Černobylio avarijos vieta, archyvinė nuotrauka

Rados narys papasakojo apie Černobylio katastrofos pasikartojimo grėsmę

140
(atnaujinta 18:14 2019.04.27)
Anot Ukrainos politiko, valstybėje veikia labai daug bendrovių, kurių veiklos valstybė netikrina, ir tai kelia didelį pavojų

VILNIUS, balandžio 27 — Sputnik. Aukščiausiosios Rados narys Sergejus Šachovas televizijos kanalo "NewsOne" eteryje sakė, kad Ukrainoje ir toliau veikia daug bendruomenių, kurios kelia realią aplinkos katastrofos grėsmę.

Pasak jo, nelaimės mastas, pavyzdžiui, Zaporožės atominėje elektrinėje, gali būti panašus į Černobylio avariją. Šachovas pridūrė, kad į jį dažnai kreipiasi tokių įmonių darbuotojai ir pasakoja apie įvairias pavojingas situacijas, atsirandančias dėl to, kad už tai atsakingos valdžios institucijos netikrina ir nekontroliuoja.

"Taigi, jos tampa mini Černobyliu, uždelsto sprogimo bomba. Ekologinė nelaimė kiekviename Ukrainos žingsnyje", — sakė Rados narys.

Didžiausia pasaulyje branduolinė katastrofa — Černobylio AE avarija — įvyko prieš 33 metus, 1986 metų balandžio 26 dieną.

1986 metų balandžio 25–26 d. Černobylio atominėje elektrinėje įvyko sprogimas, kuris visiškai sunaikino ketvirtojo energetinio bloko reaktorių. Beveik 200 tūkst. kvadratinių kilometrų užterštos teritorijos, 600 tūkst. likvidatorių, 130 tūkst. gyventojų, priverstų amžiams palikti savo namus. Penki milijonai žmonių nukentėjo nuo nelaimės ir jos padarinių. Černobylio avarija pripažįstama kaip didžiausia branduolinės energetikos katastrofa.

РИА Новости
Kaip buvo likviduojami Černobylio AE avarijos padariniai
140
Tegai:
Ukrainos Aukščiausioji Rada, Černobylio atominės elektrinės avarija, Černobylis
Temos:
Pasaulį sujudinęs "Černobylis": serialas ir realybė (46)
Dar šia tema
Videofaktas: kaip Černobylyje ištraukė briedį iš radioaktyvaus ežero
Černobylio AE: atsiskyrimo zona tapo rezervatu laukiniams gyvūnams
Paviešintas Lietuvoje filmuoto serialo "Černobylis" anonsinis filmukas