Kerčės sąsiauris, archyvinė nuotrauka

Krymas dėl Ukrainos provokacijos Kerčės sąsiauryje ketina kreiptis į tarptautinį teismą

54
(atnaujinta 14:22 2019.04.17)
Pasak Molochovo, Rusijos pozicija dėl incidento Kerčės sąsiauryje taip pat turėtų būti atidžiau išklausyta tarptautinėse institucijose

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Ukrainos karių provokacija Kerčės sąsiauryje praėjusių metų lapkritį turėtų būti nagrinėjama Tarptautiniame baudžiamajame teisme, praneša RIA Novosti su nuoroda į darbo grupės tarptautinės teisės klausimais nuolatinėje Krymo atstovybėje šalia RF prezidento vadovą Aleksandrą Molochovą.

Anksčiau Ukrainos prezidentas Petro Porošenko nurodė užsienio reikalų ministerijai kreiptis į Tarptautinį jūrų teisės tribunolą su prašymu imtis privalomų priemonių prieš Rusiją ir reikalauti, kad būtų paleisti kaliniai, sulaikyti už Rusijos sienos pažeidimą. Savo ruožtu, Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija pavadino Kijevo veiksmus nesąžiningais. Ministerija pabrėžė, kad Maskva lieka atvira dvišaliams kontaktams dėl incidento, susijusio su Kerčės sąsiauriu.

"Incidento Kerčės sąsiauryje atžvilgiu, mes turime imtis aktyvesnių veiksmų, nes Rusija veikė išimtinai pagal tarptautinius ir nacionalinius teisės aktus, kai tuo tarpu Ukraina vykdė akivaizdžią provokaciją. Dabar mes turime svarią priežastį pateikti ieškinį Tarptautiniam baudžiamajam teismui dėl Ukrainos valdžios institucijų veiksmų", — sakė Molochovas.

Be to, jo nuomone, Rusijos pozicija dėl incidento Kerčės sąsiauryje taip pat turėtų būti atidžiau išklausyta tarptautinėse instituсijose.

Lapkričio mėnesį trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos jūros sieną ir plaukė link Kerčės sąsiaurio. Laivai manevravo pavojingai, nepaisydami Rusijos sienos apsaugos pareigūnų teisinių reikalavimų.

Kranto apsaugos tarnyba sulaikė laivus ir 22 Ukrainos jūreivius ir du SBU pareigūnus. Jiems iškelta baudžiamoji byla.

Prezidentas Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje Kijevo provokacija, kurios tikslas buvo padidinti Petro Porošenko reitingą Ukrainos prezidento rinkimų išvakarėse.

54
Tegai:
Kerčės sąsiauris, Rusija
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (53)
Dar šia tema
Rusija sutinka, kad Vokietija ir Prancūzija įvertintų laivybą Kerčės sąsiauryje
Krymas atmetė ETPA reikalavimus dėl Kerčės sąsiaurio
Krymas paragino Vakarus nustoti grasinti dėl Kerčės sąsiaurio
JAV nepadės Porošenko, jei Ukrainos laivai vėl įplauks į Kerčės sąsiaurį