Vladimiras Zelenskis

Rinkimai Ukrainoje: Zelenskis pirmauja po 90 procentų protokolų apdorojimo

84
Dar nė vienas Ukrainos prezidentas nebuvo gavęs tokių reikšmingų rezultatų rinkimuose — Vladimiras Zelenskis turi 73,18 proc. balsų

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Vladimiras Zelenskis pirmauja Ukrainos prezidento rinkimuose. Šiuo metu šalies Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) apdorojo 90,25 procento protokolų. Zelenskis turi 73,18 proc. balsų, dabartinis valstybės vadovas Petro Porošenko — 24,57 proc. rinkėjų balsų.

Apie 2,32 proc. biuletenių, VRK duomenimis, pripažinti negaliojančiais.

Stebėtojai jau pavadino Zelenskio rezultatus precedento neturinčiais Ukrainos istorijoje: dar nė vienas kandidatas nesulaukė tokio pasitikėjimo iš rinkėjų pusės.

Dabartinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pripažino pralaimėjimą ir pažadėjo jau kitą mėnesį palikti valstybės vadovo postą, paklusdamas Ukrainos piliečių sprendimui.

Be to, Porošenko pridūrė, kad yra pasirengęs padėti naujam prezidentui kartu su savo komanda ir supažindinti jį su reikalais.

Antrasis rinkimų turas vyko sekmadienį. Ukrainos vidaus reikalų ministerija ir VRK pranešė, kad kol kas neužfiksavo masiškų pažeidimų, galinčių turėti įtakos balsavimo rezultatams.

Anksčiau VRK vadovo pavaduotojas Jevgenijus Radčenko pareiškė, kad oficialūs antrojo turo balsavimo rezultatai bus paskelbti balandžio 30 dieną.

84
Tegai:
prezidento rinkimai, Ukraina, Vladimiras Zelenskis
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Europos Parlamentas neįžvelgia Rusijos "įtakos" Ukrainos rinkimams
Rados deputatas papasakojo apie Porošenko "atsitraukimo planą"
"Liūdnas vaizdas": Kijeve vyko Porošenko ir Zelenskio debatai
Ukrainoje vyksta antrasis rinkimų turas