Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka

Europos Komisijos atstovas netyčia pavadino Porošenko Pedro

56
(atnaujinta 18:04 2019.05.14)
Schinas suklydo trumposios konferencijos metu kalbėdamas apie Europos Komisijos vadovo Žano Klodo Junkerio susitikimą su Ukrainos lyderiu

VILNIUS, gegužės 14 — Sputnik. Europos Komisijos atstovas Margaritis Schinas suklydo tardamas dabartinio Ukrainos prezidento vardą ir pavadino jį Pedro Porošenko, praneša RIA Novosti.

Schinas suklydo trumposios konferencijos metu kalbėdamas apie Europos Komisijos vadovo Žano Klodo Junkerio susitikimą su Ukrainos lyderiu.

"Jis ką tik susitiko su Ukrainos prezidentu Pedro Porošenko, kuris įteikė Junkeriui Ukrainos Jaroslavo Išmintingojo ordiną", — sakė Schinas.

1995 metais Ukrainoje buvo įsteigtas kunigaikščio Jaroslavo Išmintingojo ordinas. Juo apdovanojama už ypatingus nuopelnus Ukrainai valstybės kūrimo srityje, šalies autoriteto stiprinimą tarptautinėje arenoje, ekonomikos, mokslo bei švietimo vystymą ir pan.

Porošenko įteikė ordiną Junkeriui ceremonijos metu Briuselyje. Pasak jo, tai yra apdovanojimas už asmeninį Europos Komisijos vadovo indėlį į "Ukrainos ir ES bendradarbiavimo plėtojimą". Atsakydamas į tai, Junkeris patapšnojo Ukrainos prezidentą per pakaušį.

56
Tegai:
Europos Komisija, Ukraina
Dar šia tema
Žiniasklaida paskelbė, kokiais vardais Porošenko šeima slapta išvyksta iš šalies
Rados narė įvardijo didžiausią Porošenko klaidą prieš rinkimus
Porošenko rusofobiją pavertė valstybės politika