Krymas, archyvinė nuotrauka

Krymas vertina Kijevo kompensacijos reikalavimus kaip vaikų žaidimą

37
(atnaujinta 11:53 2019.04.17)
Krymo Respublikos atstovo teigimu, šiuo metu valdžia turi svarbesnių reikalų, nes reikia apskaičiuoti Ukrainos padarytą žalą

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Kijevo reikalavimai Rusijai sumokėti kompensaciją už savo turto praradimą Kryme primena vaikų žaidimą, RIA Novosti sakė pirmasis respublikos Parlamento pirmininko pavaduotojas Jefimas Fiksas.

Agentūros pašnekovas pabrėžė, kad jau penkerius metus Ukrainos bendrovės pasinaudodamos politine padėtimi teikė ieškinius tarptautiniams teismams, siekdamos "pasipelnyti iš Krymo gyventojų".

"Jų teisė kreiptis į teismą, tačiau tokiu būdu Ukrainos valdžios institucijos dar kartą parodo savo nenuoseklumą ir pasirengimo stoką. Mums šitokie procesai visiškai nerūpi. <...> 23 metus Ukraina neinvestavo į ekonomikos, socialinės sferos ir infrastruktūros plėtrą, todėl Rusija investuoja milžiniškus išteklius, kad sukurtų priimtinas gyvenimo sąlygas Krymo gyventojams".

Pasak Fikso, pusiasalio valdžia savo ruožtu turi svarbesnių reikalų: skaičiuoja žalą, kurią patyrė respublika, būdama Ukrainos sudėtyje.

2014 metų spalio mėnesį "Ukrnafta" pareiškė, kad Maskva pažeidė savo įsipareigojimus pagal 1998 metų investicinį susitarimą. Tai, anot bendrovės, užkirto kelią investicijoms į Krymo degalines ir paskui "paskatino jų nusavinimą". Po ketverių metų Šveicarijos Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad "Ukrnafta" — investuotojas pagal sutartį, o jo turtas Kryme buvo investicija.

Rusija ne kartą pabrėžė, kad dvišalis susitarimas dėl investicijų apsaugos negali būti pagrindas ieškovų reikalavimams spręsti arbitražo teisme.

Antradienį "Ukrnafta" spaudos tarnyba pranešė, kad Hagos nuolatinis trečiųjų (arbitražo) teismas priteisė Rusijai sumokėti 44,4 mln. dolerių kompensaciją. Teismas nagrinėja administracinių patalpų ir 16 degalinių atvejus.

Rusijos teisingumo ministerija informavo "RIA Novosti", kad šalis oficialiai negavo šio sprendimo ir planuoja jį ginčyti, panaudodama "visus turimus teisinės apsaugos mechanizmus, numatytus tarptautinėje teisėje ir Šveicarijos įstatymuose".

37
Tegai:
Rusija, Ukraina, Krymas
Dar šia tema
Kremlius viliasi, kad laikas viską sudėlios į savas vietas santykiuose su Ukraina
Ukraina uždraudė visus tiesioginius skrydžius į Rusiją
Ukraina uždraudė įvežti stiklainius iš Rusijos