Pavelas Klimkinas, archyvinė nuotrauka

Ukrainos užsienio reikalų ministras parašė atsistatydinimo raštą

53
(atnaujinta 18:09 2019.05.17)
Klimkinas išsiųs dokumentą į Radą ir pirmadienį pateiks jį išrinktam prezidentui Zelenskiui

VILNIUS, gegužės 17 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas paskelbė, kad parašė atsistatydinimo raštą. Šią informaciją jis patvirtino savo Facebook paskyroje.

Pasak diplomato, pirmadienį jis nusiųs dokumentą į Aukščiausiąją Radą ir išrinktam Ukrainos prezidentui Vladimirui Zelenskiui.

"Manau, kad tai teisinga, žmogiška prasme. Teisinga normalios politikos kultūros požiūriu, nes mums jos reikia", — sakė jis.

Anksčiau Klimkinas skelbė apie ketinimus atsistatydinti iš karto po Zelenskio inauguracijos, kad naujasis šalies vadovas galėtų pats paskirti užsienio reikalų ministrą.

Gegužės 20 dieną Ukrainos parlamentas pasirinko Zelenskio inauguracijos datą. Šiam sprendimui pritarė 315 deputatai, būtinas minimumas — 226 balsai.

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį patvirtino, kad dalyvaus išrinkto Ukrainos prezidento inauguracijoje. Ji pažymėjo, kad šalys yra itin artimos, o Lietuvos žmonės palaiko ukrainiečių norą "kurti savo europietišką ateitį".

Antrasis Ukrainos prezidento rinkimų turas įvyko balandžio 21 dieną. VRK oficialiai paskelbė, kad Zelenskis laimėjo rinkimus su 73,44 proc. balsų.

Dabartinį šalies lyderį Petro Porošenko palaikė 24,45 proc. rinkėjų.

53
Tegai:
Ukraina, Pavelas Klimkinas
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Teismas gali uždrausti Porošenko išvykti iš Ukrainos
Grybauskaitė dalyvaus Zelenskio inauguracijoje
Megan Markl ir princas Haris su sūnumi

Megan Markl ir princo Hario sūnus vienu žodžiu pradžiugino senelį

(atnaujinta 17:59 2020.09.21)
Susijaudintas princas Čarlzas negalėjo sulaikyti emocijų per šeimos pokalbį per vaizdo konferenciją, skirtą jo jauniausio sūnaus gimtadieniui

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Princo Harrio ir jo žmonos Megan Markl įpėdinis nudžiugino princą Čarlzą: mažasis Archie senelį pavadino vienu žodžiu — "pa".

Neseniai princas Haris atšventė savo gimtadienį šeimos apsuptyje kartu su žmona ir mažu sūnumi. Tai nesutrukdė jam susiskambinti su karališkąja šeima ir užpūsti žvakes ant gimtadienio torto, kurį paruošė Megan Markl. Tačiau visas dėmesys tą dieną buvo sutelktas ne į šios progos herojų, o į jo mažąjį įpėdinį.

Kaip pranešė leidinys "The Sun", mažasis Megan Markl ir princo Harrio sūnus palietė princą Čarlzą: pokalbio su šeima metu mažylis senelį pavadino taip lauktu žodžiu — "pa".

Šaltinių teigimu, išdidus Čarlzas vos sugebėjo neparodyti emocijų ir dar kartą pajuto, kaip pasiilgo anūko.

Reikėtų pažymėti, kad tai ne pirmas Archie žodis: pirmą kartą mažylis pradėjo kalbėti vasaros pradžioje ir jau pradžiugino tėvus žodžiais "mama" ir "tėtis", taip pat "knyga" ir "šuo".

Priminkime, kad po atsisakymokarališkųjų titulų Kembridžo hercogai persikėlė į Kanadą, o paskui apsigyveno JAV.

Tegai:
karališkoji šeima, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos
Harvis Veinšteinas

Elžbieta II nusprendė pamokyti Harvį Veinšteiną

(atnaujinta 18:32 2020.09.21)
Karališkoji močiutė griežta ne tik Megan Markl, bet ir kitų kinematografo atstovų atžvilgiu: skandalingasis prodiuseris neteko garbės riterio titulo

VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Karalienė Elžbieta II nusprendė Harvį Veinšteiną (Harvey Weinstein) išbraukti iš Britanijos imperijos ordino riterių sąrašo: dėl visko kaltas skandalingas amerikiečių prodiuserio įvaizdis.

Sekso skandalas aplink garsų kino prodiuserį kilo 2017 metais. Daugiau nei 80 moterų papasakojo apie prodiuserio vykdytą priekabiavimą ir smurtą. Tarp aukų yra garsių aktorių ir modelių, tarp kurių Angelina Jolie, Uma Thurman ir Ashley Judd. Po kaltinimų 68 metų Veinšteinas buvo atleistas iš savo korporacijos, o 2020 metų pavasarį jis buvo nuteistas 23 metams kalėjimo.

Elžbieta II griežta viskame, kas susiję ne tik su jos šeimos, bet ir su Britanijos karalystės garbe: Jos didenybė atėmė iš Harvio Veinšteino riterio titulą, kurį prodiuseris gavo už nuopelnus Didžiosios Britanijos kinematografui.

Paaiškėjo, kad po skandalo su prodiuseriu Britanijos politikai parašė laišką ministrui pirmininkui, reikalaudami atimti iš Veinšteino garbės apdovanojimą. Dabar prašymą apsvarstė ir patenkino pati karalienė, nes pagal reglamentą ordinas gali būti konfiskuotas iš asmenų, kurie kenkia garbės sistemos įvaizdžiui. Jos Didenybė juo rūpinasi ne mažiau uoliai nei karališkuoju protokolu, kurį Megan Markl ne kartą pažeidė.

Tegai:
karališkoji šeima, Elžbieta II, karalienė, Didžioji Britanija
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Harvis Veinšteinas nuteistas kalėti 23 metus
JAV dar keturios moterys apkaltino Harvį Veinšteiną išžaginimu