Ukraina, archyvinė nuotrauka

Europos Parlamentas neįžvelgia Rusijos "įtakos" Ukrainos rinkimams

60
(atnaujinta 12:58 2019.04.19)
Neseniai Petro Porošenko paskelbė, kad Maskva darė įtaką balsavimo procesui per pirmąjį rinkimų turą

VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Europos Parlamento rinkimų stebėjimo misijos Ukrainoje vadovė Rebecca Harms pareiškė, kad ji ir jos kolegos "nenustatė Rusijos įtakos rinkimų procesui". Jos žodžius pateikia elektroninė laikraščio "Politico" versija.

Harms, garsėjanti savo antirusiška pozicija, pirmojo rinkimų turo rezultatus paaiškino "dideliu nepasitenkinimu ir nusivylimu per pastaruosius penkerius metus, o tai gali paskatinti balsuoti prieš buvusį elitą".

Neseniai Petro Porošenko paskelbė, kad Maskva darė įtaką balsavimo procesui per pirmąjį rinkimų turą. Tačiau Ukrainos lyderis nepateikė jokių įrodymų. Kita vertus, jis pats savo rinkimų kampanijoje naudoja Vladimiro Putino įvaizdį.

Buvusi Ukrainos teisingumo ministrė Jelena Lukaš susidomėjo, ar Porošenko gavo Putino leidimą panaudoti jo atvaizdą. Prezidento rinkiminis štabas paskelbė, kad leidimo neatsiklausė.

Ukrainos prezidento rinkimai vyko kovo 31 dieną. Nė vienas kandidatas negavo būtino balsų skaičiaus. Vladimiras Zelenskis gavo 30,24 proc. balsų, todėl tapo pirmojo turo lyderiu, o Porošenko — 15,95 proc. Antrasis turas vyks balandžio 21 dieną.
Pagal pirmąją sociologinės grupės "Reitingas" atliktą apklausą, prieš antrąjį rinkimų turą Zelenskis gauna 61 proc. balsų, Porošenko reitingas sudaro 24 proc.

Kaltinimai įsikišimu

Balandžio mėnesį JAV specialusis atstovas Ukrainos klausimais Kurtas Volkeris skelbė apie Rusijos bandymus daryti įtaką kaimyninei valstybei, tarp kita ko per Sputnik naujienų agentūrą ir RT kanalą, taip pat pasinaudojusi kibernetinėmis priemonėmis.

Tai, kad Rusija tariamai kišasi į rinkimus Ukrainoje per socialinius tinklus skelbė ir Kijevas. Maskva ne vieną kartą atmesdavo šiuos įtarimus, pabrėždama, kad nėra jokių faktų.

NVS instituto direktoriaus pavaduotojas Vladimiras Žarichinas pakomentavo "RIA Novosti", kad, teiginiai apie "kišimąsi" — tai vienintelė Porošenko galimybė likti valdžioje.

60
Tegai:
Rusija, Ukraina
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Daugiau kaip 70 proc. ukrainiečių palaikys Zelenskį antrajame ture, rodo apklausa
Rados narė įvardijo didžiausią Porošenko klaidą prieš rinkimus
Zelenskis pasisakė prieš valdžios kišimąsi į žiniasklaidos veiklą Ukrainoje