Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Zelenskio būstinė pažadėjo surengti "neregėtą" prezidento inauguraciją

77
(atnaujinta 14:08 2019.05.02)
Inauguracijos metu Zelenskio komanda "planuoja nustebinti netikėtumais"

VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Vladimiro Zelenskio priesaikos procedūra vyks tokiu formatu, kokio šalyje dar nebuvo, sakė jo štabo narys Jurijus Kostiukas interviu leidiniui Ukrainskaja Pravda.

Pasak jo, inauguracijos metu Zelenskio komanda "planuoja nustebinti netikėtumais".

"Be abejo, yra oficiali procedūra (Radoje — Sputnik), kurią mes gerbiame. Tiesa, mes manėme, kad deputatus galima pasikviesti į kokią nors kitą vietą prezidento inauguracijai, tačiau tam reikėtų pakeisti reglamentą. Yra istoriškai susiklosčiusios procedūros, kurias turime gerbti ir vykdyti jų sąlygas. O vėliau mes ką nors sugalvosime", — sakė Kostiukas.

"Mes diskutuojame šiuo klausimu, nenoriu atskleisti visų paslapčių. Manau, kad tokios inauguracijos dar nėra buvę. Galiu tik pasakyti, kad bus kažkas labai įdomaus", — pridūrė jis.

Kostiukas taip pat paminėjo, kad Zelenskis nusprendė dalyvauti prezidento rinkimuose jau praėjusių metų balandį, žadėdamas, kad jis niekada netaps "klasikiniu politiku".

Antradienį Centrinė rinkimų komisija oficialiai paskelbė Zelenskį prezidento rinkimų nugalėtoju. Antrajame etape jį palaikė 73,22 proc. rinkėjų; Petro Porošenko — 24,45%.

Valstybės vadovo inauguracija turi būti paskelbta per trisdešimt dienų nuo oficialaus rinkimų rezultatų paskelbimo. Tikslią datą nustato Aukščiausioji Rada atskiru dekretu.

77
Tegai:
inauguracija, Vladimiras Zelenskis
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Rada kritiškai įvertino Zelenskio kelionę į Turkiją
"Reuters" surado prabangų Zelenskio žmonos butą Kryme
Zelenskis įspėjo apie sukčius, kurie prisidengia jo vardu