JAV Karinių oro pajėgų strateginis bepilotis orlaivis RQ-4B-40 Global Hawk

JAV bepilotis orlaivis atliko žvalgybą Kaliningrado srities pasienyje

91
(atnaujinta 15:49 2019.04.14)
Skraidymo aparatas buvo pastebėtas Lietuvos oro erdvėje

VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik. JAV karinių oro pajėgų strateginis bepilotis orlaivis RQ-4B-40 "Global Hawk" atliko žvalgybinį skrydį prie vakarinės Rusijos sienos, rodo "PlaneRadar" duomenys.

Sekmadienio rytą, "PlaneRadar" duomenimis, bepilotis orlaivis išskrido iš Sicilijos oro bazės Sigonella. 7:55 jis buvo pastebėtas Rumunijos oro erdvėje, 9:35 — Lenkijos oro erdvėje. 11:10 bepilotis orlaivis atliko žvalgybinį skrydį prie Kaliningrado srities sienos Lietuvos oro erdvėje.

Pastaruoju metu užsienio žvalgybiniai lėktuvai ir bepiločiai orlaiviai vis dažniau pasirodo šalia vakarinių Rusijos sienų. Dažnai Rusijos naikintuvams tenka kilti į orą, kad palydėtų juos. Per pastaruosius metus Rusijos oro gynybos ir kosmoso pajėgų radiotechninių pajėgų padaliniai aptiko ir palydėjo daugiau kaip 980 skraidymo aparatus.

Karo politologas Andrejus Koškinas pažymėjo, kad Baltijos jūros regionas tapo aktyvių tiek laivų grupių, tiek lėktuvų, kurie bando priartėti prie Rusijos sienų žvalgybos tikslais, veiksmų vieta.

Rusijos gynybos ministerija paragino JAV valdžią sustabdyti tokius skrydžius, tačiau gavo neigiamą atsakymą.

91
Tegai:
žvalgyba, bepilotis orlaivis, Lietuva, Kaliningrado sritis, Rusija, JAV
Dar šia tema
JAV karinių oro pajėgų branduolinis bombonešis priartėjo prie Rusijos sienų
Amerikos karinis orlaivis atliko stebimąjį skrydį virš Čiukotkos
JAV karinis lėktuvas skrido virš Rusijos teritorijos
JAV orlaivis stebėjo Rusijos sieną Lietuvos oro erdvėje
Moteris su kauke

Epidemiologas suabejojo ​​galimybe visiškai sunaikinti koronavirusą  

(atnaujinta 21:48 2020.10.21)
Pasak jo, šiuo metu yra nedaug tikimybės, kad koronavirusas bus visiškai nugalėtas, žmonija gali kontroliuoti ligą tik sukūrusi vakciną nuo COVID-19

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Vargu ar naujas koronavirusas bus visiškai sunaikintas, žmonija turės amžinai su juo gyventi. Tačiau vakcina padės pagerinti sergamumą COVID-19, trečiadienį pareiškė britų epidemiologas, Londono higienos ir atogrąžų medicinos mokyklos profesorius Džonas Edmundsas (John Edmunds), rašo RIA Novosti autorė Natalija Kopilova.

Pasak mokslininko, šiuo metu yra nedaug tikimybės, kad koronavirusas bus visiškai nugalėtas, žmonija gali kontroliuoti ligą tik sukūrusi vakciną nuo COVID-19.

Tuščia mokyklos klasė
© Sputnik / Алексей Майшев

"Mes turėsime amžinai gyventi su šiuo virusu. Yra labai mažai galimybių, kad jis bus sunaikintas", — sakė jis.

"Jei vakcinos yra už kampo, tada aš manau, kad turėtume stengtis, jog sergamumas būtų kuo mažesnis, nes vakcinas galime naudoti artimiausiu metu", — sakė jis Parlamento Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto posėdyje.

Sergamumo situaciją galima pagerinti atradus ir panaudojus vakciną nuo koronaviruso: "Manau, kad mes tikrai turėsime vakcinų, kurios padės mums įveikti šią epidemiją netolimoje ateityje".

Kalbėdamas apie tai, kada vakcina gali būti prieinama JK gyventojams, mokslininkas padarė prielaidą, kad tai bus padaryta iki žiemos pabaigos. "Žiemos pabaigoje tai tikrai įmanoma", — sakė Edmundsas.

JK yra viena iš labiausiai koronaviruso paveiktų šalių pasaulyje. Per pastarąsias kelias savaites COVID-19 dažnis šalyje labai išaugo.

Per pastarąsias 24 valandas patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius Jungtinėje Karalystėje išaugo 21 331, kasdien mirčių nuo COVID skaičius siekia vidutiniškai 200, skaičiuojant nuo birželio 5 dienos.

Iš viso koronavirusas nuo pandemijos pradžios šalyje patvirtintas 762 542 žmonėms, 43 967 mirė.

Tegai:
Didžioji Britanija, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Centras "Vektor" papasakojo apie vakcinos nuo COVID-19 bandymus su gyvūnais  
Virusologas įvardijo kategoriją žmonių, kuriems nepadės vakcina COVID-19
Briedis, archyvinė nuotrauka

Rygos policija visą dieną gaudė briedį, tačiau nesėkmingai

(atnaujinta 21:22 2020.10.21)
Bendrovė "Latvijas dzelzceļš" pasinaudojo briedžio apsilankymu mieste socialinei reklamai ir paprašė piliečių būti atsargesnių prie geležinkelio bėgių

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Į Rygą nuklydęs briedis visą dieną bėginėjo nuo Valstybės policijos pareigūnų, praneša Sputnik Latvija.

Pranešimą apie tai, kad Grizinkalno parke buvo pastebėtas briedis, pareigūnai gavo 8:40 val. Iš ten briedis nužygiavo į Rygos centrinę stotį, kurios sargybiniai nesėkmingai bandė pagauti gyvūną ant platformų.

"Latvijas dzelzceļš" kameros užfiksavo, kaip briedis geležinkelio tiltu kirto Dauguvą, o jį lėtai sekė keleivinis traukinys.

Vėliau briedis dingo tarp medžių Zakusalos saloje, prie Latvijos televizijos pastato. Sutemus paiešką buvo nutarta nutraukti. Kur briedis dabar, pareigūnai nežino ir ragina gyvūną pastebėjusius piliečius pranešti apie tai policijai.

Bendrovė "Latvijas dzelzceļš" panaudojo briedžio apsilankymą mieste socialinei reklamai, o socialiniuose tinkluose paskelbė gyvūno kadrus su kreipiniu: "Nebūk briedis, sulėtink prie bėgių!"

Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius juokais parašė "Twitter", kad policija greičiausiai persekiojo briedį, nes jis vaikščiojo po miestą be kaukės.

Tegai:
briedis, Latvija, Ryga
Dar šia tema
Politologas: Latvijos gyventojai praranda susidomėjimą situacija Baltarusijoje
Latvija paliko Ukrainą be humanitarinės pagalbos, bijodama COVID-19
Latvijos prezidentas ragina jaunus žmones sugalvoti naujų žodžių, jei jų nepakanka