Karinės pratybos Ukrainoje

Ekspertas: Ukrainos kariuomenė gali susilyginti su Lietuvos, bet niekada su Rusijos

109
(atnaujinta 12:11 2019.05.13)
Anksčiau dabartinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pavadino Ukrainos kariuomenę "viena iš stipriausių Europoje apsaugai nuo priešo"

VILNIUS, gegužės 13 — Sputnik. Ukrainos kariuomenė, galbūt, bus pranašesnė už Lietuvos ir Moldovos kariuomenes, tačiau NATO šalių ir Rusijos atžvilgiu ji visada bus silpna. Apie tai interviu "RT" pareiškė Tarptautinio humanitarinių ir politikos studijų instituto ekspertas Vladimiras Bruteris.

Rusijos ir Ukrainos pasienyje, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Валерий Мельников

Anksčiau dabartinis Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pareiškė, kad per penkerius savo valdymo metus jis sugebėjo sukurti vieną galingiausių Europoje kariuomenę "apsaugai nuo priešo". Politikas pabrėžė, kad 2014 metais jis priėmė šalį be kovingos kariuomenės.

"Ukrainos kariuomenė — tai kalba apie nieką. Ji neturi priešininko. Tai pats svarbiausias dalykas, ir tik veda prie žemos karių motyvacijos. Klausimas tas, kad Porošenko išeidamas bando per likusį laikotarpį tiek užteršti politinę šalies dirvą, kad Zelenskiui neatrodytų pernelyg lengva", — pakomentavo Porošenko žodžius Bruteris.

Pasak jo, Ukrainos kariuomenė gali pralenkti kai kurių Europos šalių, tokių kaip Lietuva ir Moldova, kariuomenes, tačiau šios valstybės nėra potencialios Ukrainos priešininkės. Ekspertas pridūrė, kad Ukrainos kariuomenė negali būti stipri, nes ji negali parengti rimtų vadovų ir neperka modernių ginklų.

"Ukrainos piliečiams nereikia kariuomenės. Jie nori darbo, ramybės, karo veiksmų nutraukimo ir grįžti prie normalių santykių su Rusija. Kitų prioritetų šalis negali turėti", — pasakė ekspertas.

Ukrainos politikai reguliariai skelbia apie pasiekimus karinėje srityje, tačiau specialistai ne kartą suabejojo ​​šios šalies kariuomenės kovingumu. Federacijos Tarybos Tarptautinių reikalų komiteto narys Sergejus Cekovas pabrėžė, kad po pasitraukimo iš TSRS Ukraina prarado visą savo pramoninį potencialą ir visiškai prarado galimybę sukurti veiksmingas ginkluotės sistemas.

Rusijosp priešlėktuvinė raketų sistema S-400
Отдел информационного обеспечения Балтийского региона

Buvęs Ukrainos ūkio ministras Viktoras Suslovas pažymėjo, kad dėl karinio-techninio bendradarbiavimo su Kijevu nutraukimo, Maskva, nepaisant sankcijų, sugebėjo sukurti daug pramonės šakų karo pramonės komplekse. Tai leido jai kompensuoti patirtą žalą, ko, pasak politiko, Ukraina nesugebėjo padaryti.

Interviu Sputniku Lietuva karo ekspertas Aleksandras Chrolenko pareiškė, kad Rusija gerokai lenkia Vakarų šalis, įskaitant JAV, karo technologijose. Pasak jo, regionuose, besiribojančiuose su šalies sienomis, Rusijos Federacija bus "lygiavertiškesnė už visus kitus partnerius".

