Rinkimai Ukrainoje, archyvinė nuotrauka

Daugiau kaip 70 proc. ukrainiečių palaikys Zelenskį antrajame ture, rodo apklausa

32
(atnaujinta 17:43 2019.04.16)
Tyrimas taip pat parodė, kad 57,2% ukrainiečių mano, kad antrajame ture laimės Vladimiras Zelenskis

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Kijevo tarptautinio sociologijos instituto ekspertai atliko apklausą ir sužinojo, ką ukrainiečiai parems antrajame prezidento rinkimų ture, praneša RIA Novosti.

"Tarp tų, kurie ketina balsuoti ir apsisprendė dėl savo pasirinkimo, 72,2 proc. balsuotų už Vladimirą Zelenskį, 25,4 proc. — už Petro Porošenko, 2,4 proc. sugadintų biuletenį", — rašoma pranešime.

Tyrimas taip pat parodė, kad 57,2% ukrainiečių mano, jog antrajame ture laimės Zelenskis. 14,1 proc. apklaustųjų tiki Porošenko pergale. 28,7% respondentų į klausimą neatsakė.

Tyrimas vyko nuo balandžio 9 iki 14 dienos visuose Ukrainos regionuose, išskyrus Donbaso teritoriją. Tyrime dalyvavo 2004 respondentai.

Kovo 31 dieną Ukrainoje įvyko prezidento rinkimai. Nė vienas kandidatas nesugebėjo surinkti reikiamo balsų skaičiaus, kad laimėtų pirmajame ture. Antrasis turas vyks balandžio 21 dieną.

32
Tegai:
Ukraina, Vladimiras Zelenskis
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Prieš debatus Porošenko ir Zelenskis atliko narkotikų testą
Zelenskis paaiškino, kodėl atsisakė atlikti tyrimus kartu su Porošenko
Porošenko surengė "debatus" pats su savimi
Šalia Zelenskio namo sulaikyti nusikaltėliai su kulkosvaidžiu
Harvis Veinšteinas

Elžbieta II nusprendė pamokyti Harvį Veinšteiną

(atnaujinta 18:32 2020.09.21)
Karališkoji močiutė griežta ne tik Megan Markl, bet ir kitų kinematografo atstovų atžvilgiu: skandalingasis prodiuseris neteko garbės riterio titulo

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Karalienė Elžbieta II nusprendė Harvį Veinšteiną (Harvey Weinstein) išbraukti iš Britanijos imperijos ordino riterių sąrašo: dėl visko kaltas skandalingas amerikiečių prodiuserio įvaizdis.

Sekso skandalas aplink garsų kino prodiuserį kilo 2017 metais. Daugiau nei 80 moterų papasakojo apie prodiuserio vykdytą priekabiavimą ir smurtą. Tarp aukų yra garsių aktorių ir modelių, tarp kurių Angelina Jolie, Uma Thurman ir Ashley Judd. Po kaltinimų 68 metų Veinšteinas buvo atleistas iš savo korporacijos, o 2020 metų pavasarį jis buvo nuteistas 23 metams kalėjimo.

Elžbieta II griežta viskame, kas susiję ne tik su jos šeimos, bet ir su Britanijos karalystės garbe: Jos didenybė atėmė iš Harvio Veinšteino riterio titulą, kurį prodiuseris gavo už nuopelnus Didžiosios Britanijos kinematografui.

Paaiškėjo, kad po skandalo su prodiuseriu Britanijos politikai parašė laišką ministrui pirmininkui, reikalaudami atimti iš Veinšteino garbės apdovanojimą. Dabar prašymą apsvarstė ir patenkino pati karalienė, nes pagal reglamentą ordinas gali būti konfiskuotas iš asmenų, kurie kenkia garbės sistemos įvaizdžiui. Jos Didenybė juo rūpinasi ne mažiau uoliai nei karališkuoju protokolu, kurį Megan Markl ne kartą pažeidė.

Tegai:
karališkoji šeima, Elžbieta II, karalienė, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Harvis Veinšteinas nuteistas kalėti 23 metus
JAV dar keturios moterys apkaltino Harvį Veinšteiną išžaginimu
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas

NATO ragina į Navalno incidentą "reaguoti stipriu tarptautiniu mastu"

(atnaujinta 18:00 2020.09.21)
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas taip pat pakartojo savo raginimą Rusijai atlikti "išsamų ir skaidrų įvykio tyrimą"

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas incidentą su Aleksejumi Navalnu pavadino tarptautinės teisės pažeidimu ir paragino imtis "stiprios tarptautinės reakcijos". praneša RIA Novosti.

"Tai nebuvo išpuolis prieš vieną asmenį, bet prieš pagrindines demokratines teises, tai taip pat yra rimtas tarptautinės teisės pažeidimas... Todėl reikalingas tvirtas tarptautinis atsakas", — sakė Stoltenbergas.

Jis taip pat pakartojo savo raginimą Rusijai atlikti "išsamų ir skaidrų įvykio tyrimą".

Aleksejus Navalnas sunegalavo rugpjūčio 20 dieną lėktuve, skridusiame iš Tomsko į Maskvą. Lėktuvas skubiai nusileido Omske, o tinklaraštininkas buvo išvežtas į ligoninę. Gydytojai diagnozavo medžiagų apykaitos sutrikimus, dėl kurių labai sumažėjo cukraus kiekis kraujyje. Kas tai sukėlė, kol kas nėra aišku, tačiau Navalno kraujyje ir šlapime nuodų nerasta.

Vėliau Navalnas buvo nugabentas į Vokietijos "Šaritė" kliniką. Po kelių dienų Vokietijos valdžia paskelbė, kad jis esą buvo apsinuodijęs "Novičiok" grupės medžiaga. Vokietijos vyriausybė taip pat pranešė, kad šias išvadas patvirtino Švedijos ir Prancūzijos laboratorijos, o Berlyno prašymu Cheminio ginklo draudimo organizacija atlieka dar vieną tyrimą.

Maskva išsiuntė Berlyno laboratorijai prašymą pateikti išsamesnės informacijos apie analizės rezultatus, tačiau atsakymo nebuvo. Tuo tarpu prokuratūra ir policija pradėjo tyrimą tą dieną, kai Navalnas buvo paguldytas į ligoninę. Kita vertus, vienas iš "Novičiok" kūrėjų Leonidas Rinkas išreiškė abejonę, kad tinklaraštininkas buvo apnuodytas būtent šia medžiaga — anot jo, Navalnas neturėjo atitinkamų simptomų. Be to, yra žinoma, kad Vokietijos žvalgybos tarnyba BND turėjo prieigą prie "Novičiok" nuo 1990-ųjų, jį tyrė apie 20 Vakarų valstybių, o Rusija 1992 metais sustabdė plėtrą cheminio ginklo srityje ir 2017 metais sunaikino tokių medžiagų atsargas, tai patvirtino ir Cheminio ginklo draudimo organizacija.

Tegai:
Aleksejus Navalnas, Rusija, NATO
Dar šia tema
Vokietija neatmetė, kad ES lyderiai aptars situaciją su Navalnu
Navalnas papasakojo apie sveikimo pažangą