Jelena ir Vladimiras Zelenskiai, archyvinė nuotrauka

"Reuters" surado prabangų Zelenskio žmonos butą Kryme

189
(atnaujinta 16:37 2019.05.01)
Manoma, kad ankstesnis buto savininkas pardavė jį už žemą kainą, nes turėjo finansinių sunkumų, vėliau Zelenskio atstovai paneigė šią informaciją

VILNIUS, gegužės 1 — Sputnik. Išrinktojo Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio žmona Jelena nusipirko iš verslininko Aleksandro Burjako nekilnojamąjį turtą Kryme už mažesnę nei pusės rinkos kainos, praneša "Reuters" su nuoroda į oficialių pajamų duomenų bazę ir nekilnojamojo turto registrą.

Butas yra gyvenamajame komplekse "Imperator", esančioje netoli nuo Kregždės lizdo. Zelenskaja įsigijo butą už 163 tūkst. dolerių 2013 metų balandį.

Ji sumokėjo už butą sumą, kuri prilygsta 1,2 tūkst. dolerių už kvadratinį metrą.

Agentūra su nuoroda į skelbimus iš nekilnojamojo turto svetainių praneša, kad tuo metu "Imperator" komplekso buto kaina svyravo nuo 2,8 iki 4 tūkstančių dolerių už kvadratinį metrą. Šią informaciją patvirtino Krymo nekilnojamojo turto agentas, kuris nepanoro atskleisti savo vardo.

Šiuo metu butas parduodamas už 790 tūkst. dolerių. Tai beveik penkis kartus viršija sumą, kurią Zelenskaja sumokėjo, pirkdama butą.

Ukrainos oligarchas Igoris Kolomojskis daro prielaidą, kad Burjakas pardavė savo butą už tokią žemą kainą dėl sunkumų, kuriuos tuo metu patyrė jo bankas "Brokbusinessbank".

Jelena Zelenskaja: jauniausia pirmoji dama Ukrainos istorijoje >>

Burjakas dalyvavo Zelenskio rinkimų kampanijoje kaip rinkimų stebėtojas Krivoj Rog mieste, kuriame gimė išrinktasis prezidentas.

Vėliau Zelenskio būstinė paneigė informaciją apie buto įsigijimą sumažinta kaina. Išrinkto Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio žmona Jelena nusipirko nekilnojamąjį turtą Kryme pagal Ukrainos teisės aktus ir rinkos kainą, trečiadienį pranešė Zelenskio būstinės spaudos tarnyba.

"Vladimiro Zelenskio žmona Jelena Zelenskaja įsigijo Kryme nekilnojamąjį turtą 2013 metų balandžio mėnesį, prieš neteisėtą Krymo aneksiją, laikantis dabartinių Ukrainos teisės aktų. Nekilnojamasis turtas buvo įsigytas pagal rinkos kainą", — teigiama spaudos tarnybos pranešime.

Pabrėžiama, kad po pirkimo buvo sumokėti visi privalomi mokesčiai ir rinkliavos, o Zelenskis oficialiai deklaravo butą.

"Zelenskių šeima ketina naudoti šį turtą tik po to, kai Krymas bus grąžintas Ukrainai", — sakoma pareiškime.

Vakar Ukrainos centrinė rinkimų komisija oficialiai paskelbė Vladimirą Zelenskį nugalėtoju. Jis laimėjo apie 73 proc. balsų, dabartinis valstybės vadovas Petro Porošenko — apie 24 proc. Rinkėjų aktyvumas sudarė daugiau nei 62 proc. Inauguracija vyks ne vėliau kaip birželio 3 dieną. Tikslią datą paskirs Aukščiausioji Rada.

189
Tegai:
Ukraina, Krymas, žmona, Vladimiras Zelenskis
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Europos Parlamente Zelenskis pavadintas "lygtimi su daugybe nežinomųjų"
Rada kritiškai įvertino Zelenskio kelionę į Turkiją
Putinas atsakė į Zelenskio žodžius apie Ukrainos pasų išdavimą rusams
Laikraščiai

KLR gydytoja pasakojo JAV žiniasklaidai apie COVID-19 "nežinomus faktus"

(atnaujinta 12:39 2020.07.12)
JAV valdžios institucijos, įskaitant prezidentą Donaldą Trampą, kaltina Kiniją slepiant duomenis apie koronaviruso kilmę ir plitimą, taip pat vėluojant pranešti apie virusą

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Į JAV persikėlusi Honkongo virusologė Lee-Meng Jan davė interviu "Fox News", kuriame papasakojo, kas buvo žinoma apie COVID-19 prieš jo platų platinimą.

Anot jos, 2019 metais ji buvo tarp mokslininkų, kurie pirmieji pasaulyje ištyrė naująjį koronavirusą. Virusologė gavo užduotį iš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) etaloninės laboratorijos gydytojo Leo Pun ištirti ligos pavyzdžių, panašių į SARS, pavyzdį.

Tuo pačiu metu, pasak jos, PSO etaloninės laboratorijos vadovo profesoriaus Maliko Peirio, situacija buvo žinoma, tačiau jis nesiėmė jokių veiksmų.

