Povandenini sliavas Belgorod, archyvinė nuotrauka

Vokietijos žiniasklaida stebisi naujuoju Rusijos povandeniniu laivu

174
(atnaujinta 13:37 2019.04.27)
Vokietijos žiniasklaidą ypač sužavėjo tai, kad Rusijos inžinieriai sugebėjo išspręsti superkavitacijos problemą

VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Vokietijos leidinys "Stern" žavisi nauju Rusijos povandeniniu laivu "Belgorod", vadindama jį "povandeniniu milžinu", gebančiu visiškai slaptai atlikti specialias misijas.

Didžiausią leidinio dėmesį pritraukė povandeninio laivo savybė, kuri leidžia jam patalpinti mažesnius povandeninius laivus, įskaitant torpedas "Poseidon", kurias leidinys vadina "paskutiniojo teismo dienos torpedomis".

"Stern" pabrėžia, kad tai kelia "ypatingą susirūpinimą", nes tokios torpedos aprūpintos dviejų megatonų branduolinėmis kovinėmis galvutėmis, gebančiomis sunaikinti visą JAV lėktuvnešių grupę bei sukelti milžinišką cunamį, kuris galėtų nušluoti Jungtinių Valstijų pakrantės regioną.

Sevmaš, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Григорий Сысоев

Be to, leidinys atkreipia dėmesį į "Poseidon" branduolinį variklį, kuris leidžia torpedai turėti beveik neribotą galios rezervą ir pasiekti iki 200 kilometrų per valandą greitį.

Tuo pačiu metu "Stern" nurodo dar vieną torpedos bruožą, visų pirma, daroma prielaida, kad Rusijos inžinieriai sugebėjo išspręsti superkavitacijos problemą, o tai reiškia, kad aplink torpedos korpusą sukuriamas apsauginis oro gaubtas, dėl kurio labai sumažėja trintis tarp jos ir vandens, o tai leidžia padidinti greitį.

Apibendrindamas leidinys pabrėžia, kad, turėdama ne tik tokią torpedą, kuri visame pasaulyje neturi analogų, o dabar dar ir modernų būdą nusiųsti šią torpedą į bet kurį pasaulio tašką, Rusija gali "dominuoti povandeniniame pasaulyje".

Pirmą kartą apie nepilotuojamų povandeninių aparatų "Poseidon" kūrimą praėjusiais metais papasakojo prezidentas Vladimiras Putinas. Kaip sakė Putinas, tokie aparatai gali nešti ir įprastus, ir branduolinius ginklus, kurie gali paveikti įvairius taikinius, pavyzdžiui, lėktuvnešių grupes, pakrančių įtvirtinimus ir priešo infrastruktūrą.

Daugiafunkcis branduolinis povandeninis laivas "Belgorod" skirtas nepilotuojamiems aparatams "Poseidon" nešti.

174
Tegai:
povandeninis laivas, Rusija, Vokietija
Dar šia tema
JAV žiniasklaida įvertino Rusijos "apokalipsės torpedą"
JAV generolas pripažino, kad šalis nesugeba numušti Rusijos raketų
"Business Insider" įvardijo geriausią NATO ginklą karui su Rusija
Rusija išbraukė NATO iš ateities: ką tai reiškia Baltijos valstybėms