Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka

Vakarai dėkoja Porošenko Ukrainos ekonomikos sužlugdymą

142
(atnaujinta 15:04 2019.05.12)
Petro Aleksejevičius giriamas: sakoma, kad jis vedė šalį teisinga kryptimi, šaunuolis! Tačiau skaičiai rodo kitką: nepriklausoma Ukraina sparčiai degraduoja

VILNIUS, gegužės 12 — Sputnik. Beveik vienu metu pasklido dvi naujienos. Štai pirmoji. Kijevas dėl prekybos su Rusija apimčių sumažėjimo patyrė 13 kartų daugiau nuostolių nei Maskva. Per pastaruosius penkerius metus ekonominis bendradarbiavimas su Rusijos Federacija sumažėjo daugiau nei tris kartus. Be to, Ukrainos eksportas sumažėjo daugiau nei keturis kartus, importas iš Rusijos — tris kartus, rašo Sputnik radijo autorius Sergejus Iljinas.

O štai antroji naujiena. Kanados ministras pirmininkas Džastinas Triudo (Justin Trudeau) išreiškė savo pritarimą ir padėką Petro Porošenko už taikų valdžios perdavimą ir euroatlantinį Ukrainos kursą, kurio ji laikėsi jo prezidentavimo metu. Ir pažadėjo jai klestinčią, stabilią ir demokratinę ateitį. Apskritai, gyrė Petro Aleksejevičių, labai gyrė. Nudžiugino Ukrainos žmones. Formaliai šie du pranešimai skiriasi. Bet jie apie tą patį. Jie yra glaudžiai susiję.

Būtent vadinamasis euroatlantinis Ukrainos kelias lėmė daugelio milijonų žmonių skurdą ir visišką socialinio ir ekonominio vystymosi žlugimą. Remiantis kai kuriais skaičiavimais, dėl Rusijos ir Ukrainos ekonominių santykių nutraukimo patirti nuostoliai siekia bent 200 mlrd. dolerių.

Be to, didžioji dalis nuostolių tenka Ukrainai, kurios ekonomika yra žymiai silpnesnė už Rusijos, ir ji paprasčiausiai neturi kuo užpildyti spragas. Nėra nieko, ką būtų galima parduoti Europai, o Vakarai teikia kuklią paramą, prisidengdami kalbomis apie korupciją. O kaip apskaičiuoti "lydinčiuosius" nuostolius? Sunaikinta pramonė, nesumokėtas darbo užmokestis, neapdorotos ir neparduotos prekės, milijonų darbingų ukrainiečių išvykimas iš šalies ieškant geresnio gyvenimo?

Kijevas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Евгения Новоженина

Kokie skaičiai puikuosis ant išgirtosios euroatlantinės vėliavos, plevėsuojančios ant kalvos, į kurią taip kopia šalis, kurios laisvė ir nepriklausomybė panaši į miražą dykumoje?

Išrinktas Ukrainos prezidentas Zelenskis pakartotinai patvirtino, kad šalis neatsisakys ketinimų įstoti į NATO ir ES. Ir tai yra nepaisant to, jog Briuselis net nemano, kad Ukraina gali būti pilnavertė Vakarų ekonominio ir karinio politinio formato narė.

Jis to net baisiausiame sapne nesapnavo. Vadinasi, apsukriai pririšto ant trumpo pavadžio Ukrainos ežiuko kelionė rūke tęsis ir toliau. Jei tai užtikrino "naujas politinis asmuo". Ką gi, turinys liko nepakitęs.

142
Tegai:
Ukraina
Dar šia tema
Kijevo gyventojai atskleidė, kaip reagavo į Porošenko plakatus su Putinu
Rados narė įvardijo didžiausią Porošenko klaidą prieš rinkimus
Rados deputatas papasakojo apie Porošenko "atsitraukimo planą"
Zacharova paaiškino, kodėl Porošenko turi "paklusti Putino valiai"
Koronaviruso testas

PSO įvertino koronaviruso vakcinų tyrimų situaciją Rusijoje

(atnaujinta 22:40 2020.07.13)
Anksčiau buvo pranešta, kad Sečionovo universitete vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje, RIA Novosti papasakojo PSO atstovė Rusijoje Melita Vujnovič, komentuodama pirmojo klinikinių tyrimų dėl koronaviruso vakcinos, kurią sukūrė Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centras, etapo pabaigą.

Sečionovo universiteto Medicininės parazitologijos ir tropinės medicinos instituto direktorius Aleksandras Lukaševas liepos 12 dieną RIA Novosti sakė, kad vakcinos saugumas buvo patvirtintas klinikinių tyrimų metu.

Antrasis koronaviruso vakcinos tyrimo etapas truks iki liepos 28 dienos, po kurio Gamalėjos institutas pateiks registraciją, pasakojo Aleksandras Gincburgas, Gamalėjos epidemiologijos ir mikrobiologijos centro direktorius.

"PSO palankiai vertina informaciją apie Rusijos vakcinas pasaulinėje platformoje", — sakė Vujnovič, pažymėdama, kad Gamalėjos instituto sukurta vakcina jau yra visuotiniame vakcinų-kandidačių sąraše, tačiau kol kas tai tik pirmasis klinikinių tyrimų etapas.

"Informacija apie vakcinų-kandidačių tyrimų rezultatus ir etapus yra prieinama pasaulinėje platformoje. Gavus informaciją, ji bus ten paskelbta. PSO ragina visas šalis dirbti per šią integruotą platformą", — pridūrė Vujnovič.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,7 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 566 tūkst. žmonių.

