Vladimiras Zelenskis

Pirmieji Vladimiro Zelenskio pareiškimai po pergalės rinkimuose

152
(atnaujinta 12:15 2019.04.22)
Būsimasis Ukrainos prezidentas papasakojo apie savo planus ir uždavinius valstybės vadovo poste

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Laimėjęs Ukrainos prezidento rinkimus Vladimiras Zelenskis spaudos konferencijoje Kijeve iš karto po "exit poll" rezultatų paskelbimo pareiškė žurnalistams, kad jo tikslas — sustabdyti karą Donbase, suvienyti šalį ir apginti ukrainiečių kalbą.

Atnaujintas Minsko procesas

"Bet kuriuo atveju, mes veiksime Normano formatu. Mes tęsime Minsko procesą. Mūsų planuose — jį atnaujinti. Manau, kad turėsime personalo pakeitimus. Bet kuriuo atveju mes pratęsime Minsko kryptį ir eisime iki galo, kad sustabdytume ugnį. Svarbiausias dalykas mums — grąžinti mūsų žmones gyvus. Mums dabar pirmiausias uždavinys — grąžinti visus mūsų politinius kalinius ir karo belaisvius jūreivius", — pareiškė Zelenskis.

Padėtis Donbase

Anot Zelenskio, siekiant sureguliuoti konfliktą Donbase, rengiamas labai galingas informacinis karas, kad būtų užbaigtas karas Donbase.

Zelenskis dar per savo rinkimų kampaniją pareiškė, kad norint sustabdyti karą Donbase, Kijevui reikia dėti daug pastangų.

"Jūs juk suprantate, kad buvo pastatyta tvora. Tai, ką mūsų politikai sako: pastatyti sieną. Ji jau pastatyta, bet ne iš plytų. Ją pastatė dar blogiau. Sienos lyg ir nėra, tačiau informacinėje erdvėje ji — baisi. Šie žmonės toje teritorijoje negauna pensijų... Ir tai, kad mes nekalbame su jais, — pats blogiausias dalykas. Viena iš mūsų idėjų — atskiras didelis Europos žiniasklaidos portalas, kuris bus transliuojamas rusų kalba ir rodomas visoje Europoje, kuriame bus perteikti tikri įvykiai ir pranešimai apie įvykius Ukrainoje", — pasakė Zelenskis.

Ukrainos suvienijimas

Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad neskiria šalies gyventojų pagal gyvenamąją vietą. Pasibaigus galutiniam balsavimui Zelenskis padėkojo ukrainiečiams už bendrą rezultatą ir pabrėžė, kad "mes tai darėme kartu".

"Pagrindinis šių rinkimų pasiekimas — tai Ukrainos ir jos žmonių suvienijimas", — pridūrė Zelenskis.

Apie ukrainiečių kalbą

"Turiu ginti ukrainiečių kalbą. Turiu, kaip garantas, apsaugoti ukrainiečių kalbą. Aš tai darysiu", — spaudos konferencijoje pareiškė Zelenskis.

Antrojo turo išvakarėse Zelenskis taip pat pabrėžė, kad mano, jog būtina koreguoti ukrainiečių kalbos vartojimą radijo ir televizijos transliacijose, kad transliavimas nepažeistų tautinių mažumų konstitucinių teisių.

Apie personalo pokyčius

Vladimiras Zelenskis planuoja paskirti naują generalinį prokurorą vietoj Jurijaus Lucenko.

"Lucenko — tai sena komanda. Mes paskirsime naujus žmones, ir tai liečia tik poną Lucenko", — pareiškė politikas.

Apie darbo vietą

Vladimiras Zelenskis taip pat papasakojo, kur gyvens ir dirbs.

"Taip, mes nenorime dirbti dabartinėje administracijoje. Pirmiausia turiu ten patekti. Ši vieta turėtų būti atvira. Taip pat norime sumažinti prezidento administraciją. Nenoriu, kad Kijeve būtų eismo kamščių. Todėl noriu rasti tokią vietą Kijeve ar netoli Kijevo, kad nebūtų kortežų", — pareiškė Zelenskis.

