Delfinas

Ekologai: šimtai nugaišusių delfinų buvo išmesti į Prancūzijos krantus

40
(atnaujinta 14:32 2019.04.26)
Mokslininkai teigia, kad pastaraisiais metais gyvūnų žūčių mastas išaugo dėl padidėjusios "konkurencijos" su žmonėmis dėl prieigos prie merlangių ir lavrakų žuvų, taip pat dėl pasaulinio atšilimo

VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Prancūzijos okeanologai pranešė apie rekordinį nugaišusių delfinų kūnų, išmestų bangomis į Prancūzijos paplūdimius ir jūros pakrantes, skaičių. Dauguma jų įsipainiojo ir žuvo žvejų tinkluose, praneša "Phys.org".

"Apytiksliai 85 procentai delfinų skerdenų turėjo žaizdų, būdingų jų atsitiktiniam patekimui į žvejų tinklus. Manome, kad aukų skaičius iš tikrųjų buvo keturis kartus didesnis, nes trys ketvirtadaliai jų kūnų neturėjo pasiekti pakrantės", — pranešė aplinkosaugos organizacijos "PELAGIS" ekologas Olivieris van Kaneitas (Olivier van Canneyt).

Pastaraisiais metais banginiai, delfinai ir kiti banginių šeimos gyvūnai vis dažniau išmetami į įvairių pasaulio šalių krantus ir dažniau patenka į žvejų tinklus. Pavyzdžiui, prieš ketverius metus iš karto 40 gyvūnų beveik vienu metu buvo išmesti į krantą ir žuvo prie Čilės krantų pavasario pabaigoje, o tų pačių metų žiemą jų skaičius pasiekė rekordą — 337.

Šių metų pavasarį panašiai įvyko Prancūzijoje, kai į Biskajos įlankos pakrantę buvo išmesta apie 1,2 tūkstančio mažųjų banginių šeimos gyvūnų, kurių didžioji dalis buvo paprastieji delfinai.

Šios jūrų žinduolių masiškos žūtys, kaip pažymi van Kaneitas, nėra pirmasis toks įvykis Prancūzijoje. Jūrų žinduolių žūčių prie šalies kranto mastai dar 2017 metais smarkiai išaugo ir siekė naujus rekordus kiekvieną pavasario ir žiemos sezoną, nepaisant to, kad ekologai pradėjo išduoti žvejams specialius plūdurus, gąsdinančius delfinus.

Mokslininkai teigia, kad vis daugiau gyvūnų žūva dėl dviejų dalykų: padidėjusios "konkurencijos" su žmonėmis dėl prieigos prie merlangių ir lavrakų žuvų, taip pat dėl srovių pobūdžio ir biomasės pasiskirstymo vandenyje pokyčiais, kuriuos sukėlė pasaulinis atšilimas.

Jei šios tendencijos tęsis ir vėlesniais metais, delfinų skaičius Šiaurės Atlante, Van Kaneito ir jo kolegų nuomone, artimiausiu metu smarkiai sumažės. Prancūzijos valdžia jau pažadėjo ištirti situaciją ir iki šių metų pabaigos parengti priemones, kurios padėtų išvengti masiškos gyvūnų žūties.

40
Tegai:
ekologai, Prancūzija, delfinas
Dar šia tema
Londono gyventojai Temzėje pastebėjo baltąjį delfiną
Virš 200 delfinų, išmestų į Naujosios Zelandijos pakrantę, sugrįžo į jūrą
Biologai aptiko milžinišką delfinų rują
Internete pasirodė unikalūs masinės delfinų medžioklės JAV pakrantėje kadrai