Vladimiras Zelenskis

Šeštojo Ukrainos prezidento inauguracija: vakarėlio nebus

101
(atnaujinta 18:58 2019.05.19)
Kijeve likus dienai iki Zelenskio inauguracijos pradėta riboti transporto priemonių eismą

VILNIUS, gegužės 19 — Sputnik. Naujojo Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio inauguracija vyks gegužės 20 dieną. Šią dieną jis iškilmingai prisieks tautai Aukščiausiojoje Radoje ir taps šeštuoju šalies prezidentu.

Išrinktajam prezidentui jau teko atsiprašyti žmonių dėl nepatogumų, atsiradusių dėl jo inauguracijos pirmadienį.

"Jūs jau žinote, kad inauguracija numatyta gegužės 20 dieną. Jūs prisimenate, kad mes primygtinai reikalavome, jog inauguracija įvyktų gegužės 19 dieną, kad tai būtų poilsio diena, kad nesukurtų problemų ir kamščių Kijevo gyventojams. Na, jau Rada kaip balsavo, taip ir balsavo <...>. Bet noriu jums pasakyti, kad bus gana daug svečių iš užsienio, todėl didelė Kijevo dalis bus uždaryta. Atsiprašome, prašome atleisti Aukščiausiajai Radai. Rada sukūrė nepatogumų mums — mes, žadu, sukursime jiems", — pasakė Zelenskis savo vaizdo pranešime Facebook paskyroje.

Kaip įvyks Zelenskio inauguracija

Remiantis Ukrainos Konstitucijos 104 straipsniu, naujasis prezidentas pradeda eiti pareigas nuo tada, kai duoda priesaiką tautai iškilmingame Aukščiausiosios Rados posėdyje. Jis prisiekia, padėjęs ranką ant Ukrainos Konstitucijos ir, jei norima, Peresopnicos evangelijos. Prezidentas prisieikia dalyvaujant Konstitucinio Teismo vadovui.

Naujasis prezidentas turėtų paskelbti šį priesaikos tekstą: "Aš, Vladimiras Zelenskis, išrinktas Ukrainos prezidentu žmonių valia, pradedamas eiti šias aukštas pareigas, iškilmingai prisiekiu Ukrainai. Aš įsipareigoju visais savo darbais ginti Ukrainos suverenumą ir nepriklausomybę, rūpintis tėvynės gerove ir Ukrainos žmonių gerove, ginti piliečių teises ir laisves, gerbti Ukrainos Konstituciją ir Ukrainos įstatymus, vykdyti savo pareigas visų tautiečių labui, kelti Ukrainos autoritetą pasaulyje".

Po to jis turės pasirašyti priesaikos tekstą ir perduoti jį Konstitucinio Teismo vadovui, kuris savo ruožtu turės jį perduoti Rados pirmininkui ir paskelbti Zelenskio įžengimą į Ukrainos prezidento postą.

Po to VRK vadovas turės įteikti Zelenskiui Ukrainos prezidento pažymėjimą, o Konstitucinio Teismo vadovas — oficialius valdžios simbolius — Prezidento ženklą ordino grandinės forma, oficialų antspaudą ir lazdą.

Po to, antrajame etape, prasidės diplomatiniai susitikimai su tarptautiniais ir tituluotais svečiais Marinskio rūmuose.

Inauguracijos ceremonijoje laukiami penki prezidentai — Latvijos, Lietuvos, Estijos, Gruzijos ir Vengrijos, Turkijos viceprezidentas, Moldovos ministras pirmininkas, Baltarusijos, Rumunijos, Slovakijos ir Bulgarijos ministro pirmininko pavaduotojai, JAV energetikos ministras, Kanados gynybos ministras, Europos reikalų ministras iš Prancūzijos, Lenkijos užsienio reikalų ministerijos vadovas ir "daugiau nei 40 kitų aukštų atstovų".

Beje, neoficialaus vakarėlio nebus — Zelenskis tiesiai iš Marinskio parko pėsčiomis eis į savo darbo vietą Bankovaja gatvėje, kad iškart po oficialaus renginio ir protokolinių susitikimų pradėtų vykdyti savo pareigas.

101
Tegai:
inauguracija, prezidento rinkimai, Ukraina, Vladimiras Zelenskis
Temos:
Ukrainos prezidento rinkimai — 2019 (99)
Dar šia tema
Zelenskis pasitraukė iš savo verslo
Rados deputatas: Zelenskis neturi racionalių sprendimų šaliai išgelbėti
G7 šalių ambasadoriai paragino Porošenko perduoti valdžią Zelenskiui
JAV aktorė Natalie Portman, archyvinė nuotrauka

Natalie Portman laukiasi trečio vaiko

(atnaujinta 23:17 2020.07.15)
Oficialių aktorės atstovės komentarų kol kas nėra, tačiau nuotraukose jau matyti jos figūros pokyčiai

Natalie Portman ir choreografas Benjaminas Millepiedas netrukus vėl taps tėvais: bent jau tokia išvada kyla pasirodžius naujoms paparacių nuotraukoms.

