Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Zelenskis pasitraukė savo verslo

38
(atnaujinta 14:51 2019.05.06)
Partneris tikina, kad pasibaigus prezidentavimo laikotarpiui, Zelenskis atgaus savo verslo dalį

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Naujai išrinktas Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pasitraukė iš verslo, patvirtino jo partneris Sergejus Šefiras.

"Galbūt dar liko vienas ar du parašai. Atidavė nors savo dalį. Gal man, gal Borisui (Šefirui — Sputnik), aš nebepamenu. Tai visai nereikšminga, nes nei aš, nei Borisas neabejotinai nepakišime jo ir neišduosime", — sakė jis interviu portalui "theBabel".

Pasak verslininko, Zelenskis "gaus dividendus už autorines teises, kai kurie prekės ženklai liko jam".

Jo dalis bus grąžinta, pasibaigus penkerių metų prezidentavimo laikotarpiui, pridūrė Šefiras.

Anksčiau Zelenskis sakė, kad dar iki rudenį planuojamų parlamento rinkimų norėtų pasitraukti iš savo verslo. Be to, pasak naujai išrinkto prezidento, jis ir jo komanda neturi verslo Rusijoje, tačiau žurnalistai paneigė šiuos pareiškimus.

Tyrimo duomenimis, trys Rusijos įmonės priklauso Kipro "Green Family LTD", kuri savo ruožtu yra "Kvartal 95" studijos Ukrainoje įkūrėja.

Kipro bendrovės naudos gavėjai yra Zelenskis, jo verslo partneriai Andrejus Jakovlevas, Borisas ir Sergejus Šefirai, taip pat Timuras Mindičas. Sausio pabaigoje Zelenskis paskelbė, kad pasitraukė iš Kipro bendrovės.

Antrasis Ukrainos prezidento rinkimų turas, kuriame varžėsi Vladimiras Zelenskis ir dabartinis prezidentas Petro Porošenko, įvyko balandžio 21 dieną. Savaitės pradžioje Ukrainos VRK oficialiai paskelbė, kad Zelenskis laimėjo, surinkęs rekordinius 73,22 procento balsų.

Valstybės vadovo inauguracija turi būti paskelbta per trisdešimt dienų nuo oficialaus rinkimų rezultatų paskelbimo. Tikslią datą nustato Aukščiausioji Rada atskiru dekretu.

38
Tegai:
verslas, Ukraina, Vladimiras Zelenskis
Dar šia tema
Putinas nori aptarti su Zelenskiu Minsko susitarimus ir dujas
Zelenskis įspėjo apie sukčius, kurie prisidengia jo vardu
Zelenskio būstinė pažadėjo surengti "neregėtą" prezidento inauguraciją
Kijevas galės susigrąžinti Donbasą po penkerių metų, pareiškė Zelenskio patarėjas
Долгожитель Думитру Команеску

Seniausias vyras pasaulyje atskleidė ilgaamžiškumo paslaptį

(atnaujinta 15:56 2020.06.02)
Bukarešto gyventojas buvo pripažintas seniausiu vyru pasaulyje po 112 metų amžiaus brito Roberto Veitono mirties

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Bukarešto gyventojas Dumitrus Komaneskus (Dumitru Comanescu) tapo seniausiu vyru pasaulyje po 112 metų amžiaus brito Roberto Veitono (Robert Weighton) mirties, pranešė portalas "Romania Insider" su nuoroda į Gerontologinių tyrimų grupės duomenis.

Komaneskui yra 111 metų. Jis gimė 1908 metų lapkričio 8 dieną Provica de Žos komunoje, netoli Rumunijos sostinės. Jaunystėje jis mokėsi Matematikos fakultete pas Georgcę Ciceiką, kuris įkūrė vietinę diferencialinės geometrijos mokyklą. Vėliau Dumitrus Komaneskus atsisakė matematikos ir pradėjo studijuoti žemės ūkį. Kitus 70 metų paskyrė darbui šioje srityje.

Ilgaamžis leidiniui prisipažino, kad mano, jog jo ilgaamžiškumo priežastis yra žmonos, sūnų ir anūkų meilė.

Ankstesnis rekordininkas britas Robertas Veitonas mirė nuo vėžio, būdamas 112 metų ir 60 dienų. Jis buvo seniausias vyras pasaulyje tris mėnesius po 112 metų japono Chitetsu Watanabe mirties.

Šiuo metu seniausia moteris pasaulyje yra japonė Kane Tanaka — šių metų sausį jai sukako 117 metų.

Tegai:
ilgaamžis
Dar šia tema
Kur europiečiai gyvena ilgiausiai
Protestai JAV

Vėl rusai. Kam naudinga kaltinti Maskvą dėl riaušių Amerikoje

(atnaujinta 14:51 2020.06.02)
Daugelis laikė plakatus su prieš mirtį ištartais Floido žodžiais: "Aš negaliu kvėpuoti", šimtai žmonių gulėjo ant asfalto ir kartojo šią frazę, tačiau taikūs veiksmai greitai peraugo į susirėmimus, o po to į riaušes ir plėšimus

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Riaušes JAV provokuoja Maskva, o demonstrantai triuškina policijos nuovadas griežtai laikydamiesi "Rusijos metodinių nurodymų". Tokius įtarimus pareiškė buvusi patarėja nacionalinio saugumo klausimais Siuzan Rais. Vietoj įrodymų ji nusprendė pasikliauti savo patirtimi ir intuicija. Kodėl amerikiečiai visur mato "Rusijos pėdsaką", pasakoja RIA Novosti.

Nuo protestų iki plėšimo

Prekybos centrai Los Andžele laikosi karantino režimo. Kalifornijos valdžia planavo juos atidaryti birželį. Bet pirmieji tai padarė plėšikai. Dabar prabangių parduotuvių durys ir langai išdaužyti, viskas plėšiama. Nešė buitinius prietaisus, drabužius, baldus, netgi maistą. Policijos sraigtasparniai mėgino sustabdyti žiaurumus pildami vandenį žemyn. Bet tai neatvėsino minios įtūžio.

Protestai, kurie kilo po afroamerikiečio Džordžo Floido mirties per policijos sulaikymą, iš Mineapolio perėjo į Vašingtoną, San Fransiską, Portlandą, Majamį, Indianapolį, Filadelfiją ir Atlantą. Derekas Šovinas, tiesiogiai atsakingas už tragišką įvykį, buvo nušalintas, vyksta tyrimas. Tačiau demonstrantai reikalauja ne tik nubausti teisėsaugą, bet ir nutraukti sisteminį rasizmą JAV. "Nėra teisingumo — nėra taikos! Ne ir policijos savivalei!" — šaukė demonstrantai.

Daugelis laikė plakatus su prieš mirtį ištartais Floido žodžiais: "Aš negaliu kvėpuoti". Šimtai žmonių gulėjo ant asfalto ir kartojo šią frazę. Tačiau taikūs veiksmai greitai peraugo į susirėmimus, o po to į riaušes ir plėšimus.

Dideliuose miestuose buvo paskelbta komendanto valanda — tai nepadėjo. Vašingtone protestuotojai apsupo Baltuosius rūmus ir bandė įsilaužti į vidų. Niujorke minia užmėtė akmenimis ir sudegino dvidešimt policijos automobilių. Portlande riaušininkai padegė teismo rūmus.

Iš pradžių daugelis JAV užjautė demonstrantus. Vietos valdžia stengėsi nereaguoti į provokatorius, ragino policiją nenaudoti jėgos. Bet kai Molotovo kokteiliai pradėjo skristi į teisėsaugininkus, jie nebegalėjo ištverti.

Minesotos gubernatorius į valstiją įvedė Nacionalinę gvardiją bei kreipėsi pagalbos į kariuomenę Los Andžele. Buvo paleistos ašarinės dujos ir guminės kulkos.

"Tai, kas vyksta Mineapolyje, nebėra siejama su Floido mirtimi. Pogromai kelia grėsmę pilietinei visuomenei ir kelia baimę mūsų mieste, kišasi į jo gyvenimą", — aiškino gubernatorius Timas Volcas (Tim Walz).

Donaldas Trampas sureagavo dar griežčiau. Prezidentas pripažino, kad Floido mirtis tapo "tragedija, sukėlusia amerikiečiams siaubą, sielvartą ir pyktį". Tačiau jis kritikavo valstijų, kurios laiku nesutramdė minios, valdžią. Protestuotojus jis vadino "banditais", pritarė jėgos naudojimui. O kairiuosius radikalus apkaltino kurstymu ir paragino juos uždrausti. Sekmadienį saugumo tarnyba nuvedė valstybės vadovą į Baltųjų rūmų požeminį bunkerį. Jis galėjo išeiti tik praėjus grėsmei.

