Petras Porošenko

Prieš Porošenko pradėta baudžiamoji byla pagal straipsnį dėl valstybės išdavystės

224
(atnaujinta 14:14 2019.05.21)
Kalbama apie 2018 metų lapkričio įvykius, kai Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos jūros sieną ir plaukė link Kerčės sąsiaurio

VILNIUS, gegužės 21 — Sputnik. Ukrainos valstybinis tyrimų biuras (VTB) pradėjo tyrimą dėl galimos Petro Porošenko padarytos valstybės išdavystės. Apie tai savo Facebook paskyroje pareiškė pirmoji VTB direktoriaus pavaduotoja Olga Varčenko.

Задержанные украинские корабли доставленные в порт Керчи, архивное фото
© Sputnik / Алексей Мальгавко

VTB patikslino, kad kalbama apie 2018 metų lapkričio 25 dienos įvykius, kai Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai perėjo iš Juodosios į Azovo jūrą Kerčės sąsiaurio regione.

Paraišką pateikė buvęs buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovičiaus administracijos vadovo pavaduotojas Andrejus Portnovas, kuris grįžo į Ukrainą. 

Anksčiau Portnovas apkaltino Porošenko tuo, kad jis, eidamas valstybės vadovo pareigas, išdavė valstybę, siųsdamas Ukrainos jūrininkus į Kerčės sąsiaurį, ir pridūrė, kad išsiuntė biurui ieškinį prieš buvusį valstybės vadovą.

2014 metais prieš Portnovą buvo pradėta baudžiamoji byla. Kaip pareiškė Kijevo prokuratūra, 2010 metais jis neteisėtai pradėjo vadovauti Kijevo nacionalinio Taraso Ševčenkos universiteto Konstitucinės teisės katedrai, taip pat užvaldė šios įstaigos lėšas.

Tada jis išvyko iš Ukrainos, gyveno Maskvoje ir Vienoje.

Šių metų kovą Ukrainos nacionalinis kovos su korupcija biuras pareiškė, kad baudžiamoji byla dėl galimo neteisėto praturtėjimo milijonu dolerių jo atžvilgiu nutraukiama.

Provokacija Kerčės sąsiauryje

2018 metų lapkritį trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos jūros sieną ir plaukė link Kerčės sąsiaurio. Laivai manevravo pavojingai, nepaisydami Rusijos sienos apsaugos pareigūnų teisinių reikalavimų.

Kranto apsaugos tarnyba sulaikė laivus ir 22 Ukrainos jūreivius ir du SBU pareigūnus. Jiems iškelta baudžiamoji byla.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje Kijevo provokacija, kurios tikslas buvo padidinti Petro Porošenko reitingą Ukrainos prezidento rinkimų išvakarėse.

224
Tegai:
Kerčės sąsiauris, Rusija, Ukraina
Temos:
Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
Dar šia tema
Vakarai dėkoja Porošenko už Ukrainos ekonomikos sužlugdymą
"Ne šlubuojanti antis, o negyvas žąsinas" — Rados deputatas sukritikavo Porošenko
G7 šalių ambasadoriai paragino Porošenko perduoti valdžią Zelenskiui
Teismas gali uždrausti Porošenko išvykti iš Ukrainos
Rusijos ir NATO vėliavos

Žurnalistas paaiškino, kodėl Rusija neįstojo į NATO

(atnaujinta 14:12 2020.08.03)
Jo nuomone, šiandien Rusija nėra suinteresuota įstoti į Šiaurės Atlanto aljansą ir Europos Sąjungą

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Televizijos laidų vedėjas ir žurnalistas Vladimiras Pozneris pakomentavo Vokietijos Bundestago iš CDU/CSU frakcijos nario Christiano Schmidto pareiškimą, kuris pasiūlė dar kartą aptarti Rusijos įstojimą į NATO, apie kurią buvo rimtai diskutuojama 1990 metais. Televizijos laidos vedėjo teiginys pateiktas jo interviu "Posner Online" svetainėje.

Jis priminė, kad Rusijos stojimo į ES ir NATO idėją palaikė Borisas Jelcinas, o vėliau ir Vladimiras Putinas.

"JAV ir daugelis Europos šalių to nenorėjo", — pabrėžė Posneris.

Jo nuomone, šiandien Rusija nėra suinteresuota įstoti į Šiaurės Atlanto aljansą ir Europos Sąjungą.

"Nei JAV, nei daugumos Europos šalių pozicija nepasikeitė", — aiškino žurnalistas.

Tuo tarpu jis mano, kad toks Rusijos ir Vakarų suartėjimas būtų palaima, tačiau šiandien televizijos laidų vedėjui tai atrodo ne itin realu.

Vladimiras Pozneris turi trijų šalių — Rusijos, JAV ir Prancūzijos pilietybę. 1991–1997 metais televizijos laidų vedėjas gyveno JAV, kur dirbo CNBC, po to grįžo į Rusiją.

Tegai:
ES, NATO, Rusija
Dar šia tema
JAV Kongresas ragina didinti dujų eksportą NATO sąjungininkėms Europoje
Ekspertas: NATO turėtų palaikyti konstruktyvius ryšius su Rusija
Oro uostas, archyvinė nuotrauka

Nuo pirmadienio izoliacija privaloma atvykstantiems 13 ES šalių sąrašas

(atnaujinta 12:36 2020.08.03)
Lietuvos sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis per savaitę pakilo iki 5,7, tačiau Lietuva vis dar išlieka patikimų valstybių sąraše

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino sąrašą ES valstybių, iš kurių atvykstantiems Lietuvos piliečiams bus privaloma saviizoliacija. 

Skelbiama, kad pablogėjus epidemiologinei situacijai Prancūzijoje, iš jos atvykstantiems nuo pirmadienio,  rugpjūčio 3 dienos, bus privaloma dviejų savaičių izoliacija. Tuo tarpu užsieniečių atvykimas ribojamas nebus.

Iš Maltos grįžtantiems Lietuvos piliečiams arba užsieniečiams, atvykstantiems darbo reikalais arba su specialiu leidimu, teks izoliuotis 14 dienų. Kitiems užsieniečiams atvykti bus draudžiama.

Список стран, пораженных коронавирусом
ES šalys, iš kurių grįžus nuo pirmadienio bus privaloma saviizoliacija

Kitų ES šalių gyventojams, taip pat iš jų atvykusiems Lietuvos gyventojams, izoliacija netaikoma.

Pirmadienio duomenimis, Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2120 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 382 asmenų, 1645 — pasveiko, 144 žmonės yra izoliacijoje.

Šalies sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis per savaitę pakilo – nuo 3,7 iki 5,7, tačiau Lietuva vis dar išlieka patikimų valstybių sąraše. Tai reiškia, kad Lietuvos piliečiams, kaip ir anksčiau, leidžiama atvykti iš bet kurios šalies.

Paveiktomis COVID-19 šalimis laikomos tos šalys, kuriose sergamumo rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų bus didesnis negu 16 atvejų 100 tūkstančių gyventojų. 

Tegai:
Lietuva, COVID-19
Dar šia tema
Kasiulevičius papasakojo, kur šiuo metu keliauti saugiausia
Nuo šios dienos ir oro uostuose vėl privalomos veido kaukės
Vilniaus oro uostas pranešė, kaip priims keleivius karantino metu