Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis

Zelenskis pasirašė pirmąjį įsakymą kaip Ukrainos prezidentas

77
(atnaujinta 13:43 2019.05.21)
Anksčiau naujai išrinktas prezidentas pirmiausia ketino pasirašyti dokumentą, kuriuo paleidžiama Aukščiausioji Rada

VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Naujasis Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pasirašė savo pirmąjį įsakymą dėl vyriausiojo karinių pajėgų vado įgaliojimų.

Dokumentas paskelbtas oficialiame prezidento tinklalapyje.

"Kadangi 2019 metų gegužės 20 dieną pradėjau eiti Ukrainos prezidento pareigas, nuo šios dienos prisiimu Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo karinių pajėgų vado įgaliojimus", — sakoma dokumente.

Anksčiau Zelenskis pranešė, kad jo pirmuoju įsakymu bus dokumentas, susijęs su Rados paleidimu.

Kijevo apygardos administracinio teismo teisėjas Bogdanas Saninas parašė savo Facebook paskyroje, kad nebus įmanoma panaikinti įsakymo dėl Rados paleidimo, įsigaliojus šiam dokumentui.

Pasak jo, teismas negali uždrausti Ukrainos vyriausiajai rinkimų komisijai vykdyti pasirengimą priešlaikiniams rinkimams į Radą.

Saninas paaiškino, kad rinkimų procesas šalyje prasidės kitą dieną, po to, kai bus paskelbtas prezidento įsakymas dėl Parlamento paleidimo.

Deputatas iš "Radikalų partijos" Igoris Mosijčiukas, remdamasis informacija Zelenskio aplinkoje, pranešė, kad įsakymas dėl Rados paleidimo bus pasirašytas antradienį.

Pasak jo, įsakymas "bus visiškai antikonstitucinis, bet tuo pačiu metu visiškai palaikomas ukrainiečių".

"Priešlaikiniai Parlamento rinkimai šiandien yra vienas iš pagrindinių visuomenės reikalavimų. Tačiau nekalbama apie tai, kad būtų pakeisti Parlamento rinkimų įstatymai", — pareiškė deputatas.

Zelenskis paskelbė apie Rados paleidimą savo inauguracijos metu. Naujasis šalies vadovas taip pat paragino parlamentarus atšaukti parlamentinį imunitetą, priimti įstatymą dėl baudžiamosios atsakomybės už neteisėtą praturtėjimą ir priimti rinkimų kodeksą.

Anksčiau, pasak Zelenskio, dabartinė Ukrainos valdžia vis atidėdavo inauguracijos datą, kad atimtų iš jo teisę paleisti Aukščiausiąją Radą per įstatymu numatytą laikotarpį.

77
Tegai:
Ukraina, Vladimiras Zelenskis
Dar šia tema
Grybauskaitė sudalyvavo Zelenskio inauguracijoje
Zelenskis paleidžia Aukščiausiąją Radą
Dalia Grybauskaitė susitiko su Vladimiru Zelenskiu
Ar Grybauskaitė taps Zelenskio patarėja rusofobijos klausimais
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai
Policija Vašingtone

Pasibaigus neramumams Vašingtonas atšaukė komendanto valandą

(atnaujinta 22:51 2020.06.04)
Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. JAV sostinėje Vašingtone atšaukta komendanto 

valanda nurimus riaušėms, spaudos konferencijoje sakė miesto merė Muriel Bowser. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Šį vakarą komendanto valandos nebus", — sakė Bowser.

Apribojimai galiojo keturias dienas.

Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai.

Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties dėl policijos veiksmų sulaikymo metu.

Tegai:
riaušės, Vašingtonas
Dar šia tema
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados