Valdimiras Zelenskis, archyvinė nuotrauka

Zelenskio administracija peticiją dėl atsistatydinimo vertina kaip pokštą

28
(atnaujinta 10:14 2019.05.24)
Ukrainos prezidento administracija mano, kad nėra jokio teisinio pagrindo svarstyti šią peticiją

VILNIUS, gegužės 24 — Sputnik. Ukrainos prezidento Vladimiro Zelenskio administracijos vadovas Andrejus Bogdanas pareiškė, kad peticiją dėl valstybės vadovo atsistatydinimo laiko pokštu, bei pažymėjo, kad nėra pagrindo atsakyti į ją.

"Įstatymas numato atvejus, kai baigiasi prezidento įgaliojimai, ir tokios peticijos nėra pagrindas jiems nutraukti", — pasakė jis kanalo "1+1" eteryje.

Anksčiau buvo pranešta, kad peticija surinko daugiau kaip 25 tūkst. balsų, reikalingų valstybės vadovo atsistatydinimui apsvarstyti. Jos autorius teigia, kad Zelenskis "iš tikrųjų neturi 73 proc. rinkėjų palaikymo", nes jis tik konsolidavo ukrainiečių protestą.

Balandžio 30 dieną Ukrainos VRK oficialiai pripažino Zelenskį kaip prezidento rinkimų nugalėtoją. Antrajame ture jį palaikė 73,22 proc. rinkėjų. Pirmadienį vyko Zelenskio inauguracija. Po to jis iš Parlamento tribūnos paskelbė apie Rados paleidimą. Pasak jo, deputatai turi du mėnesius priimti svarbius sprendimus. Antradienį prezidentas pasirašė dekretą dėl išankstinių Rados rinkimų, kurie vyks liepos 21 dieną. Anksčiau Rados rinkimai buvo numatyti spalio mėnesį.

28
Tegai:
Vladimiras Zelenskis
Dar šia tema
Kremlius įvertino Zelenskio referendumo dėl derybų su Rusija idėją
Zelenskio komandos nariai mano, kad Ukraina neišgyvens be ES ir NATO
Įsigaliojo Zelenskio įsakas dėl Rados paleidimo