Kijevo centrinė geležinkelio stotis, archyvinė nuotrauka

Kijevas palaipsniui nutraukia susisiekimą geležinkeliais su Rusija

50
(atnaujinta 09:52 2019.05.11)
Ukrainos ministras pripažino, kad traukiniai į Rusiją yra paklausūs, nors ir ne tokiu mastu, kaip anksčiau

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Ukrainos infrastruktūros ministras Vladimiras Omelianas interviu leidiniui Liga.net pareiškė, kad susisiekimas geležinkeliais tarp Rusijos ir Ukrainos nutrūksta savaime.

Pasak jo, natūraliai mažėja kelionių iš Ukrainos į Rusiją. Kartu jis pridūrė, kad nederėtų tikėtis visiško draudimo.

"Aš matau, kad tokio politinio sprendimo, nors mes jį palaikome, greičiausiai nebus", — sakė Omelianas.

Be to, Ukrainos ministras pripažino, kad traukiniai į Rusiją yra paklausūs, nors ir ne tokiu mastu, kaip anksčiau.

"Praėjusiais metais pirmą kartą Ukrainos istorijoje į ES šalis vykusių kelionių geležinkeliais skaičius viršijo kelionių į Rusijos Federaciją skaičių, todėl traukinių, vykstančių Rusijos Federaciją, skaičiaus sumažinimas buvo visiškai objektyvus. Vežioti orą nėra jokios prasmės", — pareiškė Omelianas.

Anksčiau Ukrainos ministerija pateikė Ministrų kabinetui oficialų pasiūlymą nutraukti geležinkelių ryšius su Rusija. Valstybės Dūma atsakė, kad Rusija yra techniškai pasirengusi tai padaryti.

Nuo 2015 metų spalio mėnesio tarp Rusijos ir Ukrainos nevykdomi skrydžiai, šis žingsnis buvo Kijevo iniciatyva. Anot leidinio "Levyj bereg", pagal 2017 metų rezultatus, pelningiausias buvo firminis traukinys "Ukraina", jis atnešė Kijevui beveik šešis milijonus dolerių pelno.

Ukraina svarsto nutraukti susisiekimą geležinkeliu su Rusija>>

2018 metų vasarą Rusijos transporto ministerija pranešė, kad parengė priemones, skirtas reaguoti į galimą Ukrainos geležinkelio ir autobusų paslaugų nutraukimą, tačiau tikisi, kad jos nebus priimtos.

Rusijos Federacinė taryba Ukrainos valdžios institucijų pareiškimus pavadino "eiliniu pigiu blefu" ir pridūrė, kad rusofobijos politika atnešė Kijevui skurdą.

50
Tegai:
traukiniai, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
Rusija paleidžia traukinius apeinant Ukrainą
Sprogimas Beirute

Žiniasklaida: Beirute, sprogimo vietoje uoste, liko 43 metrų gylio krateris  

(atnaujinta 14:00 2020.08.09)
Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Po sprogimo Libano sostinės Beiruto uoste susiformavo 43 metrų gylio krateris, praneša "Sky News Arabia", cituodamas šaltinius Libano saugumo agentūrose.

"Sprogimas Beiruto uoste paliko 43 metrų gylio kraterį", — sakoma kanalo Twitter pranešime.

Galingas sprogimas antradienio vakarą įvyko Beiruto uosto rajone. Sprogimas įsiplieskė dėl 2750 tonų amonio salietros, kuri šešerius metus buvo nesaugiai laikoma sandėlyje. Naujausiais duomenimis, mirė daugiau nei 150 žmonių, apie 6 tūkst. buvo sužeista.

Kelios šalys, įskaitant Izraelį ir Prancūziją, pasiūlė pagalbą Libanui, Rusija, Kataras ir Irakas išsiuntė lauko ligonines į Beirutą, o PSO pranešė, kad ji siunčia vaistus ir chirurgijos rinkinius į Libano sostinę aukoms gydyti. Anksčiau buvo pranešta, kad Italija savo lėktuvą atsiuntė teikdama humanitarinę pagalbą.

Tegai:
sprogimas, Beirutas
Dar šia tema
Sprogimas Beirute: kaip tai vyko tragedijos liudininkų akimis
Beiruto pavyzdžiu: Klaipėda perspėjo apie pavojų sandėliuojant salietrą
JAV kariai
 

Pentagonas paaiškino kariuomenės perskirstymą arčiau Rusijos sienų  

(atnaujinta 18:12 2020.08.09)
Per pastaruosius penkerius metus JAV Kongresas finansavo Rusijos karinio sulaikymo iniciatyvą. Tai numato padidinti JAV kariuomenės pajėgų skaičių Rytų Europoje

VILNIUS, rugpjūčio 9 — Sputnik. Amerikos kariuomenės išvedimas iš Vokietijos įeina į strategiją sulaikyti Rusiją, sakė Pentagono vadovas Markas Esperis.

"Mes perkeliame daugiau karių toliau į rytus, arčiau Rusijos sienų, kad ją [Rusiją — Sputnik] sulaikytume", — sakė jis interviu "Fox News".

Anot jo, dauguma jo kalbintų sąjungininkų laikė tai "geru žingsniu".

Liepos pabaigoje Esperis paskelbė, kad iš Vokietijos bus išvesta beveik 12 000 amerikiečių karių. Didžioji jų dalis (6,4 tūkst.) bus išsiųsta namo, o likusi dalis bus perkelta į kitas NATO šalis, įskaitant Italiją ir Belgiją.

Be to, planuojama perkelti JAV pajėgų būstinę iš Vokietijos į Belgijos miestą Monsą, kur yra NATO sąjungininkų pajėgų vyriausiojo vado būstinė Europoje.

Kitą dieną Pentagono vadovas taip pat sakė, kad Jungtinės Valstijos į rotacinę bazę papildys 1 000 karių į Lenkiją, be jau esančių 4500.

Per pastaruosius penkerius metus JAV Kongresas finansavo Rusijos karinio sulaikymo iniciatyvą. Tai numato padidinti JAV kariuomenės pajėgų skaičių Rytų Europoje.

NATO stiprina savo pajėgas prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva, aktyviai sudaro gynybos sutartis su JAV dėl didelių sumų, aiškindamos tai "Rusijos agresija", taip pat dislokuoja NATO karinius kontingentus savo teritorijose.

Tegai:
Europa, Rusija, JAV kariai
Dar šia tema
Penktojo Amerikos armijos korpuso vadovybė dislokuota Lenkijoje
Nuolatinis 5-ojo JAV armijos korpuso buvimas Lenkijoje pakvipo paraku