus į balandžio 19 dieną. Pagal prezidento rinkimų įstatymą tą pačią dieną turi vykti kandidatų televizijos debatai per viešąją televiziją. Kol kas šalims nepavyko susitarti dėl susitikimo vietos ir laiko.

Pirmasis prezidento rinkimų turas Ukrainoje įvyko kovo 31 dieną. Nė vienas iš kandidatų nesugebėjo surinkti reikiamo balsų skaičiaus, kad laimėtų pirmajame ture. Antrasis turas vyks balandžio 21 dieną. Pagal socialinę apklausą, atliktą prieš antrąjį rinkimų turą, Zelenskis surenka 61 procentą rinkėjų balsų, o Porošenko — 24 procentus.

84
Tegai:
prezidento rinkimai, Ukraina, Vladimiras Zelenskis
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Kijevo gyventojai atskleidė, kaip reagavo į Porošenko plakatus su Putinu
Rados deputatas užpuolė Zelenskio komandos narį — video
Zelenskio pergalė suteiks galimybę pasiekti taiką Donbase, mano ekspertė
Ukrainos televizijos kanalas nori parodyti filmus su Zelenskiu ''tylos dieną"
Porošenko įtariamas sukūręs vaizdo įrašą, kuriame Zelenskį kliudo sunkvežimis
Amerikiečių aktorė Elliot Page

Filmo "Pradžia" žvaigždė pakeitė lytį ir tapo vyru

(atnaujinta 11:18 2020.12.05)
Socialinių tinklų vartotojai aktyviai aptarinėja netikėtą ir drąsų Holivudo aktoriaus Elliot Page žingsnį

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Amerikiečių aktorė Ellen Page pakeitė lytį ir tapo vyru: dabar filmų "Džuno" ir "Pradžia" žvaigždė turi vardą Elliotas.

Paige išgarsėjo ne tik dėl savo aktorinio talento, bet ir dėl sensacingų prisipažinimų. 2014 metais Paige sukrėtė gerbėjus pasiskelbusi lesbiete. Nuo to laiko visa visuomenė stebėjo jos elgesį, laukė kito "šūvio". Ir tai įvyko.

Svarbi žinia pasirodė Elliot Page socialiniuose tinkluose: kažkada aktorė, o dabar aktorius paskelbė, kad tapo translyčiu vyru ir prisistatė kaip Elliotas.

"Esu tikras laimingas žmogus, nes rašau šias eilutes. Jaučiu neįtikėtiną dėkingumą nuostabiems žmonėms, kurie palaikė mane šiame sprendime. Negaliu išreikšti, kokia laimė pagaliau mylėti save tokį, koks tu esi, ir surasti savo Aš", — rašoma Instagram paskyroje.

Aktorius taip pat pažadėjo padaryti viską, kad pakeistų pasaulį ir suteiktų pagalbą translyčiams asmenims, kenčiantiems nuo priekabiavimų, neapykantos ir smurto.

Tegai:
Holivudas, aktorė
Temos:
Pasinerk į kino pasaulį
Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Apklausa parodė, kad 60 procentų rusų pasitiki Putinu

(atnaujinta 10:57 2020.12.05)
Apklausa buvo atlikta lapkričio 23–29 dienomis telefoninių interviu forma, dalyvavo 11,2 tūkstančio vyresnių nei 18 metų rusų

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Daugiau nei pusė rusų (60 proc.)  pasitiki Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, rodo visuomenės nuomonės fondo apklausa. 

Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Дружинин

Apklausos duomenimis, greičiau nepasitiki juo — 30 proc., dar 10 proc. buvo sunku atsakyti į klausimą.

63% apklaustųjų teigia, kad Putinas greičiau gerai eina savo pareigas. Priešingos nuomonės laikosi 24% rusų. Buvo sunku atsakyti į klausimą 13%.

Lapkričio 27–29 dienomis buvo atlikta visos Rusijos telefoninė apklausa, kurioje dalyvavo 4 tūkstančiai 18 metų ir vyresnių respondentų, atsitiktinės atrankos būdu paimant mobiliojo ir fiksuotojo telefono numerius. Statistinė paklaida neviršija 1,9%.

Tokiose iniciatyviose Rusijos apklausose, kurias "VCIOM-Sputni" vykdo nuo vasario, dalyvauja 18 metų ir vyresni rusai. Nuo 2018 metų birželio 18 dienos kasdien apklausiama 1,6 tūkst. respondentų.

Šios imties didžiausias klaidos dydis su 95% tikimybe neviršija 1%.

Tegai:
Vladimiras Putinas, Rusija

Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė S-400 "Triumf" kovinius paleidimus

(atnaujinta 11:13 2020.12.05)
Po bandymų kovos įgulos bus perskirstytos ir imsis kovinės pareigos Samaros atsakomybės zonoje

Astrachanės regione, Kapustin Jar poligone, buvo atlikti priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 "Triumf" koviniai bandymai. Vaizdo įrašą paskelbė Rusijos Gynybos ministerija.

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip vyko šaudymas.

Rusijos karinis departamentas pranešė, kad S-400 įgulos sėkmingai pataikė į raketą-taikinį "Kaban" daugiau nei 15 kilometrų aukštyje.

Po bandymų oro gynybos sistemos bus perdislokuotos ir imsis kovinės pareigos Samaros atsakomybės zonoje.

Priešlėktuvinių raketų sistema S-400 naudojama taktiniams ir strateginiams priešo lėktuvams ir balistinėms raketoms sunaikinti. Oro gynybos raketų sistema taip pat gali pataikyti į viršgarsinius taikinius ir pasipriešinti kitoms sunaikinimo priemonėms elektroninėje ir kitokio pobūdžio kovoje.

S-400 "Triumf" gali kovoti su aerodinaminiais taikiniais iki 400 kilometrų atstumu ir su balistiniais taikiniais, artėjančiais iki 4,8 kilometrų per sekundę greičiu, — iki 60 kilometrų atstumu.

Rusijos Triumf
© Sputnik
Rusijos "Triumf"
Tegai:
zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", raketos, Rusija
Dar šia tema
Turkija sėkmingai išbandė Rusijos S-400
JAV griežtai pasmerkė Turkijos vykdomus S-400 bandymus
Rusijos ginklai: preliminarūs 2020 metų rezultatai