Задержанные украинские корабли доставлены в порт Керчи

Žiniasklaida: ES šalys bandė blokuoti sankcijas Rusijai

74
(atnaujinta 17:50 2019.04.17)
Nepaisant to, kad Ukraina bandė taikyti griežtesnes ribojamąsias priemones, Europos Sąjunga nustatė asmenines sankcijas tik aštuoniems rusams

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Po incidento Kerčės sąsiauryje Europos Sąjungai kilo sunkumų taikant sankcijas Rusijai, rašo Ukrainos leidinys Evropejskaja pravda.

Pasak leidinio, ES iš pradžių tikėjosi, kad Rusijos valdžios institucijos išlaisvins Ukrainos jūreivius. Vokietija buvo prieš bet kokias sankcijas, ją palaikė Prancūzija ir Italija bei kai kurios kitos valstybės.

Vėliau, kai vis dėlto pradėta kalbėti apie sankcijų paketą, Suomija užblokavo siūlomas priemones, nes juodajame sąraše buvo sienos apsaugos tarnybos pirmininko pavaduotojas Genadijus Medvedevas, dalyvavęs dialoge tarp Rusijos ir Suomijos sienų klausimais.

Vėliau sankcijas blokavo Italija — ne dėl konkrečių žmonių, o dėl savo principų. Ministras pirmininkas Džiuzepė Kontė (Giuseppe Conte) pareiškė, kad vyriausybė siekia panaikinti ES sankcijas Rusijai. Pasak leidinio "Evropejskaja pravda" pašnekovų, Italijos veto padėjo pašalinti Lietuva. Kad Italija neblokuotų sankcijų paketo, Vilnius turėjo sutikti priimti penkias Sirijos šeimas, atvykusias į Italiją.

Kurstytojai iš Lietuvos: URM vadovas prašo NATO sustiprinti buvimą Juodojoje jūroje >>

Nepaisant to, kad Ukraina bandė taikyti griežtesnes ribojamąsias priemones, Europos Sąjunga nustatė asmenines sankcijas tik aštuoniems rusams. Kijevas turėjo sutikti su tokiu sprendimu.

Incidentas Kerčės sąsiauryje

Lapkričio mėnesį trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos jūros sieną ir plaukė link Kerčės sąsiaurio. Laivai manevravo pavojingai, nepaisydami Rusijos sienos apsaugos pareigūnų teisinių reikalavimų.

Kranto apsaugos tarnyba sulaikė laivus ir 22 Ukrainos jūreivius ir du SBU pareigūnus. Jiems iškelta baudžiamoji byla.

Prezidentas Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje Kijevo provokacija, kurios tikslas buvo padidinti Petro Porošenko reitingą Ukrainos prezidento rinkimų išvakarėse.

74
Tegai:
ES, Ukraina
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (53)
Dar šia tema
Krymas atmetė ETPA reikalavimus dėl Kerčės sąsiaurio
JAV nepadės Porošenko, jei Ukrainos laivai vėl įplauks į Kerčės sąsiaurį
EŽTT atmetė Kijevo skundą dėl incidento Kerčės sąsiauryje