Be to, kaip kanalui pasakojo Jan, jos draugas, Ligų kontrolės ir prevencijos centro mokslininkas, gruodžio 31 dieną tariamai jai pasakė, kad naujasis koronavirusas gali būti perduodamas iš vieno žmogaus į kitą. Tai atsitiko prieš tai, kai Kinijos valdžia ir PSO oficialiai pripažino tokio perdavimo būdo galimybę.

"Fox News" duomenimis, PSO atmetė informaciją paaiškindama, kad Jan, Punas ir Peiris niekada tiesiogiai nedirbo šioje organizacijoje. Be to, Kinijos ambasada JAV, komentuodama Jan teiginius, teigė, kad nieko apie ją nežino.

"Mes niekada nieko negirdėjome apie šią moterį. Iškart po protrūkio Kinijos vyriausybė greitai ir efektyviai reagavo į COVID-19 protrūkį", — rašoma ambasados ​​elektroniniame laiške.

JAV valdžios institucijos, įskaitant prezidentą Donaldą Trampą, kaltina Kiniją slepiant duomenis apie koronaviruso kilmę ir plitimą, taip pat vėluojant pranešti apie tai. Savo ruožtu Kinija atmeta visus tokius kaltinimus. Be to, Trampas apkaltino PSO nuslepiant pandemijos mastą KLR interesais, dėl kurio jis pranešė organizacijai apie JAV oficialų pasitraukimą iš jos.

2019 metų gruodžio 31 dieną Kinijos valdžia informavo Pasaulio sveikatos organizaciją apie nežinomos pneumonijos protrūkį centrinėje šalies dalyje Uhano mieste. Specialistai išsiaiškino, kad ligos sukėlėjas buvo naujas koronavirusas, vėliau infekcija buvo oficialiai pavadinta COVID-19. 

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 559 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, JAV, Kinija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV nori nubausti Rusiją ir Kiniją už bandymą "numarinti badu" sirus
Propaganda prieš naujienas: kodėl Vakarų žiniasklaida praranda savo pozicijas
Degalinė, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, kaip kinta kuro kainos Baltijos šalyse

(atnaujinta 12:39 2020.07.12)
Praėjusią savaitę benzino kainos pakilo visose Baltijos šalyse, brangiausias benzinas vis dar yra Taline

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Brangiausias benzinas buvo Taline, pigiausias — Vilniuje. Dyzelinas buvo brangiausias Rygoje, pigiausias — Taline, apie tai pranešė Sputnik Latvija.

Degalinė
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Vilniuje 95 markės benzinas pabrango 0,9% iki 1,113 euro už litrą, o dyzelino kaina išliko ta pati — 1,003 euro už litrą.

Rygoje "Circle K" degalinėse 95 markės benzinas pabrango 2,2% iki 1,139 euro už litrą, dyzelinas — 2,4% iki 1,049 euro už litrą.

Taline, "Circle K" degalinėse, 95 markės benzinas tapo brangesnis 2,5% ir kainavo 1,229 eurus už litrą, o dyzelinas vis dar kainavo 0,999 euro už litrą.

Automobilių dujų kainos šią savaitę išliko stabilios. Rygoje jos kainavo 0,545 euro už litrą, Vilniuje — 0,539 euro, o Taline sumažėjo 0,03% iki 0,585 euro už litrą.

Tegai:
dujos, dyzelinas, benzinas, Baltijos šalys

Paskelbtas vaizdo įrašas apie pirmųjų Lietuvos prezidento pirmininkavimo metų akimirkas

(atnaujinta 17:28 2020.07.12)
Siužetai surinkti iš įvairių renginių ir švenčių, kuriose Gitanas Nausėda dalyvavo nuo inauguracijos

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Facebook pasidalino vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotos jo pirmųjų pirmininkavimo metų akimirkos.

Vaizdo įraše buvo filmuota medžiaga iš Lietuvos vadovo inauguracijos, įvairių renginių ir švenčių, kuriose jis dalyvavo, taip pat susitikimų su kitų valstybių vadovais. Vaizdo įraše galima pamatyti Baltijos šalių prezidentus Kersti Kaljulaid ir Egils Levits, Lenkijos vadovą Andrzejų Dudą, Ukrainos lyderį Vladimirą Zelenskį ir kai kuriuos kitus šalių vadovus.

Gitanas Nausėda laimėjo Lietuvos prezidento rinkimus 2019 metų gegužę, įveikdamas konservatorių kandidatę Ingridą Šimonytę. Jis pradėjo eiti pareigas praėjusių metų liepos 12 dieną. Šiame poste Nausėda pakeitė Dalia Grybauskaitę, kurios kadencija tesėsi dešimt metų.

Interviu Sputnik Lietuva politologas Vadimas Volovoius pažymėjo, kad Nausėda ir toliau laikosi "gerovės valstybės" idėjos, kurią paskelbė savo rinkimų programoje. Anot jo, pirmieji dabartinio valstybės vadovo metai vyko "mokomuoju režimu" ir ieškant savo vietos politinėje sistemoje.

Tegai:
Gitanas Nausėda
Dar šia tema
Kaip atgimė J. Lelevelio gimnazijos stadionas — video
Lietuvos policija papasakojo apie vyriausią policijos žirgą