Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Zelenskis pasisakė prieš valdžios kišimąsi į žiniasklaidos veiklą Ukrainoje

64
(atnaujinta 12:19 2019.04.18)
Zelenskis pabrėžė, kad nori, jog spauda įgytų "ekonominę ir komercinę nepriklausomybę"

VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Kandidatas į Ukrainos prezidentus Vladimiras Zelenskis yra įsitikinęs, kad valdžia neturėtų kištis į žiniasklaidos darbą.

"Ar turi valdžia kištis į žiniasklaidos darbą? Ne, jokiu būdu", — sakė Zelenskis interviu RBC-Ukraina.

Pasak jo, žiniasklaida turėtų būti kuo laisvesnė. Be to, Zelenskis pabrėžė, kad nori, jog spauda įgytų "ekonominę ir komercinę nepriklausomybę".

"Kad nebūtų galimybės apmokėti straipsnių leidinių, televizijos programų. Mes galvojame apie tai. Mes galvojame apie įstatymo projektą, kad televizija būtų nemokama... Nors šiuo metu mūsų rinka silpna, nėra reklamos rinkos. Norėčiau pritraukti kuo daugiau Vakarų investicijų žodžio laisvei užtikrinti", — sakė Zelenskis.

Ukrainos žurnalistų persekiojimo atvejai skaičiuojami dešimtimis. Tarp jų ir "Strana.ua" interneto portalo redaktoriaus Igorio Gužvos persekiojimas. Jis buvo sulaikytas Kijeve 2017 metų birželio 22 dieną dėl įtariamo turto prievartavimo; žurnalisto iš Žitomiro Vasilijaus Muravickio suėmimas — jis kaltinimas valstybės išdavyste dėl publikacijų žiniasklaidoje, be to, portalo "RIA Novosti" Ukraina vadovo Kirilo Višinskio areštas ir kratos biure.

64
Tegai:
spauda, Vladimiras Zelenskis
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Zelenskis pasisako prieš rusų kalbos priespaudą Ukrainoje
Zelenskis paaiškino, kodėl atsisakė atlikti tyrimus kartu su Porošenko
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Putinas pasveikino Lukašenką perrinkus Baltarusijos prezidento postą

(atnaujinta 11:41 2020.08.10)
Rusijos vadovas išreiškė viltį, kad jo kolegos iš Baltarusijos veikla prisidės toliau plėtojant abipusiai naudingus dvišalius santykius

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasveikino Aleksandrą Lukašenką perrinkus Baltarusijos prezidento postą, praneša Kremliaus spaudos tarnyba.

Pažymima, kad Rusijos vadovas nusiuntė atitinkamą sveikinimą Lukašenkai.

"Tikiuosi, kad jūsų valstybinė veikla prisidės prie tolesnio abipusiai naudingų Rusijos ir Baltarusijos santykių plėtojimo visose srityse, gilinant bendradarbiavimą Sąjungos valstybėje, kuriant integracijos procesus per Eurazijos ekonominę sąjungą ir NVS, taip pat karinius-politinius ryšius Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijoje. Tai neabejotinai tenkina pagrindinius broliškų Rusijos ir Baltarusijos tautų interesus", — rašoma telegramoje.

Baltarusijos prezidento rinkimai vyko sekmadienį. Preliminariais duomenimis, Lukašenka surinko 80,23 proc. balsų.

Kaip sekmadienį pranešė Baltarusijos centrinė rinkimų komisija, galutiniai rinkimų rezultatai gali būti apibendrinti tik šį penktadienį.

Tegai:
rinkimai, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka, sveikinimas, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų
Baltarusijoje paskelbti preliminarūs prezidento rinkimų rezultatai
Aleksandras Lukašenka

Lukašenka paskelbė pirmąjį savo pareiškimą po prezidento rinkimų

(atnaujinta 10:54 2020.08.10)
Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka savo pirmąjį pareiškimą po rinkimų padarė savo vizito Baltarusijos nacionalinėje biotechnologijų korporacijoje metu.

Kaip pažymėjo dabartinis valstybės vadovas, "politika turėtų būti tik viena — žmonės".

Sekmadienį įvyko Baltarusijos prezidento rinkimai. Pirminiais CRK duomenimis, Lukašenka gavo 80,23 proc. rinkėjų balsų.

"Turėtų būti viena politika — žmonės", — Lukašenką cituoja valstybinės agentūros "BelTA" korespondentas.

Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai. Protestuotojai Baltarusijos sostinės centre iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Vykdant veiksmus yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Vienos iš kandidatų į pagrindinius postus šalyje būstinė Svetlana Tichanovskaja teigė nepripažįstanti oficialių CRK duomenų, nes visų respublikos regionų rinkimų apylinkių duomenys parodė, kad jai skirta 70–80 proc.

Anot RIA Novosti, atsakydama į argumentą, kad būstinė turi duomenų tik apie kai kurias apygardas, kurios neatspindi viso vaizdo, Tichanovskajos atstovė Olga Kovalkova prieštaravo, kad "tai yra visas vaizdas, nes apygardos yra visoje Baltarusijoje. "Negali būti, kad vienoje apygardoje Svetlaną palaiko 90 procentų rinkėjų, o kitoje — trys, šeši, ar aštuoni procentai", — pridūrė ji.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
Kilometrinė eilė: kaip Baltarusijos piliečiai balsuoja rinkimuose Maskvoje
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų