Akcija Nemirtingasis pulkas Maskvoje

Prie akcijos "Pergalės diktantas" prisijungė beveik 40 miestų užsienyje

75
(atnaujinta 09:20 2019.04.30)
Renginys skirtas Didžiojo Tėvynės karo įvykiams

VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Istorinėje akcijoje "Pergalės diktantas" dalyvaus daugiau nei 2,5 tūkstančio žmonių. Apie tai pranešė Rusijos federalinės agentūros "Rossotrudničestvo" spaudos tarnyba.

Pažymima, kad akcija vyks gegužės 7 dieną 39 miestuose 23 pasaulio šalyse. Organizatoriai šiam įvykiui paruošė 45 vietas, tarp kurių yra Rusijos mokslo ir kultūros centrai, taip pat bibliotekos, universitetai, muziejai, mokyklos ir įvairios visuomeninės organizacijos.

"Džiaugiamės, kad mūsų centrai užsienyje ne tik patys aktyviai dalyvauja rengiant projektą, bet ir sugebėjo rasti daug partnerių, ir tokiu būdu žymiai išplėtė projekto geografiją ir auditoriją", — sakė "Rossotrudničestvo" vadovė Eleonora Mitrofanova.

Visos Rusijos istorinė akcija "Pergalės diktantas" skirta Didžiojo Tėvynės karo įvykiams ir Didžiosios Pergalės 74-osioms metinėms.

Pasak organizatorių, jos tikslas yra įtraukti visuomenę į karo istorijos tyrimą. Ši akcija taip pat prisideda prie jaunimo istorinio raštingumo ir patriotinio ugdymo gerinimo.

75
Tegai:
Didysis Tėvynės karas, Rusija, Pergalės diena
Dar šia tema
Sankt Peterburge įvyko paradas, skirtas 75-osioms Leningrado blokados nutraukimo metinėms
Zacharova įvertino draudimą Pergalės dieną Latvijoje dėvėti TSRS karinę uniformą
Leningrado regione rastos nacių koncentracijos stovyklos kalinių palaikų liekanos
Vladimiras Putinas

Elžbietos II pusbrolis apkaltintas bandymu parduoti susitikimą su Putinu

(atnaujinta 14:05 2021.05.10)
78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II pusbrolis, Kento princas Maiklas buvo apkaltintas bandymu parduoti galimybę susitikti su Vladimiru Putinu, praneša BBC Rusijos tarnyba, remdamasi "Sunday Times".

Britų leidimo žurnalistai atliko tyrimą, kurio metu jie prisidengdami privačios įmonės atstovais susitiko su Kento princu. Susitikime jiems buvo pasakyta, kad princas gali juos supažindinti su Putinu. Šio pristatymo tikslas liko neaiškus. Jo draugas, skaitymo markizas, vėliau jį apibūdino kaip "neoficialų karalienės ambasadorių Rusijoje". Priduriama, kad Maikals savo penkių dienų vizitą į Rusiją galėjo įvertinti maždaug 50 000 svarų. Arba jis gali užfiksuoti vaizdo pranešimą su privačios įmonės rekomendacija už 200 tūkstančių dolerių.

78 metų princas Maiklas šiuos kaltinimus atmetė. Jo oficialus atstovas pažymėjo, kad Kento princas nenorėtų to padaryti ir negalėjo to padaryti. Tokie susitikimai, pasak jo, neįmanomi be Britanijos ambasados ​​sutikimo ir Rusijos ir Didžiosios Britanijos prekybos rūmų pagalbos. Be to, spaudai buvo priminta, kad Kentskis su Putinu nebuvo susitikęs nuo 2003 metų.

Vėliau pranešta, kad susitikdamas su žurnalistais jis padarė klaidą ir davė nerealius pažadus, dėl kurių nuoširdžiai gailisi.

Tegai:
susitikimas, Vladimiras Putinas, Elžbieta II
Salotos

Kas nutinka organizmui valgant kopūstus

(atnaujinta 16:01 2021.05.10)
Šiame straipsnyje sužinosite apie šios daržovės teigiamą ir neigiamą naudą žmogaus organizmui bei vartojimo būdus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Daržovė, subūrusi visą gerbėjų armiją visame pasaulyje ir ilgą laiką laikyta "sodo karaliene", yra kopūstas. Nepaprastai skanus ir sveikas, jis yra nepakeičiamas daugelio salotų ingredientas, taip pat svarbus mitybos ir sveikatos stebinčiųjų komponentas, praneša Sputnik Baltarusija.

Teigiamos kopūstų sąvybės 

Kopūstai yra vienas iš svarbiausių turtingų vitaminų ir mineralų šaltinių.

Viskas dėl to, kad jame yra kalcio — jis stiprina kaulus ir dantis, nikotino rūgštis — dalyvauja organizmo energijos mainuose, B grupės vitaminuose — jie daro plaukus, nagus ir odą gražius ir gerai prižiūrimus, taip pat stebi kūno aktyvumą, nervų sistemos, taip pat kalio, kuris yra būtinas visiškam širdies ir kraujagyslių sistemos funkcionavimui.

Taip pat kopūstų naudojimas teigiamai veikia medžiagų apykaitą, turi nuskausminamąjį ir priešuždegiminį poveikį, todėl dažnai vadinamas natūraliu vaistu.

Daržovė valo organizmą nuo cholesterolio, o jame esančios skaidulos pašalina toksinus ir kenksmingus toksinus.

Kopūstai gydo inkstų ligas, virškinimo trakto ligas (ypač mažai rūgštingus gastritus) ir, svarbiausia, stiprina imuninę sistemą.

Neigiamos kopūstų sąvybės

Vartojant kopūstus, verta su saiku vartoti daržovę, kitaip galite susidurti su pilvo pūtimu, viduriavimu ir pykinimu. Verta riboti tiems žmonėms, kurie turi sveikatos problemų su skydliauke, inkstais ir kepenimis.

Tegai:
sveikata, daržovės
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai