VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Paryžiaus policijos tyrėjai mano, kad labiausiai tikėtina gaisro Švč. Dievo Motinos katedroje priežastis yra trumpasis jungimas, praneša agentūra "Associated Press" su nuoroda į policijos pareigūną.
Agentūros duomenimis, tyrėjai atliko pirminį katedros vertinimą, tačiau saugumo sumetimais jie kol kas negalėjo atlikti išsamaus patikrinimo.
Kaip teigė policijos atstovas, teisėsaugos institucijos mano, kad gaisras kilo atsitiktinai, ir jie toliau apklausia katedros darbuotojus ir specialistus, kurie atliko restauraciją.
Agentūros pašnekovas atsisakė komentuoti kitas galimas gaisro priežastis.
Didžiulis gaisras įvyko Notre Dame pirmadienio vakare. Nelaimės metu sugriuvo katedros bokštas ir užsidegė atraminė konstrukcija. Interjeras, pagrindiniai meno kūriniai ir relikvijos nenukentėjo.
After the fire of the Notre Dame. https://t.co/vLCGyZfAsB pic.twitter.com/pdKOWZLzFz
— Aesthetic Sharer ZHR (@CGdrawing) 19 апреля 2019 г.
Kai kurios Prancūzijos žiniasklaidos priemonės anksčiau parašė, kad gaisras galėjo būti susijęs su restauracijos darbais Švč. Dievo Motinos katedroje.
Prokuratūra pradėjo bylą dėl netyčinės žalos padarymo kilus gaisrui.
Pagalbą atnaujinant katedrą jau pasiūlė daugelis šalių. Lietuvos valdžia taip pat ketina dalyvauti restauruojant katedrą. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis išreiškė viltį, kad Prancūzija atkurs unikalų pasaulio civilizacijos kultūros ir architektūros šedevrą pačiu artimiausiu metu.
VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. JAV "Virdžinijos" klasės povandeninis laivas "USS John Warner" buvo pasirengęs nuskandinti Rusijos laivus prie Sirijos krantų 2018 metais. Apie tai praneša "Fox News".
2018 metų balandžio mėnesį povandeninis laivas Viduržemio jūroje į Sirijos Arabų Respubliką paleido šešias raketas "Tomahawk".
"Tada ji nugrimzdo po vandeniu ir pasirengė nuskandinti visus Rusijos karo laivus, kurie imsis veiksmų prieš JAV laivyną šioje srityje", — rašoma pranešime.
Vienas iš taškų, iš kurio buvo paleistos "Tomahawks", iš tiesų buvo spąstai: JAV kariuomenė iš ten nesmogė į Siriją. Tačiau Rusijos karinio jūrų laivyno atsakomieji veiksmai dėl šio masalo taip pat tapo pretekstu JAV atsakymui, nurodo televizijos kanalas.
VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Tarptautinis dainų konkursas "Eurovizija" šiais metais vyks "offline" formatu, tuo metu sprendimas, ar žiūrovai dalyvaus šou, dar nepriimtas, skelbiama oficialioje konkurso svetainėje.
Dar vasario mėnesį organizatoriai pranešė, kad esant dabartinei situacijai, susijusiai su koronaviruso pandemija, neįmanoma surengti "įprastą" varžybų formatą. Tačiau buvo nuspręsta, kad konkursas įvyks, kaip ir buvo suplanuota, gegužę, ir buvo pasiūlytos kelios šou rengimo versijos.
Organizatoriai tikėjosi, kad varžybos gali vykti pagal "B scenarijų", kuris numatė sumažintos versijos formatą su griežtomis antiepideminėmis priemonėmis.
"Šį sprendimą neseniai patvirtino "Eurovizijos" valdymo organas ir Europos transliuotojų sąjungos vykdomoji taryba", — sakoma pranešime.
Scenarijuje numatyta sumažinti, palyginti su praėjusiais metais, delegacijų sudėtį, taip pat žurnalistų skaičių. Šiais metais šou galės dalyvauti iki 500 žiniasklaidos atstovų, dar tūkstantis turės galimybę apšviesti šou naujame "online" spaudos centre.
Sprendimas, ar visuomenė gali dalyvauti šou ir kokie socialiniai renginiai gali būti rengiami "Eurovizijos" konkurso ribose Roterdame, bus priimtas vėliau.
"Eurovizija 2021", kurią organizuoja Europos transliuotojų sąjunga (EBU) ir Nyderlandų kompanijos "NPO", "NOS" ir "AVROTROS", vyks gegužės 18, 20 ir 22 dienomis Roterdamo "Ahoy" salėje. Konkurse dalyvaus atlikėjai iš 41 šalies. Muzikos konkurso šūkis išlieka tas pats: "Open up!" ("Atidaryti!")
Visi dainų konkurso "Eurovizija" užsienio dalyviai likus penkioms dienoms iki skrydžio į Nyderlandus turės išlaikyti karantiną. Jie taip pat turi atlikti koronaviruso testą ne vėliau kaip likus 72 valandoms iki išvykimo ir gauti neigiamą rezultatą. Nyderlanduose delegacijos turės likti savo viešbučiuose, išskyrus keliones į repeticijas, gyvus pasirodymus ir kitus su programa susijusius renginius.
Priminkime, kad Roterdamas dar praėjusiais metais turėjo priimti dainų konkursą "Eurovizija", tačiau dėl koronaviruso pandemijos renginys vyko "onlaine" formatu. Po dalyvių pasirodymų nebuvo tradicinio balsavimo, todėl nebuvo ir nugalėtojų.