Pratybos  Summer Shield XIV Latvijoje, archyvinė nuotrauka

Didžioji Britanija išsiuntė į Estiją sraigtasparnius Rusijai "sutramdyti"

72
(atnaujinta 08:48 2019.04.16)
Perkeltas transporto priemones papildys jau esantys sraigtasparniai "Wildcat", o kartu su "Apache" jie taps NATO programos dalimi siekiant išplėsti karinį buvimą Rytų Europoje

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Jungtinė Karalystė išsiuntė į Estiją penkis "Apache" puolamuosius sraigtasparnius kaip priemonę "tikėtinai grėsmei" iš Rusijos atremti, pranešė Didžiosios Britanijos televizijos kanalas Sky News.

Perkeltas transporto priemones papildys jau esantys sraigtasparniai "Wildcat", o kartu su "Apache" jie taps NATO programos dalimi siekiant išplėsti karinį buvimą Rytų Europoje.

Kaip nurodė Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Gavin'as Williamson'as, "puolamųjų sraigtasparnių dislokacija Estijoje yra "gyvybiškai svarbi"".

"Tai labai reali Rusijos keliama grėsmė. Viena iš priežasčių, kodėl dislokuojame penkis "Apache" puolamuosius sraigtasparnius, yra ta, kad mes turime nuolat prisitaikyti prie besikeičiančios situacijos", — citavo televizija Williamson'ą.

Anksčiau britų leidinys "Daily Star" pranešė, kad prieš šešis mėnesius Estijoje dislokuoti du britų specialiųjų pajėgų rezervų batalionai (SAS) stebi "Rusijos veiklą" pasienio zonose.

2016 metais Varšuvoje vykusiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime Aljansas nusprendė šių šalių prašymu dislokuoti tarptautinius rotacinius batalionus Latvijoje, Lietuvoje, Estijoje ir Lenkijoje.

Maskva, savo ruožtu, pareiškė, kad Rusija nesiruošia pulti nė vienos iš Aljanso šalių ar kitos valstybės. Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pažymėjo, kad dėl nuolatinės Lenkijos ir Baltijos šalių isterijos NATO karių skaičius prie Rusijos sienos padidėjo septynis kartus.

NATO pajėgos Baltijos šalyse
© Sputnik /
NATO pajėgos Baltijos šalyse
72
Tegai:
Rytų Europa, NATO, sraigtasparnis
Dar šia tema
Kurstytojai iš Lietuvos: URM vadovas prašo NATO sustiprinti buvimą Juodojoje jūroje
Juodojoje jūroje prasidėjo bendros Ukrainos ir NATO karinės pratybos
Ekspertas: Lietuva ir Lenkija nori sukurti bendrą oro gynybos sistemą už NATO pinigus
Vokietijos žurnalistas Rusijos raketų kompleksą S-400 vadina "NATO košmaru"
Sulaikytas apiplėšime dalyvavęs NATO karys