Petro Porošenko ir Vladimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Porošenko paragino Zelenskį sustiprinti sankcijų poveikį Rusijai

48
(atnaujinta 14:41 2019.05.18)
Porošenko išreiškė viltį, kad naujasis Ukrainos prezidentas tęs šalies integracijos į ES procesą

VILNIUS, gegužės 18 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko patarė naujajam valstybės vadovui Vladimirui Zelenskiui išlaikyti ES pasitikėjimą, stiprinti tarptautinę Ukrainos koaliciją ir sukurti prielaidas 2023 metais Ukrainai tapti ES nare, rašo RIA Novosti.

"Ką aš norėčiau pasakyti tiems, kas jau poryt įgyvendins valstybinę strategiją. Pirma, saugokite pasitikėjimą ir solidarumą tarp ES ir Ukrainos... Antra, stiprinkite tarptautinę koaliciją, kuri kartu su Ukraina priešinasi Rusijos Federacijos agresijai ir remia reformas. Trečia, sustiprinkite Vakarų šalių sankcijų poveikį Rusijos Federacijai, tęskite bendradarbiavimą su ES... Ir, svarbiausia, sudarykite visas sąlygas, kad iki 2023 metų Ukraina atitiktų narystės ES kriterijus ir turėtų galimybę kreiptis dėl visiškos narystės ES ir pasirašyti NATO narystės veiksmų planą", — sakė Porošenko kalbėdamas Europos dienos proga.

Porošenko išreiškė viltį, kad naujasis Ukrainos prezidentas tęs šalies integracijos į ES procesą.

Vakarai dėkoja Porošenko už Ukrainos ekonomikos sužlugdymą >>

Jis pažymėjo, kad asociacijos susitarimas, bevizis režimas, įtvirtintas judėjimo ES ir NATO Konstitucijoje, tapo svarbiais Ukrainos pasiekimais pastaraisiais metais. Jis pridūrė, jog didžiuojasi, kad jo prezidentavimo laikotarpiu Ukraina ir ES tapo artimesnės nei kada nors anksčiau. Porošenko sakė, kad nuo laisvosios prekybos zonos su ES pradžios prekyba tarp Ukrainos ir ES padidėjo daugiau nei dvigubai.

Porošenko padėkojo buvusiems ir dabartiniams ES lyderiams už "ypatingą indėlį į bendrą sėkmės istoriją", taip pat padėkojo ES ambasadoriui Ukrainoje už "pastangas dėl europietiškos Ukrainos plėtros".

48
Tegai:
Ukraina, ES, Petro Porošenka
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Kremlius viliasi, kad laikas viską sudėlios į savas vietas santykiuose su Ukraina
Ukraina sustiprino kontrolę pasienyje su Krymu
Ukraina uždraudė įvežti stiklainius iš Rusijos
Draugiškas dempingas: Ukraina ruošiasi "pavergti" Lietuvą
Zelenskis pareiškė, kad Ukraina susigrąžins Krymą