Apie humorą ir juokus apie save

"Mes gyvename laisvoje demokratinėje šalyje. Mes per humorą suprantame, kur yra problema. Nežinau, kas užims vietą studijoje "Kvartas 95". Turime daug talentingų vaikinų. Manau, kad kažkas atsiras", — pareiškė Zelenskis.

Antrasis prezidento rinkimų turas Ukrainoje įvyko sekmadienį, balandžio 21 dieną. Naujausiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, po 97,04 procentų protokolų apdorojimo Zelenskis aplenkia dabartinį valstybės vadovą Petro Porošenko su 73,15 procento balsu, dabartinį šalies vadovą palaikė 24,52 procento rinkėjų.

Ukrainos vidaus reikalų ministerija ir VRK pranešė, kad kol kas neužfiksavo masiškų pažeidimų, galinčių turėti įtakos balsavimo rezultatams.

152
Tegai:
prezidento rinkimai, Ukraina, Vladimiras Zelenskis
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Koronaviruso plitimas

Mokslininkai ragina PSO pripažinti koronaviruso plitimą ore

(atnaujinta 11:11 2020.07.11)
Pasak mokslininkų, įrodymai patvirtina, kad virusas gali plisti per mažiausias daleles, įstrigusias patalpų ore

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Beveik 240 mokslininkų iš 32 šalių ragina Pasaulio sveikatos organizaciją pripažinti koronaviruso plitimą per mažiausias ore esančias daleles kaip reikšmingą infekcijos plitimo veiksnį, rašo "The New York Times".

PSO teigia, kad virusas plinta daugiausia per didelius lašelius, kurie išsiskiria iš paciento kvėpavimo takų kosint, čiaudint ar bendraujant ir pasiekiant bet kurį paviršių.

Pasak mokslininkų, įrodymai patvirtina, kad virusas gali plisti per mažiausias daleles, įstrigusias patalpų ore.

Kitą savaitę moksliniame žurnale gali būti paskelbtas 239 mokslininkų laiškas PSO, kuriame prašoma peržiūrėti rekomendacijas.

Pačioje organizacijoje įrodymai apie koronaviruso plitimą oru buvo vadinami neįtikinamais.

"Per pastaruosius porą mėnesių mes kelis kartus tvirtinome, kad manome, jog galimas perdavimas per orą, bet tikrai neparemti įtikinamais ar net aiškiais įrodymais. Šiuo klausimu vyksta rimtos diskusijos", — laikraštis cituoja Benedetta Allegranzi, PSO infekcijų kontrolės techninę direktorę.

Straipsnio autoriai pažymi, kad jei sklidimas ore iš tiesų yra reikšmingas plitimo veiksnys, tada reikės įdiegti keletą naujų priemonių, kad būtų aptiktas koronavirusas, įskaitant kaukių nešiojimą patalpose net per socialinį atstumą, medicininių kaukių dėvėjimą su specialiomis kaukėmis, kurios filtruoja mažiausias daleles, ir naudoti vėdinimo sistemos viešose vietose, taip pat ultravioletinės lempos, galinčios sunaikinti viruso daleles.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 554 tūkst. žmonių.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Mirtina Estijos tranzito pramonės liga. Ir tai nėra koronavirusas
Lėktuvas su NATO kariuomene Latvijos nepasiekė dėl COVID-19 grėsmės
Rusijos URM atstovė Marija Zacharova

Zacharova pajuokavo po Trampo žodžių apie naujas JAV raketas

(atnaujinta 16:55 2020.07.11)
Ji sureagavo į Donaldo Trampo, kuris anksčiau pareiškė, kad Vašingtone buvo kuriama raketa, kuri būtų 17 kartų greitesnė už bet kokį panašų ginklą, žodžius. Anot Amerikos prezidento, ši raketa "skraido taip greitai, kad ją yra ypač sunku pastebėti

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Maskvoje nenustoja stebėtis Amerikos pokyčiais karinėje srityje, Facebook su ironija rašė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Ji sureagavo į Donaldo Trampo, kuris anksčiau pareiškė, kad Vašingtone buvo kuriama raketa, kuri būtų 17 kartų greitesnė už bet kokį panašų ginklą, žodžius. Anot Amerikos prezidento, ši raketa "skraido taip greitai, kad ją yra ypač sunku pastebėti".

