Trečiojo Reicho vadovas Adolfas Hitleris

Ekspertas: niekas dar neįrodė, kad Hitleris pabėgo, o ne nusižudė

64
(atnaujinta 14:18 2019.04.24)
Trečiojo Reicho vado bandė ieškoti pačiose įvairiausiose vietose, tačiau niekam nepavyko įrodyti kitokią nei oficiali versija, mano istorikas Vadimas Truchačevas

VILNIUS, balandžio 25 — Sputnik. Federalinis tyrimų biuras (FTB) išslaptino dokumentus apie Adolfo Hitlerio pabėgimo 1945 metais į Argentiną versijos patikrinimą. Remiantis oficialiąja versija, trečiojo Reicho vadas nusižudė Berlyne tų pačių metų balandžio 30 dieną.

Pagal paskelbtus dokumentus, buvo tikrinama informacija apie tai, kad Hitleris pasiekė Pietų Ameriką, kur jam buvo suteiktas prieglobstis — vienkiemis pietų Anduose. Pirmajame pranešime nurodyta data — 1945 metų rugsėjo 21 diena. Pažymima, kad informacija pasiekė FTB direktorių Edgarą Huverį (Edgar Hoover), tačiau biuro vadovybė nustatė, kad šie duomenys "neišsamūs", ir nusprendė, kad remiantis šia informacija neįmanoma toliau ieškoti Hitlerio. 

Istorijos mokslų kandidatas, Rusijos valstybinio humanitarinio universiteto Užsienio regiono ir politikos studijų katedros dėstytojas Vadimas Truchačevas interviu Sputnik radijui pareiškė, kad visos spėjamos versijos apie Hitlerio likimą yra neįrodytos.

"Šiuo klausimu sklando daug legendų. Bet niekas dar neįrodė, kad Hitleris 1945 metų balandžio 30 dieną ne nusinuodijo, o kažkur pabėgo. Jis buvo ieškomas ir Antarktidoje, ir Argentinoje, vos ne Marse. Visa tai yra mitai ir spekuliacijos", — pasakė ekspertas.

64
Tegai:
Adolfas Hitleris
Dar šia tema
Hitlerio telefonas parduotas už 243 tūkst JAV dolerių
Lenkijoje pradėta baudžiamoji byla dėl Hitlerio gimtadienio šventimo
Silpnų nervų žmonėms nežiūrėti: baisiausios vietos pasaulyje
Europa bando nuplauti kraują nuo Holokausto dalyvių mundurų
Peru Leninas pasisakė prieš Hitlerį mero rinkimuose
Vilniuje "BBC" filmuoja filmą apie Hitlerį
Belgijos naciai iki šiol gauna Hitlerio paskirtą pensiją