Naftos perdirbimo gamykla ir naftotiekis Družba

Minskas paskelbė visiško naftotiekio "Družba" veiklos atkūrimo terminus

35
(atnaujinta 13:15 2019.04.30)
Šiuo metu Baltarusija galės atkurti tranzitą tik per vieną vamzdyno liniją

VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Visiškas "Družba" naftotiekio veiklos atkūrimas truks kelis mėnesius, praneša "Belneftechim" spaudos tarnyba.

Šiuo metu patvirtintos priemonės leis atkurti tik vienos naftotiekio linijos veiklą, teigiama pranešime.

Bendrovė taip pat pranešė, kad Rusijos energetikos ministerijoje vyksta derybos dėl "Belneftechim" koncerno ir Rusijos naftos ir jos transporto įmonių atstovų, kad išspręstų situaciją su prastos kokybės pristatymais.

Naftos kokybės pablogėjimas

Problema dėl naftos, tekančios naftotiekiu "Družba", kokybės iškilo birželio viduryje. "Transneft" pripažino taršos problemą ir pareiškė, kad kuo greičiau išspręs problemą. Vėliau "Transneft" paskelbė, kad nafta užteršta tyčia: organiniai chloro junginiai buvo įšvirkšti per matavimo stotį, priklausančią privačiai struktūrai "Samaratransneft-terminal". Iškelta baudžiamoji byla.

Rusijos energetikos ministro pavaduotojas Pavelas Sorokinas pareiškė, kad užterštą naftą reikia sumaišyti su švariomis žaliavomis ir naudoti pakartotinai.

Nukentėjusios šalys ketina siekti žalos atlyginimo. Iš dalies arba visiškai tranzitas sustabdytas Baltarusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Slovakijoje, Ukrainoje ir Čekijoje.

Naftotiekio trasa taip pat eina per Lietuvos ir Latvijos teritorijas (šiaurinė šaka), Vengriją ir Kroatiją (pietinė šaka).

35
Tegai:
tranzitas, Baltarusija
Dar šia tema
Baltarusija sustabdė naftos produktų eksportą į Baltijos šalis ir Lenkiją
Lenkija sustabdė Rusijos naftos tranzitą naftotiekiu "Družba"
Baltarusija apskaičiavo žalą dėl prastos Rusijos naftos kokybės