Gana greitai čia jie "atrado" Rusijos pėdsakų. "Praėjusioje rinkimų kampanijoje rusai pasirodė esą juodieji aktyvistai. Neatmetu, kad jie dalyvauja pogromuose", — CNN eteryje sakė Naujojo Orleano meras Markas Morialas (Marc Morial). Meras nutylėjo apie ilgalaikį tyrimą, kuris neįrodė Maskvos kišimosi į 2016 metų rinkimus.

Po poros dienų estafetę perėmė Siuzan Rais, buvusi Barako Obamos administracijos patarėja nacionalinio saugumo klausimais. CNN eteryje ji pareiškė, kad protestuotojai elgiasi pagal "Rusijos metodinę medžiagą".

"Yra taikių demonstrantų. Jie priešinasi neteisybei ir nelygybei. Tačiau yra provokatorių, kurie bando perimti protestų tvarką. Patirtis man sako, kad jie veikia tiesiogiai pagal Rusijos taktinių schemų rinkinį", — teigė Rais.

Pradėjusi ieškoti "Rusijos pėdsako", Amerikos žiniasklaida priminė dar vieną kaltinimą Maskvai. Prieš porą metų Vašingtone buvo teigiama, kad Rusijos įsilaužėliai palaiko judėjimą "Black Lives Matter". Jo aktyvistai taip pat priešinosi policijos savivaliavimui.

Trampas sukritikavo diskusijas apie "rusišką pėdsaką". Prezidentas pareiškė, kad CNN tai daro siekdama reitingų.

Nenutylėjo ir Maskva. Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pažymėjo, kad Rusija "niekada nesikišo į Amerikos reikalus ir dabar nesikiš".

Amerikos poliarizacija

Amerikos visuomenė yra nepaprastai poliarizuota. Taip Dmitrijus Suslovas, Aukštosios ekonomikos mokyklos Kompleksinių Europos ir tarptautinių studijų centro direktoriaus pavaduotojas, paaiškina masinį protestų pobūdį. Viskas dėl vertybių skirtumų, kurie sustiprėjo į valdžią atėjus Donaldui Trampui.

"Kai kurie amerikiečiai išpažįsta liberalias vertybes, kiti — konservatyvias. Yra ir emigracijos šalininkų, tačiau yra ir tokių, kurie palaiko sienos statybą pasienyje su Meksika. Pridėkite konfliktą tarp globalistų ir protekcionistų. Mineapolis taip pat priminė rasinę problemą. Lydymo katilas suveikė baltaodžių gyventojų atžvilgiu, tačiau juodaodžiai taip ir nesugebėjo tapti visaverte visuomenės dalimi", — RIA Novosti aiškina Suslovas.

Koronaviruso pandemija, pasak eksperto, pabrėžė afroamerikiečių pažeidžiamumą. "Juodaodžių gyventojų mirštamumas nuo infekcijos yra daug didesnis. Greičiausiai tai yra ribotos galimybės naudotis vaistais pasekmė. Afroamerikiečiai negali sau leisti brangaus gydymo dėl mažesnių pajamų, palyginti su baltaisiais", — sako Suslovas.

Kaltinimų gausa

Politologas "Rusijos pėdsako" paieškas sieja su valdžios nenoru pripažinti vidinius prieštaravimus. "Amerikos elitas mano, kad visuomenė yra sveika. Viską gadina Trampas ir rusai. Pašalinus Trampą ir "Rusijos pėdsakus", šalis grįš į normalią padėtį. Tačiau miestuose vykstančios riaušės rodo, kad normalios padėties jau seniai nebėra. Niekas nepripažįsta, kad reikia rimtų reformų", — sako Suslovas.

Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas
© Sputnik / Владимир Федоренко

Rais kalbą, politiko įsitikinimu, reikėtų vertinti atsižvelgiant į rinkimų kampaniją. "Mes galime manyti, kad buvusi pareigūnė planuoja prisijungti prie Džo Baideno komandos, jei jis taps prezidentu. O kaltinimai Maskvai yra demokratų spaudimo Trampui, kuris tariamai veikia kartu su Kremliumi, tęsinys", — pabrėžia ekspertas.

Suslovas neatmeta, kad Baideno pergalė taps dar vienos "Rusijos bylos" pradžia. "Amerikiečiai iškart apkaltino Maskvą ketinant paveikti rinkimus. Dabar šie įtarimai sustiprėjo. Kongreso demokratai gali siūlyti sankcijas už pogromus Mineapolyje. Dar daugiau. Baidenas tiesiog gali apkaltinti Maskvą bandymu sunaikinti Amerikos visuomenę ir gali tai padaryti viena iš rinkimų tezių." — prognozuoja politologas.