"Greitis — tai šaunu. Dar į taikinį pataikytų, nes mes atsimename, kas nutiko "gražiosioms naujoms išmanioms raketoms" 2018 metais," — rašė ji.

Prieš dvejus metus JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija užpuolė Siriją. Remiantis Rusijos generalinio štabo duomenimis, iš 105 paleistų raketų buvo pasiekta tik 22.

Buvo pranešta, kad brangios ir vadinamosios išmaniosios raketos padarė didžiausią žalą ūkiniams pastatams. Du iš jų nesprogo ir pateko Rusijos kariuomenės žinioje. Ekspertai pažymėjo, kad šiose raketose nebuvo iš esmės naujų dalių, tačiau jų tyrimas padės patobulinti esamas kovos su tokiais ginklais priemones.

Tegai:
Donaldas Trampas, Marija Zacharova, raketa, Rusija, JAV
Dar šia tema
"Sumanė blogybę": kodėl NATO didina kariuomenę prie Rusijos sienų
Lavrovas: START III sutarties likimas nulemtas
Dalios Grybauskaitės inauguracija, 2009 metų liepos 12

Kokia šiandien diena: liepos 12-osios šventės

(atnaujinta 14:17 2020.07.11)
Liepos 12 dieną savo vardadienius mini Iza, Izabelė, Margiris, Zabelė, Zabė; Bonifacas, Brunonas, Sigisbertas, Vyliaudė, Sigitas

Liepos 12 yra 193-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais, keliamaisiais metais — 194-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 172 dienos.

Ši diena istorijoje

Šią dieną 1909 metais Čikagoje pradėtas leisti pasaulio lietuvių dienraštis "Draugas".  Tarp emigrantų iš Lietuvos pradėtas leisti laikraštis tapo visų lietuviškų periodinių spaudinių rekordininku — tai ilgiausiai be pertraukos leidžiamas lietuviškas laikraštis pasaulyje. Šiuo metu laikraštis, kurio redakcija įsikūrusi Čikagoje, išeina tris kartus per savaitę.

1990 metų liepos 12 dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba - Atkuriamasis Seimas paskelbė kreipimąsi į TSRS Aukščiausiąją Tarybą, kuriuo kvietė "panaikinti neteisėtą 1940 metų rugpjūčio 3 dienos TSRS įstatymą dėl Lietuvos įjungimo į TSRS ir derybomis atkurti tarpvalstybinius santykius, kurių pagrindus padėjo 1920 metų taikos sutartis".

Šiuolaikinėje Lietuvos istorijoje ši diena svarbi tuo, kad 2009 metais buvo inauguruota pirmoji Lietuvos Prezidentė moteris Dalia Grybauskaitė.  Simboliška  tai, kad per tūkstantį Lietuvos metų (tuo metu buvo švenčiamas Lietuvos vardo tūkstantmetis jubiliejus) tai pirmoji sava moteris prie mūsų šalies vairo. Iki tol Lietuvą ir lietuvius yra valdžiusi viena moteris — Rusijos valdovė Jekaterina II, kuri nukariautą Lietuvos-Lenkijos valstybę valdė 1795-1796 metais Lietuvoje taip pat būta stiprių ir įtakingų moterų, bet nei Lietuvos-Voluinės sutartyje (1219 metais) minima kunigaikštienė Plikienė, nei karalienės Morta ir Bona Sforca ar Steigiamojo Seimo pirmojo posėdžio (1920 metais) pirmininkė Gabrielė Petkevičaitė–Bitė niekados nebuvo faktinėmis Lietuvos vadovėmis.

Vardadienius šią dieną švęs Iza, Izabelė, Margiris, Zabelė, Zabė; Bonifacas, Brunonas, Sigisbertas, Vyliaudė, Sigitas.

Tegai:
šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai