Holokausto muziejus JAV

Ukrainos ambasada paskelbė Lenkijos žydus nuotraukoje Krymo totoriais

59
(atnaujinta 10:45 2019.05.21)
Nuotraukoje užfiksuotas žydų išsiuntimo iš geto į koncentracijos stovyklą momentas, o ne totorių deportavimas, kaip teigia Ukrainos diplomatai

VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Ukrainos ambasada Jungtinėse Valstijose Lenkijos žydų išsiuntimo į koncentracijos stovyklą nuotrauką paskelbė kaip Krymo totorių deportacijos 1944 metais nuotrauką. Apie tai pranešė Rusijos ambasada Vašingtone savo Twitter paskyroje.

​Gegužės 18 dieną buvo minima Krymo totorių tremties aukų atminties diena. 1941–1944 metais iš Krymo buvo iškelta daugiau kaip 277 tūkstančiai žmonių: Krymo totorių, armėnų, bulgarų, graikų, vokiečių ir italų šeimos.

Ukrainos ambasada Jungtinėse Amerikos Valstijose paskelbė šiai datai skirtą publikaciją ir pridėjo prie jos Lenkijos žydų geto nuotrauką, kuri priklauso JAV Holokausto memorialiniam muziejui ir saugoma jo nuotraukų archyve.

Nuotraukoje parodytas žydų iš Lenkijos Lodzės geto įlaipinimas į vagonus, kad nuvežtų juos į Chelmno mirties stovyklą 1942-1944 metų laikotarpiu. Ant vieno iš vyrų, stovinčio šalia traukinio, švarko rankovės galima pamatyti Dovydo žvaigždę, o ant vieno iš vagonų parašyta "France".

"Ukrainos diplomatijos grojaraštis", — pakomentavo publikaciją Rusijos ambasada.

Krymo totoriai pasirengę pranešti JT apie žmogaus teisių laikymąsi >>

Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad grąžins Krymą į valstybės sudėtį ir "išlaisvins Krymo totorius nuo okupacijos". Savo ruožtu, Krymo Respublikos Krymo totorių regioninės nacionalinės-kultūrinės autonomijos vadovas Eivazas Umerovas pareiškė, kad Krymo totoriams nereikia Kijevo, kuris siekia politizuoti net atminties dienas, dėmesio. Umerovas taip pat pabrėžė, kad Krymo totorių nereikia išlaisvinti nuo "okupacijos", nes jie nemano, kad gyvena "okupuotoje žemėje".

59
Tegai:
Krymas, Ukraina, Rusijos ambasada
Dar šia tema
Kijevo oro uoste buvo rodomas vaizdo įrašas, vaizduojantis Ukrainą be Krymo
"Reuters" surado prabangų Zelenskio žmonos butą Kryme
Ekspertas: nepaisant Vilniaus retorikos, lietuviai nori atvykti į Krymą
Protestai Vašingtone

Kinijos URM JAV įtarimus dėl įtakos protestams vadina nepagrįstais

(atnaujinta 21:13 2020.06.01)
Pabrėžiama, kad Kinija visada priešinosi bet kokiems smurtiniams neteisėtiems veiksmams, tačiau išreiškė viltį, kad Amerika galės blaiviai įvertinti šalies rasinės diskriminacijos problemą

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. JAV kaltinimai, kad Kinija kišasi į po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties kilusius protestus ar daro jiems įtaką, yra visiškai nepagrįsti, pirmadienį sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijian, praneša RIA Novosti.

Anksčiau JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Robertas O'Brajanas (Robert O'Brien) interviu ABC teigė, kad kinai savo skelbiamuose įrašuose socialiniuose tinkluose "mėgavosi chaosu" JAV. Anot jo, šią veiklą vykdė tiesiogiai Kinijos vyriausybė.

"O'Brajano ir kitų Amerikos valdininkų vertinimai yra absoliučiai nepagrįsti. Kinija nesikiša į kitų šalių vidaus reikalus. Visi Žemės gyventojai per žiniasklaidą mato viską, kas dabar vyksta JAV. Geriau tegu Amerikos politikai sprendžia savo problemas", — sakė jis.

