Kompanija Huawei

"Huawei" pakomentavo situaciją su "Google"

106
(atnaujinta 15:03 2019.05.20)
Anksčiau JAV korporacija "Google" pareiškė, kad nutraukia bendradarbiavimą su Kinijos kompanija "Huawei", nes JAV vyriausybė įtraukė ją į "juodąjį sąrašą"

VILNIUS, gegužės 20 — Sputnik. Kinijos kompanijos "Huawei" atstovai pakomentavo JAV korporacijos "Google" sprendimą nutraukti bendradarbiavimą. Pranešimo tekstą paskelbė leidinys "The Verge".

Pažymima, kad išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių "Huawei" ir "Honor" savininkai ir toliau gaus saugumo atnaujinimus ir serviso aptarnavimą. Tai taikoma ir išmaniesiems prietaisams, kuriuos galima įsigyti ir šiandien.

"Kompanija "Huawei" padarė žymų įnašą į "Android" plėtrą ir augimą pasaulyje. Būdami vieni iš pagrindinių globalinių "Android" partnerių, mes glaudžiai dirbome su jų platforma atviru kodu, kad būtų sukurta tam tikra ekosistema tiek vartotojų, tiek pramonės interesais", — sakoma pranešime.

"Huawei" atstovai pabrėžė, kad bendrovė ir toliau dirbs vartotojų labui visame pasaulyje.

Anksčiau "Reuters" pranešė, kad "Google" nutraukia bendradarbiavimą su "Huawei", nes JAV vyriausybė Kinijos kompaniją įtraukė į "juodąjį sąrašą".

Taigi, "Huawei" bus apribota prieiga prie JAV korporacijos technologijų ir programinės įrangos. Tai reiškia, kad "Huawei" išmanieji įtaisai negaus "Android" operacinės sistemos naujinių, be to, negalės naudotis tokiomis programomis kaip "Google Play" ir "Gmail".

Vėliau "Google" atstovai pareiškė, kad "Google Play" ir "Google Play Protect" ir toliau veiks pas vartotojus, kurie jau įsigijo "Huawei" produkciją.

106
Tegai:
Kinija, JAV, Google, Huawei
Dar šia tema
Ekspertas: juokinga girdėti, kad Kinija gali "šnipinėti" Baltijos šalyse
Paskelbti geriausi 2018-ųjų išmanieji telefonai
Linkevičius: ES turi daug klausimų dėl "Huawei"
Kaip Lietuvos politinis panoptikumas už ūsų tampo Kinijos tigrą
Belgijos princas Joachimas

Nevykęs vakarėlis: nepaklusnus Belgijos princas užsikrėtė COVID-19

(atnaujinta 17:53 2020.06.01)
Buvusio Belgijos karaliaus anūkas pažeidė visas saviizoliacijos sąlygas ir surengė linksmą susitikimą su draugais: dabar 27 pasilinksminimo dalyviai yra karantine

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Belgijos karaliaus Filipo sūnėnas princas Joachimas tapo pagrindiniu bulvarinių leidinių herojumi: nepaisant pandemijos, jaunasis aristokratas surengė vakarėlį su draugais ir užsikrėtė koronavirusu.

Koronaviruso testas
© Sputnik / Денис Абрамов

Karališkosios šeimos atstovas išvyko į Ispaniją darbo klausimais, apie tai pranešė Belgijos karališkieji rūmai. Tačiau ispanų bulvariniai leidiniai "atskleidė" kitas įdomesnes princo viešnagės svetimoje žemėje detales: Joachimas, įsimylėjęs merginą iš Kordobos, kartu su mylimaja buvo pastebėtas privačiame vakarėlyje.

Kaip pranešė leidinys "Hello", princas Joachimas linksminosi saviizoliacijos metu: princas ne tik pažeidė visas PSO taisykles ir rekomendacijas, bet ir užsikrėtė COVID-19.

Pažymima, kad vakarėlyje, be princo, dalyvavo 26 žmonės, o tai prieštarauja visoms karantino taisyklėms, nes valdžia leido dalyvauti tik 15. Dabar visi draugai yra karantine.