Tegai:
vakcina, Rusija, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Ekspertas pakomentavo JAV ir Lenkijos santykių ateitį
Pavojingas laviravimas. Lietuvai derėtų susimąstyti po rinkimų Lenkijoje
Aeroflot, archyvinė nuotrauka

"Aeroflot" ketina atnaujinti skrydžius Talinas–Maskva nuo rugpjūčio 1 dienos

(atnaujinta 18:56 2020.07.13)
Talino oro uosto duomenimis, rugpjūtį taip pat tikimasi atnaujinti skrydžius į Stambulą ir Briuselį

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Nuo rugpjūčio 1 dienos Rusijos skrydžių bendrovė "Aeroflot" planuoja atnaujinti reguliarius skrydžius maršrutu Maskva–Talinas–Maskva, praneša portalas "ERR.ee".

Šiuo metu oficialioje "Aeroflot" svetainėje jau vyksta bilietų pardavimas šia kryptimi.

Atitinkamus planus taip pat patvirtina Talino oro uostas.

Talino oro uosto duomenimis, rugpjūtį taip pat tikimasi atnaujinti skrydžius į Stambulą ir Briuselį.

"Mes nesame tikri, kad skrydžiai į Maskvą prasidės rugpjūčio 1 dieną, nes koronaviruso infekcijos lygis Rusijoje vis dar yra gana aukštas. Tai dabar yra pagrindinė problema", — sakė Talino oro uosto komercijos direktorius Eero Pärgmäe.

Anot jo, bendrovė tikisi, kad rugpjūtį bus galima skristi tiesiai iš Talino į 30 miestų. Tai leis įmonei priartėti prie ikikrizinio lygio, kai 15 oro linijų galėjo skraidinti iš Talino į 36 oro uostus, o 28 maršrutai buvo vykdomi ištisus metus.

Dabar reguliarius skrydžius iš Talino atidarė 7 oro linijų bendrovės: "AirBaltic", "Finnair", "Lufthansa", "Ryanair", "Norwegian", "Transaviabaltika" ir "Wizz Air". Liepos mėnesį prie jų greičiausiai bus pridėta "Belavia", "LOT", "easyJet", o rugpjūtį — "Turkish Airlines", "Aeroflot" ir SAS.

Pranešama, kad oro uostai ir oro linijų bendrovės deda visas pastangas, kad kelionės būtų saugios žmonėms.

"Nors kaukes lėktuvuose dėvėti privaloma, jas oro uostuose dažniausiai žmonės nori dėvėti savo noru", — teigė Eero Pärgmäe ir rekomendavo prieš kiekvieną skrydį susipažinti su saugos taisyklėmis ir galimais apribojimais, galiojančiais oro uostuose ir oro linijose.

Tuo tarpu Vengrijos skrydžių bendrovė "Wizz Air" tikisi nuo liepos 29 dienos atnaujinti skrydžius į Kijevą, Charkovą ir Lvovą.

Liepos mėnesį iš Talino oro uosto galima skristi 26 kryptimis. Naujos kelionės vietos yra Londonas, Milanas, Edinburgas, Malaga, Cherona, Diuseldorfas, Dublinas, Oslas ir Varšuva.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 565 tūkst. žmonių.

Tegai:
Maskva, Talinas, skrydžiai, Rusija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Sudėtingiausias elementas: nufilmuotas IL-76MD kilimas ir nusileidimas
Lietuvos oro uostuose atgaunamas tempas: auga keleivių ir skrydžių skaičiai
Международный праздник День огурца

Kokia šiandien diena: liepos 14-osios šventės

(atnaujinta 22:43 2020.07.13)
Šią dieną Lietuvoje minima Agurkų diena. Natūralu, kad tokią šventę pasiūlė Kėdainiai, kurie kaip agurkų sostinė garsėjo nuo seno

Liepos 14 yra 195-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 196-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 170 dienų.

Liepos 14-ąją Kėdainių kraštas paskelbė Agurkų diena. Pirmą kartą pagerbti agurkų augintojus sumanyta dar 1997 metais. Agurkų šventė švenčiama liepos viduryje, nes tuo metu agurkai atpinga ir prasideda konservavimo ir šių daržovių ruošimo žiemai laikas.

Kėdainiai kaip agurkų sostinė garsėjo nuo seno. Kad čia auginami agurkai, minima jau XVII a., karaliaus Jono Sobieskio laikais (1674 metais). Agurkų auginimo verslas klestėjo carinės Rusijos laikais, tarpukario Lietuvoje bei sovietmečiu.

Beje, Jungtinėse Amerikos Valstijose lapkričio 14-ąją minima raugintų agurkų diena. Manoma, kad tarp 1800 ir 1900 metų į Ameriką atvykę žydai čia išpopuliarino raugintus agurkus.

Katalikai liepos 14-ąją mini Šv. Kamilį Lelietį (1550–1614), kunigą. Jis gimė Abrucuose. Jau nuo jaunystės tarnavo kariuomenėje, dalyvavo karuose su Turkija, vėliau dirbo ligoninėse. Buvo linkęs į pasaulietinį gyvenimą. Galiausiai atsivertė ir atsidavė nepagydomų ligonių slaugai ligoninėje, tarsi slaugytų patį Kristų. Šv. Pilypo Nėrio paskatintas tapo kunigu, Romoje padėjo pamatus Reguliarių kunigų kongregacijai ligoniams slaugyti.

Šią dieną savo vardadienį švenčia Eigilė, Liberata, Liberatas, Vydas.

Tegai:
šventės, šventė