Lijian pabrėžė, kad Kinija visada priešinosi bet kokiems smurtiniams neteisėtiems veiksmams, tačiau išreiškė viltį, kad Amerika galės blaiviai įvertinti šalies rasinės diskriminacijos problemą.

Po afroamerikiečio George'o Floyd'o mirties dėl policijos kaltės kilo riaušės Mineapolyje ir keliuose kituose JAV miestuose.

Internete pasirodė vaizdo įrašai, kuriuose buvo matyti, kad policija antrankius uždėjo Floyd'ui, parvertė jį ant žemės ir vienas iš jų keliu užspaudė jam kaklą. Floyd'as kelis kartus sakė, kad negali kvėpuoti, tada nutilo.

Galiausiai vyras mirė. Prasidėjus riaušėms, keturi policininkai buvo atleisti, o vienas iš jų buvo apkaltintas aplaidumu.

Tegai:
kaltinimai, protestai, Kinija, JAV
Dar šia tema
Honkongas mano, kad sankcijos smogs JAV įmonėms
Kinija pažadėjo ryžtingai atmesti JAV veiksmus, kurie kenkia jos interesams
Žemė iš kosmoso

Mokslininkai nustatė vieną pagrindinių galimų Žemės išnykimo priežasčių

(atnaujinta 21:09 2020.06.01)
Pabrėžiama, kad staiga atšilus planetai ozono sluoksnis natūraliai nyksta, o tai reiškia, kad tokių atvejų pasikartojimas ateityje gali būti neišvengiamas

VILNIUS, birželio 1 — Sputnik. Britų tyrinėtojai išsiaiškino, kas sukėlė išnykimą devono periodu (paleozojaus eros geologinis Žemės vystymosi periodas), kuris įvyko prieš 359 milijonus metų. Jų straipsnį galima rasti "Science Advances" svetainėje.

Teigiama, kad greičiausiai vieno didžiausių gyvybės išnykimų planetos istorijoje priežastis buvo ultravioletinių spindulių poveikis. Spinduliuotė daugeliui gyvų būtybių devono periodu pasirodė mirtina dėl ozono sluoksnio nykimo, kurį sukėlė globalinis atšilimas — žemės natūralaus ciklo dalis.

Tyrėjai atrado suakmenėjusių augalų pavyzdžius, greičiausiai iš devono laikotarpio, Rytų Grenlandijoje ir Anduose, Bolivijoje. Tirpindami fosilijas vandenilio fluorido rūgštyje, mokslininkai sugebėjo išskirti senovės augalų sporas. Šios sporos pasižymėjo neįprasta forma.

Tyrėjų teigimu, netaisyklinga sporų forma atsirado dėl jų DNR pažeidimo dėl ultravioletinės spinduliuotės. Be to, daugelyje sporų mėginių buvo rasta pigmentacija, kuri išsivystė kaip apsauginis mechanizmas nuo padidėjusio ultravioletinės spinduliuotės lygio.

Spinduliuotė kenkia florai ir faunai sausumoje ir sekliame vandenyje. Kai kuriems augalams pavyko išgyventi, tačiau miško ekosistema buvo pažeista.

Išnykimas paveikė tetrapodus ir tam tikrą žuvų grupę, pastarąsias pakeitė rykliai ir kaulinės žuvys, kurios sugebėjo išgyventi ir išlaikyti dominuojančią padėtį tarp žuvų dabartinėse ekosistemose.

Mokslininkai pabrėžia, kad staiga atšilus planetai ozono sluoksnis natūraliai nyksta, o tai reiškia, kad tokių atvejų pasikartojimas ateityje gali būti neišvengiamas.

Tegai:
klimatas, Žemė
Dar šia tema
Rusijoje kuriami lašai, užtikrinantys imunitetą prieš koronavirusą
Įvardyti orai, prisidedantys prie koronaviruso plitimo