Gaisras Notre Dame, archyvinė nuotrauka

Notre Dame darbuotojai 23 minutes patys ieškojo gaisro šaltinio

109
(atnaujinta 09:48 2019.04.17)
Žiniasklaida rašo, kad Paryžiaus katedros darbuotojai iškvietė ugniagesius tik nuskambėjus antram pavojaus signalui

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Notre Dame katedros darbuotojai 23 minutes bandė patys surasti gaisro židinį, praneša leidinys "Buzzfeed".

Žiniasklaida rašo, kad pirmasis pavojaus signalas suveikė 18:20 vietos laiku (19:20 Lietuvos laiku), tačiau niekas neiškvietė gelbėtojų. Tik po to, kai 18:43 suveikė antrasis signalas, ugnies šaltinis buvo rastas viršutiniame katedros aukšte, ir tuomet darbuotojai paskambino ugniagesiams.

Prancūzijos kriminalinės policijos specialistai mano, kad su elektra susiję gedimai yra viena iš galimų gaisro priežasčių Notre Dame katedroje, praneša laikraštis "Parisien".

Šventovė užsidegė pirmadienio vakarą. Iš pradžių sugriuvo 96 metrų aukščio smailė, vėliau dalis stogo ir laikrodis. Apie 400 gaisrininkų kovojo su ugnimi, jie sugebėjo išgelbėti fasadą, karkasą, bokštus ir didžiausią katedros interjerų dalį. Meno kūriniai, altorius, kryžius, vargonai ir vienas iš pagrindinių krikščionių relikvijų — Kristaus erškėčių vainikas — taip pat nenukentėjo.

Pasak žiniasklaidos pranešimų, gaisras gali būti susijęs su restauracija — dalis pastato buvo padengta pastoliais. Iškelta byla dėl netyčinės žalos.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas pavadino incidentą baisia nelaime, padėkojo ugniagesiams ir užtikrino, kad katedra bus atkurta. Tarptautinės organizacijos ir stambios įmonės pasiūlė pagalbą restauruojant šventovę. Vos per dieną po nelaimės Notre Dame katedrai atstatyti surinkta daugiau nei 700 mln. eurų.

109
Tegai:
Notre Dame, gaisras, Paryžius
Dar šia tema
Rusija yra pasirengusi padėti atkurti Paryžiaus Dievo Motinos katedrą
"Meldžiamės už Notre Dame": Lietuvos prezidentė apstulbinta gaisro katedroje
Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedroje kilo gaisras
Gaisras Paryžiaus Švč. Dievo Motinos katedroje užgesintas