Ir jei iš pradžių rūmų atstovai mėgino paneigti tokį dalyvių skaičių, tai po to jie susitaikė su neišvengiamu dalyku. Be to, princas suskubo "atgailauti“ prieš visuomenę.

"Atsiprašau už tai, kad savo kelionės metu nesilaikiau visų saviizoliacijos priemonių. Šiuo sunkiu metu nenorėjau padaryti žalos. Labai atsiprašau už savo poelgį ir priimsiu visas pasekmes", — tokį pranešimą per savo advokatą perdavė Joachimas.

Laimei, maištininko tėvai neužsikrėtė: princo Lorenco ir princesės Astrid tyrimai parodė neigiamą rezultatą.

Manau, kad užsikrėčiau koronavirusu. Veiksmų planas.
© Sputnik /
Manau, kad užsikrėčiau koronavirusu. Veiksmų planas.
Tegai:
karantinas, saviizoliacija, COVID-19, karališkoji šeima, Belgija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Tyrimas: moterys nuo koronaviruso nukentėjo labiau nei vyrai
Trampas koronavirusą pavadino "dovana nuo Kinijos"
Lietuvoje patvirtintų koronaviruso atvejų skaičius artėja prie 1680
Kinijos ir JAV vėliavos, archyvinė nuotrauka

Kinija pakomentavo JAV ir PSO santykių nutrūkimą

(atnaujinta 18:44 2020.06.01)
Trampas anksčiau teigė, kad šalis nutraukia santykius su PSO, nes organizacija "atsisakė vykdyti reikalingas reformas"

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijian JAV prezidento Donaldo Trampo sprendimą nutraukti santykius su Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pavadino savanaudišku ir neatsakingu, praneša RIA Novosti.

Trampas anksčiau teigė, kad šalis nutraukia santykius su PSO, nes organizacija "atsisakė vykdyti reikalingas reformas".

Vakcinos kūrimas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Максим Богодвид

Anot jo, JAV "nukreips šias lėšas visam pasauliui skubiems sveikatos poreikiams patenkinti".

"Atkreipėme dėmesį į daugelio šalių, įskaitant JAV sąjungininkes, reakciją. Tarptautinė bendruomenė nepritaria JAV pasirinktam egoizmo ir atsakomybės vengimo keliui", — teigė jis.

Jis pridūrė, kad neseniai JAV pasitraukė iš daugybės tarptautinių sutarčių, o santykių nutraukimas su PSO tapo dar vienu vienašališkų JAV veiksmų politikos pavyzdžiu.

Jis pabrėžė, kad Kinija, kaip ir anksčiau, rems pagrindinį PSO vaidmenį tarptautiniame bendradarbiavime kovojant su epidemija.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 370 tūkst. žmonių.

Tegai:
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), JAV, Kinija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Kinija grasina JAV atsakomaisiais veiksmais dėl kišimosi į Honkongo reikalus
Kinija pažadėjo ryžtingai atmesti JAV veiksmus, kurie kenkia jos interesams
Greitosios pagalbos mašina

Švenčionių rajone policininkas nukrito nuo motociklo

(atnaujinta 16:54 2020.06.01)
Nukentėjęs yra Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas. Teisėsaugos institucijos paaiškino, kad incidentas įvyko ne tarnybos metu

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Švenčionių rajone policininkas nesuvaldė motociklo ir nukrito nuo jo. Apie tai pranešė Lietuvos policijos departamento spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko sekmadienį, gegužės 31 dieną, apie 14:32 Juškių kaime.

Kaip nurodė policija, 1998 metais gimęs Vilniaus apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnas incidento metu buvo neuniformuotas blaivus. Incidentas įvyko ne jo tarnybos metu.

Dėl eismo įvykio metu patirtų sužalojimų motociklininkas pristatytas į ligoninę.

Tegai:
Švenčionių rajonas, policija, Lietuva, eismo įvykis