Donaldas Trampas

Trampas pasveikino Zelenskį su pergale Ukrainos prezidento rinkimuose

72
(atnaujinta 10:52 2019.04.22)
Trampas telefoninio pokalbio su Zelenskiu metu pareiškė, kad įvykę rinkimai yra "svarbus momentas Ukrainos istorijoje"

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. JAV vadovas Donaldas Trampas pasveikino Vladimirą Zelenskį su pergale prezidento rinkimuose ir pabrėžė JAV pasirengimą dirbti kartu su juo, kad sustiprintų demokratiją Ukrainoje.

"Prezidentas Donaldas Trampas pakalbėjo šiandien su išrinktuoju prezidentu Vladimiru Zelenskiu, kad pasveikintų jį su pergale balandžio 21 dienos rinkimuose Ukrainoje. Prezidentas palinkėjo jam sėkmės ir pavadino rinkimus svarbiu momentu Ukrainos istorijoje, pažymėdamas taikų ir demokratinį rinkimų proceso pobūdį", — sakoma Baltųjų rūmų pareiškime.

Trampas taip pat pareiškė Zelenskiui apie JAV pasirengimą ir toliau teikti paramą Ukrainai. JAV lyderis atkreipė dėmesį į tvirtą "JAV atsidavimą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui jos pripažintose tarptautinėse sienose ir išreiškė pasirengimą dirbti kartu su išrinktuoju prezidentu Zelenskiu ir Ukrainos žmonėmis, kad vykdytų reformas, kurios sustiprins demokratiją, pagerins gerovę ir panaikins korupciją".

JAV lyderis telefoninio pokalbio su Zelenskiu metu pažymėjo, kad įvykę rinkimai — "svarbus momentas Ukrainos istorijoje".

Antrasis prezidento rinkimų turas Ukrainoje įvyko sekmadienį, balandžio 21 dieną. Naujausiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, po 95,06 procentų protokolų apdorojimo Zelenskis aplenkia dabartinį valstybės vadovą Petro Porošenko Kijeve ir visose Ukrainos srityse, išskyrus Lvovo. Zelenskį palaikė 73,13 procentų rinkėjų, Porošenko — 24,5 procentų rinkėjų.

Ukrainos vidaus reikalų ministerija ir VRK pranešė, kad kol kas neužfiksavo masiškų pažeidimų, galinčių turėti įtakos balsavimo rezultatams.

72
Tegai:
Vladimiras Zelenskis, Donaldas Trampas, Ukraina, prezidento rinkimai
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
"Liūdnas vaizdas": Kijeve vyko Porošenko ir Zelenskio debatai
Ukrainoje vyksta antrasis rinkimų turas
Europos Parlamentas neįžvelgia Rusijos "įtakos" Ukrainos rinkimams
Zelenskis kaltinamas pažeidęs balsavimo slaptumą