Notre Dame po gaisro

Prie Notre Dame užfiksuota oro tarša švinu

68
(atnaujinta 11:44 2019.04.29)
Po gaisro neužfiksuotas nė vienas apsinuodijimo švinu atvejis, tačiau jau uždrausta įeiti į rajonus, kuriuose buvo užfiksuota tarša švinu

VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Paryžiaus policijos prefektūra įspėjo apie oro taršą švinu teritorijoje, esančioje šalia Švč. Dievo Motinos katedros, teigiama teisėsaugos organų pranešime, paskelbtame jų tinklalapyje.

Pažymima, kad švino rasta katedros atraminėje konstrukcijoje ir jos smailėje. Metalo koncentracijos ore ir nusėdusiose dulkėse tyrimus atliko policijos prefektūros centrinė laboratorija.

"Užfiksuotos vertės rodo švino buvimą kai kuriose zonose... Tarp jų patalpose, kurios gaisro metu galėjo likti atviros, ir ten, kur nusėdo dulkės", — teigiama pranešime.

Teisėsaugos institucijos rekomenduoja šalia katedros gyvenantiems piliečiams išvalyti savo patalpas, naudojant šlapias servetėles, kad išvalytų būstą nuo dulkių su švinu. Šiuo metu policija neužregistravo nė vieno apsinuodijimo švinu atvejo po gaisro.

Taip pat pažymėta, kad jau uždrausta lankytis rajonuose, kuriuose buvo užfiksuota tarša švinu. Prieiga prie šių zonų "bus atnaujinta tik po to, kai švino rodikliai vėl bus normalūs".

Radijo stotis "RFI", savo ruožtu, remiasi nevyriausybinės aplinkos apsaugos organizacijos "Robinas Hudas" (Robin des Bois), kuri prieš savaitę pranešė apie pavojų, duomenimis. Organizacija mano, kad daugiau nei 300 tonų švino, buvusio katedros stogo konstrukcijose, nusėdo jos apylinkėse. Taip pat yra taršos medžiagomis, buvusiomis atraminėse konstrukcijose, vitražuose ir katedros dekoratyviniuose elementuose, rizika. Ekologai paragino Prancūzijos aplinkos apsaugos ir sveikatos apsaugos ministerijas atlikti "valymą nuo taršos".

Didžiulis gaisras Notre Dame istorijoje įvyko balandžio 15 dienos vakare. Nelaimės metu sugriuvo katedros bokštas ir užsidegė atraminė konstrukcija. Interjeras, pagrindiniai meno kūriniai ir relikvijos nenukentėjo.

Gaisras galėjo būti susijęs su restauracijos darbais Švč. Dievo Motinos katedroje.

Prokuratūra pradėjo bylą dėl netyčinės žalos padarymo kilus gaisrui.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas paskelbė apie ketinimą per penkerius metus atkurti Notre Dame. Pagalbą atnaujinant katedrą jau pasiūlė daugelis šalių. Lietuvos valdžia taip pat ketina dalyvauti restauruojant katedrą.

68
Tegai:
Notre Dame, oro tarša, Prancūzija, Paryžius
Dar šia tema
"Charlie Hebdo" išleido Makrono karikatūrą po gaisro Notre Dame
Skvernelis pažadėjo visomis išgalėmis prisidėti prie Notre Dame atstatymo
Paryžiaus policija įvardijo labiausiai tikėtiną gaisro Notre Dame priežastį
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Putinas pasveikino Lukašenką perrinkus Baltarusijos prezidento postą

(atnaujinta 11:41 2020.08.10)
Rusijos vadovas išreiškė viltį, kad jo kolegos iš Baltarusijos veikla prisidės toliau plėtojant abipusiai naudingus dvišalius santykius

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasveikino Aleksandrą Lukašenką perrinkus Baltarusijos prezidento postą, praneša Kremliaus spaudos tarnyba.

Pažymima, kad Rusijos vadovas nusiuntė atitinkamą sveikinimą Lukašenkai.

"Tikiuosi, kad jūsų valstybinė veikla prisidės prie tolesnio abipusiai naudingų Rusijos ir Baltarusijos santykių plėtojimo visose srityse, gilinant bendradarbiavimą Sąjungos valstybėje, kuriant integracijos procesus per Eurazijos ekonominę sąjungą ir NVS, taip pat karinius-politinius ryšius Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijoje. Tai neabejotinai tenkina pagrindinius broliškų Rusijos ir Baltarusijos tautų interesus", — rašoma telegramoje.

Baltarusijos prezidento rinkimai vyko sekmadienį. Preliminariais duomenimis, Lukašenka surinko 80,23 proc. balsų.

Kaip sekmadienį pranešė Baltarusijos centrinė rinkimų komisija, galutiniai rinkimų rezultatai gali būti apibendrinti tik šį penktadienį.

Tegai:
rinkimai, Baltarusija, Aleksandras Lukašenka, sveikinimas, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų
Baltarusijoje paskelbti preliminarūs prezidento rinkimų rezultatai
Aleksandras Lukašenka

Lukašenka paskelbė pirmąjį savo pareiškimą po prezidento rinkimų

(atnaujinta 10:54 2020.08.10)
Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai

VILNIUS, rugpjūčio 10 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka savo pirmąjį pareiškimą po rinkimų padarė savo vizito Baltarusijos nacionalinėje biotechnologijų korporacijoje metu.

Kaip pažymėjo dabartinis valstybės vadovas, "politika turėtų būti tik viena — žmonės".

Sekmadienį įvyko Baltarusijos prezidento rinkimai. Pirminiais CRK duomenimis, Lukašenka gavo 80,23 proc. rinkėjų balsų.

"Turėtų būti viena politika — žmonės", — Lukašenką cituoja valstybinės agentūros "BelTA" korespondentas.

Vakare, pasibaigus balsavimui, Minske ir kituose dideliuose miestuose prasidėjo masiniai nesankcionuoti protestai. Protestuotojai Baltarusijos sostinės centre iš šiukšlių dėžių statė barikadas. Policija panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas ir svaiginančias granatas bei išstūmė protestuotojus iš miesto centro. Vykdant veiksmus yra aukų, keli žmonės išvežti į ligoninę.

Vienos iš kandidatų į pagrindinius postus šalyje būstinė Svetlana Tichanovskaja teigė nepripažįstanti oficialių CRK duomenų, nes visų respublikos regionų rinkimų apylinkių duomenys parodė, kad jai skirta 70–80 proc.

Anot RIA Novosti, atsakydama į argumentą, kad būstinė turi duomenų tik apie kai kurias apygardas, kurios neatspindi viso vaizdo, Tichanovskajos atstovė Olga Kovalkova prieštaravo, kad "tai yra visas vaizdas, nes apygardos yra visoje Baltarusijoje. "Negali būti, kad vienoje apygardoje Svetlaną palaiko 90 procentų rinkėjų, o kitoje — trys, šeši, ar aštuoni procentai", — pridūrė ji.

Tegai:
Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusijoje vyksta prezidento rinkimai
Kilometrinė eilė: kaip Baltarusijos piliečiai balsuoja rinkimuose Maskvoje
Baltarusijos vidaus reikalų ministerija kontroliuoja situaciją po protestų