Tačiau išorės priešo paieškos, pasak eksperto, nepakeis nei Rusijos ir Amerikos santykių, nei tarptautinės saugumo sistemos. Be to, bandymas naudoti įprastus ideologinius stereotipus yra pavojingas pačiai Amerikai: juk protestai yra tikri, kaip ir audrą sukėlusios problemos. Tačiau užuominos apie Rusijos pėdsaką nieko neišspręs.

Tegai:
plėšimai, Rusija, JAV
Dar šia tema
"Lemtinga klaida": Zacharova atsakė į kaltinimus Rusijai dėl neramumų JAV
CNN: per riaušes JAV beveik keturi tūkstančiai žmonių sulaikyti
Chaosas ir plėšikavimas: JAV kelias dienas negali suvaldyti protestų
Rusija žodžius apie šalies poveikį JAV protestams pavadino melu
ESBO paragino JAV valdžios institucijas užtikrinti žurnalistų saugumą
Karantinas Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Vilniaus mobiliajame punkte keičiasi testavimo dėl COVID-19 tvarka

(atnaujinta 15:10 2020.06.02)
Tyrimai bus imami dviem srautais: toliau bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, o kiti — testuojami profilaktiškai

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Vilniaus mobiliajame punkte COVID-19 tyrimai dėl COVID-19 bus imami dviem atskirais srautais, praneša miesto savivaldybė. 

Gėlės ir žvakė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Кирилл Каллиников

Nuo antradienio mobiliajame punkte V. Gerulaičio g. 1 tyrimai dėl COVID-19 bus atliekami dviem srautais — toliau tikslingai bus tiriami simptomus jaučiantieji, taip pat į ligonines planine tvarka guldomi pacientai bei užfiksavus infekcijos židinius, pavyzdžiui užsikrėtus bendrabučio gyventojui ir kt., o kiti — testuojami profilaktiškai.

Ši naujovė atsirado Sveikatos apsaugos ministerijai nusprendus, kad profilaktinis testavimas dėl koronaviruso bus atliekamas atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius, t. y. įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. 

Gerulaičio g. 1 mobiliajame punkte atvykusius automobiliais pasitiks punkto apsauga ir savanoriai, kurie skirstys srautą ir nurodys ką toliau daryti. Bus aptarnaujama dviem griežtai paskirstytais srautais pagal labai konkretų tikslų laiko grafiką kas 3 minutes. 

"Visi ėminiai bus paimami kas 3 minutes, todėl itin svarbu į mobilų punktą atvykti griežtai tik paskirtu registracijos laiku, kad nesusidarytų nereikalingi kamščiai ir suplanuoti tyrimai vyktų sklandžiai", — rašoma pranešime. 

Mobiliajame punkte dirbs keturios pamainos nuo 6:30 val. iki 21:12 val. Planuojama, kad per dieną Vilniaus mobiliajame punkte dėl koronaviruso galės pasitikrinti 560 žmonių.

Vykstant į mobilųjį punktą, būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą bei telefoną su gauta registracijos žinute. Po ėminio paėmimo žmogus turi grįžti į namus ir laukti šio nemokamo tyrimo atsakymo trumpąja žinute arba telefoniniu skambučiu.

Profilaktiškai galės tirtis Vilniaus mieste dirbantys socialiniai darbuotojai, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų darbuotojai, vaistinių ir prekybos vietų darbuotojai ir kitų valstybinių institucijų darbuotojai. 

Profilaktiniams tyrimams registruojamasi telefonu 1808.

Dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų prevencinių tyrimų, įstaigų vadovai kreipiasi į Sveikatos apsaugos skyrių, jeigu neturi galimybių tyrimus atlikti įstaigoje. Socialinės globos įstaigų vadovai dėl prevencinių darbuotojų tyrimo kreipiasi į Socialinių paslaugų skyrių.

Naujausiais duomenimis, šalyje užsikrėtusių žmonių skaičius siekia 1682, 1249 pacientai pasveiko, 71 žmogus mirė. Karantinas Lietuvoje įvestas nuo kovo 16 dienos ir pratęstas iki birželio 16 dienos. Valdžia reguliariai švelnina jo sąlygas. 

Manau, kad užsikrėčiau koronavirusu. Veiksmų planas.
© Sputnik /
Manau, kad užsikrėčiau koronavirusu. Veiksmų planas.
Tegai:
COVID-19, Vilnius
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Šešiose savivaldybėse artimiausiu metu bus atliekama daugiau profilaktinių tyrimų
Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1680