Oficialių aktorės atstovės komentarų kol kas nėra, tačiau nuotraukose jau matyti jos figūros pokyčiai, kuriuos sunku paslėpti net ir su laisvo kirpimo suknele. Paparaciams pavyko padaryti porą nuotraukų iš pasivaikščiojimo su vaikais Los Andžele liepos 9 dieną, tačiau fotografijos agentūrose nuotraukos paskelbtos tik šiandien.

Natalie ir Benjaminas pradėjo susitikinėti filmuojant filmą "Juodoji gulbė" ("Black Swan"), kuriame ji atliko pagrindinį vaidmenį, o jis buvo choreografas.

2010 metais gruodžio mėnesį poros atstovai pranešė, kad Portman ir Millepied susižadėjo. 2011 metais birželio 4 dieną gimė jų pirmagimis sūnus Aleph Portman-Millepied, o po metų pora susituokė. Judviejų dukra Amalia gimė 2017 metų vasario 22 dieną.

Tegai:
nėštumas, JAV
Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

Ukrainos televizijos laidų vedėjai tiesioginiame eteryje iškrito priekinis dantis

(atnaujinta 23:14 2020.07.15)
Žmonės komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė ir atkreipė dėmesį į jos gebėjimą valdytis įtemptose situacijose

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. TSN televizijos laidos vedėja Ukrainos televizijos kanale "1+1" Marička Padalko tiesioginio eterio metu neteko priekinio danties. Apie tai pranešė RIA Novosti.

"Instagram paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip vedėja nepasimetė ir toliau vedė laidą. Publikacijos autorė pažymėjo, kad Padalko vietoje ji būtų "apsiverkusi".

Interneto vartotojų manymu, laidos vedėjai arba įstatytas laikinas dantis, arba venyras. Žmonės komentaruose po vaizdo įrašu TV laidų vedėją palaikė ir atkreipė dėmesį į jos gebėjimą valdytis įtemptose situacijose.

Tegai:
vaizdo įrašas, Ukraina
Geltonų rapsų laukas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 16-osios šventės

(atnaujinta 23:29 2020.07.15)
Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia, nuo 2017 metų Lietuvoje minima Agronomų diena, katalikai šią dieną šlovina Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją

Liepos 16 yra 197-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 198-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 168 dienos.

Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia. Būdavo apeinami rugiai. Šeimininkas nupjaudavo pirmą sruogą rugių ir atnešdavo šeimai pasivaišinti. Žemės deivei Žemynai buvo aukojama duonos — duona apkasama aplink rugių lauką. Nupjovus ir pastačius pirmą rugių pėdą, pjovėjai nusilenkdavo saulei, dainuodavo pjūties dainas.

Pirmoji rugių pėda vadinta "šeimininku". Tikėta, kad ji saugo nuo bėdų. Kelios pirmosios varpos iš jos buvo sudeginamos ant aukuro, aukojant likimo deivei Laimai ir deivei Žemynai.

Lietuvoje įvedus krikščionybę, šią dieną pradėta šlovinti šv. Mergelė Marija. Liaudyje paplito tikėjimas, kad būtent šią dieną Mergelė Marija išvaduoja sielas iš skaistyklos.

Šią dieną minima Agronomų diena. Lietuvoje kalendorinė Agronomų diena pirmą kartą buvo paminėta 2017 metais, kai Seimas įtraukė šią datą į atmintinų dienų sąrašą.

Idėja švęsti agronomų šventę buvo pasiūlyta XXIX Lietuvos agronomų sąjungos suvažiavime, vykusiame Akademijoje, Kėdainių rajone, 2015 metų birželio 26 dieną. Gražią Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Augalininkystės skyriaus specialistų iškeltą idėją palaikė visi suvažiavimo dalyviai, kurių buvo šiek tiek per aštuoniasdešimt.

Katalikai šią dieną mini Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją (Škaplierinę).

Ant Karmelio kalno pranašas Elijas kadaise buvo atvedęs Izraelio žmones, kad pagarbintų gyvąjį Dievą. Po to, ieškodami vienatvės, atkeliavo atsiskyrėliai, kurie vėliau įsteigė kontempliatyvinio gyvenimo Dievo Motinos globoje Ordiną.

Ši diena istorijoje

1940 metais JAV prezidento Franklino Ruzvelto dekretu užblokuotas Amerikos bankuose buvęs Lietuvos, Latvijos ir Estijos auksas, į kurį pretendavo TSRS valstybinis bankas.

1993 metais veiklą pradėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinė, vienintelė saugojusi visą Lietuvos sieną su Baltarusija, kurios ilgis — 679 km. Šiuo metu VSAT Vilniaus rinktinė saugo 223,3 km ilgio valstybės sienos ruožą su Baltarusija.

Savo vardadienius šią dieną mini Auksė, Danguolė, Danguolis, Fausta, Faustas, Karmela, Karmelas, Vaigauda, Vaigaudas, Vaigaudė.

Tegai:
šventės, šventė