Kirilas Višinskis, archyvinė nuotrauka

Žmogaus teisių taryba pasiūlys Zelenskiui išlaisvinti Višinskį

43
(atnaujinta 14:00 2019.04.22)
ŽTT parengs pasiūlymų paketą Vladimirui Zelenskui, kai jis pradės eiti Ukrainos prezidento pareigas, atkreipdami dėmesį į žmogaus teisių klausimus

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik.  Žmogaus teisių tarybos Tarptautinio bendradarbiavimo žmogaus teisių srityje komisija pasiūlys Vladimirui Zelenskiui išlaisvinti portalo "RIA Novosti Ukraina" vadovą Kirilą Višinskį, praneša RIA Novosti su nuoroda į komisijos pirmininką Aleksandrą Brodą.

Višinskis sulaikytas 2018 metų gegužės 15 dieną Kijeve. Žurnalistui pateikti kaltinimai nepripažintų Donbaso respublikų rėmimu ir tėvynės išdavyste. Didžiausia bausmė pagal šį straipsnį yra iki 15 metų kalėjimo. Chersono miesto teismas gegužės 17 dieną suėmė Višinskį.

Viename iš teismo posėdžių Višinskis kreipėsi pagalbos į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ir pareiškė, kad atsisakys Ukrainos pilietybės.

Putinas šią situaciją pavadino neturinčia precedento, sakydamas, kad Višinskis buvo suimtas "už savo tiesioginę profesinę veiklą, vykdydamas žurnalistines funkcijas". Maskva išsiuntė Kijevui protesto notą, kurioje reikalaujama nutraukti smurtą prieš žurnalistus.

"Mes pasiūlysime savo kolegoms Taryboje parengti pasiūlymų paketą Vladimirui Zelenskui laikotarpiu, kai jis pradės eiti Ukrainos prezidento pareigas, atkreipdami dėmesį į žmogaus teisių klausimus... ir, žinoma, paliesime garsiąją Višinskio, kurio kaltė yra visiškai neįrodyta, užsakytą, politizuotą bylą. Manau, kad tai tiesioginė būsimo prezidento, kalbančio apie demokratijos pagrindus, žodžio laisvę, pareiga — išlaisvinti šį žurnalistą, kuris atliko savo pareigas ir visiškai nepažeidė įstatymo", — sakė Brodas.

Antrasis prezidento rinkimų turas vyko sekmadienį Ukrainoje. Kandidatas Vladimiras Zelenskis surinko 73,15% rinkėjų balsų, dabartinį valstybės vadovą Petro Porošenko rėmė 24,52% rinkėjų, šie duomenys buvo paskelbti rinkimų komisijos rezultatų suvestinėje, apdorojus 97,04% protokolų. 

43
Tegai:
Ukraina, Vladimiras Zelenskis
Temos:
Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)
Dar šia tema
Ukrainos teisėsaugos pareigūnai atlieka kratas Višinskio advokato namuose
Višinskio gynyba apskundė arešto pratęsimą
Ukrainos generalinė prokuratūra pradėjo bylą prieš Višinskio advokatą