Padėtis Ukrainoje

Maskvos ir Kijevo santykiai pablogėjo situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą fone. 2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė savo nepriklausomybę po valstybinio perversmo. JTO duomenimis, konflikto aukomis tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

Rusija nuolat nepagrįstai kaltinama "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus, taip pat "dalyvavimu" konflikte Donbase, šnipinėjimu ir kibernetinėmis atakomis. Tuo pačiu metu Rusijos vadovybė ne kartą pabrėžė, jog ji suinteresuota, kad kaimyninė šalis įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

Galingiausios pasaulio kariuomenės
© Sputnik /
Galingiausios pasaulio kariuomenės
109
Tegai:
kariuomenė, Lietuva, Rusija, Ukraina
Dar šia tema
LLR pranešta apie snaiperius iš Lietuvos prie susidūrimo linijos Donbase
Kijevas galės susigrąžinti Donbasą po penkerių metų, pareiškė Zelenskio patarėjas
DLR išsirikiavo norinčiųjų gauti Rusijos pasą eilės
Ukrainos kariai iškėlė Vermachto vėliavą Donbase, pranešė žiniasklaida
Zelenskio patarėjas pažadėjo tęsti "karo su Rusija" kursą
Rada išjuokė Ukrainos prezidento pareiškimą apie "galingiausią armiją"
Rusijos prezidentas Vladmiras Putinas

Putinas neigė ryšį tarp Krymo ir pablogėjusių santykių tarp Maskvos ir Ukrainos

(atnaujinta 17:06 2020.07.12)
Rusijos vadovas priminė įvykių chronologiją ir pareiškė, kad iš pradžių Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir valdžios užgrobimas, po kurio Maskvos požiūris ir keliai su Ukrainos vadovybe tapo "visiškai priešingi"

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigė, kad pablogėję santykiai tarp Maskvos ir Kijevo nėra susiję su Krymo sugrįžimu į Rusijos Federaciją. Apie tai jis pareiškė "Rossija 1" eteryje.

Rusijos vadovas priminė įvykių chronologiją ir pareiškė, kad iš pradžių Ukrainoje įvyko valstybės perversmas ir valdžios užgrobimas, po kurio Maskvos požiūris ir keliai su Ukrainos vadovybe tapo "visiškai priešingi".

"Bet tik po to Krymas grįžo į Rusiją, o ne atvirkščiai", — aiškino prezidentas.

Krymas nusprendė tapti Rusijos dalimi po Ukrainos perversmo 2014 metų vasario mėnesį. Tada pusiasalyje ir Sevastopolyje buvo surengtas referendumas. Už susijungimą su Rusija balsavo 96,7 proc. Krymo gyventojų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų.

Kaip ne kartą pabrėžė Rusijos Federacijos prezidentas Vladimiras Putinas, Krymo klausimas yra visiškai uždarytas ir negalima kalbėti apie jokį istorinės Rusijos teritorijos "sugrįžimą" į Ukrainą.

Tegai:
Ukraina, Krymas, Rusija
Dar šia tema
Putinas paaiškino, kaip Konstitucijos pataisomis bus išvengta TSRS klaidų
Porošenka susipyko su Rados deputate dėl Putino pasveikinimo
Lėktuvo salonas

Paaiškėjo, kokia yra rizika užsikrėsti COVID-19 lėktuve

(atnaujinta 13:04 2020.07.12)
Anot kelionių eksperto, lėktuve laikytis socialinio atstumo praktiškai neįmanoma ir skrydžio metu valgantys žmonės nedėvi jokių apsauginių priemonių

VILNIUS, liepos 12 — Sputnik. Orlaivyje dėl kai kurių teikiamų paslaugų ir neįmanomo socialinio atstumo padidėja koronaviruso užkrėtimo rizika. Tai pareiškė kelionių ekspertas Simonas Kalderis, praneša "Express".

Anot jo, oro linijų darbuotojams pristatant maistą ir gėrimus, keleiviai nusiima apsaugines kaukes. Todėl skrydžio metu jie praktiškai nenaudoja asmeninių apsaugos priemonių.

Be to, lėktuve socialinis atstumas praktiškai neįmanomas, pabrėžė ekspertas.

"Jei jums nepatinka idėja būti arti kitų žmonių, kurių nepažįstate, tada tiesiog niekur neskraidykite", — sakė jis.

Kartu jis pažymėjo, kad jau neišvengiama tai, jog reikia pradėti keliauti ir dirbti.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,4 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 559 tūkst. žmonių.

Tegai:
rizika, koronavirusas, lėktuvas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Gydytojas palygino COVID-19 situaciją Lietuvoje, Latvijoje ir Lenkijoje
Mokslininkai atrado neįprastą būdą diagnozuoti koronavirusą