Japonijos imperatorius Naruhito, archyvinė nuotrauka

Beveik 80% Japonijos gyventojų neprieštarauja, kad sostą paveldėtų moteris

40
(atnaujinta 16:36 2019.05.02)
Pagal Konstituciją, imperijos sostas gali būti paveldėtas tik vyro, o moterys po santuokos priima vyro pavardę ir praranda savo monarcho statusą

VILNIUS, gegužės 2 — Sputnik. Beveik 80% Japonijos gyventojų yra pasirengę remti moteriškąją liniją, jei yra tyrimo įrodymas, kurį atliko Kiodo agentūra trečiadienį ir ketvirtadienį.

Gegužės pirmąją dieną nauju monarchu Japonijoje tapo imperatorius Naruhitas, kuris nuo šios dienos pradėjo savo karaliavimo epochą, vadinamą "Reiwa" (šis žodis gali būti išverstas kaip "grožis ir harmonija"). Ankstesnis imperatorius Akihitas paliko sostą, taip užbaigdamas Heisei erą, kuri truko 31 metus.

Remiantis tyrimo rezultatais, 82,5% respondentų džiaugiasi naujuoju imperatoriumi.

Pagal Konstituciją, imperijos sostas gali būti paveldėtas tik vyro, o moterys po santuokos priima vyro pavardę ir praranda savo monarcho statusą. Taigi, naujojo imperatoriaus Naruhito Sayako sesuo po vestuvių pakeitė vardą ir tapo Sayako Kuroda bei persikėlė pas savo vyrą iš Imperatoriaus rūmų į butą Tokijo centre.

Šiuo metu imperatorius turi tik dukrą Aniką. Vienintelis vyriškosios giminės atstovas gimė tik Naruhito broliui — paveldėtojui princui Akisinui.

Taigi, šiuo metu princas Hisahito yra antrasis paveldėtojas (po savo tėvo).

40
Tegai:
moteris, vyras, Konstitucija
Dar šia tema
Dalia Grybauskaitė pasveikino naująjį Japonijos Imperatorių Naruhito